Balcerowicz: Nie wezmę udziału w debacie PiS. Ich program? "Stek absurdów"

- Nie mam zamiaru uczestniczyć w czymś, co będzie debatą tylko z nazwy - mówi w rozmowie z TVN CNBC Leszek Balcerowicz. - Szczególnie jeśli to jest debata pod auspicjami jakiejś partii - dodaje. A program gospodarczy przedstawiony przez prezesa PiS nazywa "absurdem".
- W Polsce, w polskich mediach są zbyt niskie standardy odnośnie polityków. Wszystko, co oni powiedzą, jest nazywane tak, jak oni to narzucą. Jeżeli ktoś byle głupstwo nazwie debatą, to jest to debata. Jeżeli stek absurdów nazwie programem, to wszyscy mówią, że to jest program. Tak nie jest, proszę państwa - mówi Balcerowicz.

- W Niemczech czy Wielkiej Brytanii polityk, który by przedstawił obietnice miliona miejsc pracy bez dokładnych wyliczeń, byłby wyśmiany przez media, skompromitowałby się. Dlatego tam politycy boją się tak zachowywać, a u nas nie. Musimy podwyższać standardy i dbać o jakość naszej demokracji - dodał założyciel Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Obietnice i debata

Jarosław Kaczyński na początku września w swoistym "exposé" zaproponował 10-letni plan walki z bezrobociem. - 1,2 mln miejsc pracy w ciągu 10 lat głównie w małych miastach i wsiach - zaproponował szef PiS. Jak ocenił, propozycje zmian przedstawione w nowym programie PiS będą kosztowały razem 12-13,5 mld. Dodał, że program ma szansę zostać pozytywnie przyjęty przez rynki i wyjść na zero. Jednak ekonomiści wątpią w te szacunki.

Kaczyński zaproponował też zorganizowanie konferencji z udziałem ekonomistów, poświęconej programowi gospodarczemu, przedstawionemu przez PiS. Prezes tej partii mówił, że będzie to okazja, by ocenić merytorycznie propozycje PiS. Wśród zaproszonych ekonomistów Jarosław Kaczyński wymienił między innymi Stanisława Gomułkę, Zytę Gilowską, Ryszarda Bugaja, Marka Belkę, Leszka Balcerowicza. Prezes PiS zwrócił uwagę, że są to ekonomiści o różnych poglądach, część z nich jest nastawiona krytycznie do propozycji jego partii.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (36)
Balcerowicz: Nie wezmę udziału w debacie PiS. Ich program? "Stek absurdów"
Zaloguj się
 • a1953

  Oceniono 37 razy 33

  Bardzo mi się podoba zdanie /W Niemczech czy Wielkiej Brytanii polityk, który by przedstawił obietnice miliona miejsc pracy bez dokładnych wyliczeń, byłby wyśmiany przez media, skompromitowałby się. Dlatego tam politycy boją się tak zachowywać, a u nas nie. Musimy podwyższać standardy i dbać o jakość naszej demokracji - dodał założyciel Forum Obywatelskiego Rozwoju./ U nas jest problem z mediami ich małym profesjonalizmem

 • money.eu

  Oceniono 36 razy 24

  Przeciez tu ie chodzi o zaden program,tylko zeby:
  -znowu zaistniec
  -oglupic ciemna mase
  -dowalic Tuskowi i rzadowi
  caly wysilek kurdupla i kolejne idiotyzmy sluza tylko temu celowi ,no i probie powrotu do koryta

 • al48

  Oceniono 31 razy 21

  Szkoda czasu na propagandę pisowską. Każdy zdrowy na umyśle oleje takie zaproszenie.

 • jaola59

  Oceniono 24 razy 16

  Ma rację-to nie bedzie żadna debata(za duzo ludzi,tematów,za mało czasu),a tylko uwiarygodnienie swą obecnościa bzdetów jarkacza

 • dr54

  Oceniono 25 razy 13

  Udzial profesora Balcerowicza w tej ekonomicznej szopce Pisu bylby dla niego kompromitacja . Podjal sluszna decyzje !

 • mercurossaurus

  Oceniono 13 razy 9

  Na to Jaro liczył. Teraz będzie mówił, że .... wiadomo co. Eeeeh. Polityka.

 • ja_wiem_najlepiej

  Oceniono 17 razy 7

  Zaproszenie przyjmą tylko PISdzielce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX