Komentarze (562)
Balcerowicz miażdży: "SKOK-i to największa afera finansowa naszego sektora finansowego. A Duda? Insynuacja"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • utinamfalsus

  Oceniono 61 razy 19

  Balcerek jest zawsze tam, gdzie trzeba walczyć o obce interesy. To on wraz z innymi sprzedawczykami wprowadzał OFE ( złodziei z UW Bank światowy wziął na etat, żeby nie było podejrzeń o łapówki, a złodziejom z AWS-u obiecał synekury przy OFE i słowa dotrzymał).
  To on utrzymał przez ponad rok sztywny kurs dolara, dzięki czemu złodzieje z całego świata mogli - naszym kosztem - zarobić miliardy To wreszcie on był zagorzałym zwolennikiem "prywatyzacji", w której za grosze poszły WYŁĄCZNIE DOCHODOWE polskie przedsiębiorstwa ! To wreszcie on - "liberał" - ADMINISTRACYJNIE zlikwidował PGR-y, dające 35% produkcji żywności, by dać miejsce przeterminowanej żywności z Zachodu. O tragediach ludzi tam pracujących nie wspomnę.
  A kilkanaście miliardów zł rocznie dla Kościoła jakoś Balcerkowi nie przeszkadzało i nie przeszkadza ! A pamiętacie jak z przyklęku całował po rękach "wielkiego Polaka" z Watykanu ?
  Nic dziwnego, łączyła ich wspólna służba obcym interesom ! Kosztem Polski !

 • siekieraaxe

  Oceniono 23 razy 17

  to ten pan powiedział 10 lat temu
  'wszytskie polskie banki maja zachoniego własciela, teraz jestesmy bezpieczni"

 • pedromatero

  Oceniono 20 razy 14

  - Po tym co zrobił ten człowiek (Balcerowicz) z Polskimi Bankami, oddając w cudze ręce. Czyli pozbawił nas miliardów przychodu na zawsze i nie wprowadził odpowiednich opodatkowań te słowa w jego ustach są ŚMIESZNE, Krótko i zwięźle, BŁAZEN PAN a co najgorsze Szuja jak mało!!

 • gomelsky66

  Oceniono 18 razy 14

  Jarosław z Warszawy powiedział,że Duda to intensywny katolik.Duda idzie za głosem episkopatu w sprawie in vitro i w innych sprawach też.Duda jest mądrzejszy niż wszystkie autorytety ekonomiczne też.Dlaczego? Bo jest intensywnym katolikiem i to wystarczająca rekomendacja.

 • mar58

  Oceniono 20 razy 12

  Największą aferą finansową było zrobienie z setek tysięcy Polaków niewolników zachodnich banków do końca ich życia z opcją przejścia na dzieci. Proszę posłuchać od 3 minuty, mocne www.youtube.com/watch?v=rMl4w8bCBoo&feature=share

 • stellamaris66

  Oceniono 12 razy 12

  To na pewno polityczna prowokacja - atak na Prezesa i jego znamienitych partyjnych przydupasow

 • pikkollo

  Oceniono 25 razy 11

  Żadna afera nie przebije wyprzedaży oraz likwidacji polskiej gospodarki, która miała miejsce za rządów Balcerowicza

 • jarek_nieporozumienie

  Oceniono 20 razy 10

  Ekonomiści jak Balcerowicz nas okłamują, cały system kredytu bankowego to gigantyczne, zalegalizowane poprzez korupcję oszustwo. yt Money as Debt pl, dla mających więcej czasu yt The Money Masters pl, a dla ekonomistów prace profesora Steve Keen-a.

 • starykawaler35

  Oceniono 11 razy 9

  najwieksza afera to prywatyzacja zgodnie z panskim zalecieniem panie buholz...panu jez dziekujemy

 • jkredman

  Oceniono 15 razy 9

  Balcerowicz, FOZZ, BIG Bank

 • slade1972

  Oceniono 15 razy 9

  Dobrobyt przyjechał robić z Londynu
  vICEK geniany
  Zadłużając lemingi
  I podwyższając wiek emerytalny

 • leo2rys2

  Oceniono 19 razy 9

  Ile milionów Polaków po tzw.reformach Balcerowicza puszczono w przysłowiowych skarpetkach ?.

 • arykulczwarty

  Oceniono 21 razy 9

  I przestańcie wreszcie traktować SKOK-i jak jedną firmę! W SKOK Wołomin, tym od afery, lody kręciły Platfusy, PiS to SKOK Stefczyka, całkiem odrębna instytucja nie mająca nic wspólnego z tą pierwszą. Ale lemingom wystarczy napisać SKOK i już propaganda działa podprogowo - SKOK - PiS - SKOK - PiS... Żenada.
  www.artykulczwarty.pl

 • kocham_oslow_glosujacych_na_po

  Oceniono 13 razy 9

  Jak się mają ludzie i co porabiają Panie prof. Balcerowicz, którzy w czasach gdy Pan był Prezesem NBP, zasiadali we władzach Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej. Zdefraudowano wówczas około 320 mln złotych, których nie odzyskano.

 • maxu8

  Oceniono 27 razy 9

  panie BALCEREK , aferka ze SKOK-mi to mały pikus przy Pana "REFORMACH" z poczatku lat 90-tych oraz z działalności OFE w których grał Pan pierwsze skrzypce. Może powie pan ile kasy z OFE wyprowadzono za granicę ?? O ile sobie przypominam to .....KILKADZIESIĄT MILIARDOW !!!!.

 • Andrzej Lisiak

  Oceniono 27 razy 9

  Największą aferą finansową w Polsce była tak miła Balcerowiczowi prywatyzacja, podczas której rozkradano majątek narodowy. Sprzedająć np. hutę szkła za wartość wyrobów gotowych będących w magazynie.

 • Piotr Kolec

  Oceniono 25 razy 9

  Amber Gold to pikuś, FOZZ – szwindelek spory
  Afer nam przybywa, bo system jest chory
  Jednak spośród wszystkich na podium się wyłania
  Skok kolesiowskiego dofinansowania

  Koterii przestępczej, co wyłudza i grabi
  Nie potrzebna jej maczeta, dynamit, karabin
  Z uśmiechem i pokorą na gębie fałszywej
  Bierze sto miliardów, jak kelner napiwek

  A najgorsze jest w tym wszystkim, że ludzie okradani
  Metodycznie i skutecznie przez władzę są zgłupiani
  Nie wiadomo, kto o losie ojczyzny decyduje
  Konstytucja czy też mafia, co rządem steruje…

 • nocna_pora

  Oceniono 8 razy 8

  Balcerowicz niech się wytłumaczy najpierw z afery FOZZ

 • velobit

  Oceniono 18 razy 8

  SKOKi nie tworzą jednolitej, centralnie sterowanej struktury. Podobnie jak banki spółdzielcze. SKOK Wołomin nie miał nic wspólnego ze SKOK Stefczyka, za którym stoi Bierecki. SKOKi nie chciały nadzoru KNF, więc to obecna koalicja odpowiada za to. SKOK Wołomin to może przepoczwarzona mafia z Wołomina? A może ktoś specjalnie załatwił

 • jan3211

  Oceniono 20 razy 8

  SKOKI afera największa polskiego sektora , bo tylko SKOKI są polskie , a Balcerowicz i reszta banków są obce . Balcerowicz to przefarbowany z komunisty wasal globalizmu.

 • red-akcja

  Oceniono 24 razy 8

  Tofaszystwo sprzedało nasze banki zachodniej narodowości lichwiarskiej za ok. 20 miliardów. Teraz te banki wywożą za granicę około 100-120 miliardów rocznie. A wszystko to efekt "reform" tofaszysza Balcerowicza, zaufanego Sorosa. Jeszcze SKOKI funkcjonują. Te, działające wedle wysokich standardów, mają się świetnie, te (Wołomin, Kopernik) które załozyli byli pełowcy były miejscem przekrętów. PO musi odejść. Moim zdaniem Balcerowicz, to po Michniku drugi największy szkodnik w Polsce.

 • smallwoodek

  Oceniono 16 razy 8

  Oczywiście - większa niż udupienie Malmy przez Bieleckiego na zlecenie włoskich właścicieli PKO, większa niż FOZZ, większe niż ART-B, Getin Banku etc...

 • jan5252

  Oceniono 12 razy 8

  Skoro przez telefon "na wnuczka " naciągnięto na kilkanasie milionów złoty to w Polsce jest sporo głupich bogatych emerytów ... finansujacych sekty religijne i Skoki ... bankowe HAHAHAHA Polecam ! Łatwa kasa !

 • elbertson

  Oceniono 24 razy 8

  panie Profesorze ten przykład z Amerykańskim Nadzorem bankowym nie jest zbyt szczęsliwy .

 • tom.beckett

  Oceniono 13 razy 7

  a może by tak GW i reszta mafii napisala coś o Projekcie Chopin...? Amber Gold to mikrus w porównaniu z „Projektem Chopin” Banku Pekao za prezesury Jana Krzysztofa Bieleckiego. Tam miliardy wyszły z Polski....

 • gryflon

  Oceniono 23 razy 7

  Propaganda, widzę po komentarzach zrobiła swoje. Za bezrobocie, emigrację, zapaść demograficzną itd itp winne są SKOK-i. Za płatne autostrady, spieprzoną reformę emerytalną, szkolnictwa i służby zdrowia winne są ... oczywiście SKOK-i. Gdyby nie SKOK-i to Polska miałaby najwyższy wzrost PKB na świecie, najsilniejszą walutę, armię itd itp. Mało kto zadaje sobie trud weryfikacji tych rewelacji nt SKOK-ów. Balcerowicz ekonomatołek wprowadzający w Polsce wolny rynek przy pomocy ręcznego sterowania (popiwek, wyprowadzenia z gospodarki całego kapitału obrotowego po 1989), facet który mroził gospodarkę sprowadzając wzrost PKB z ponad 7% do zera i zostawiający po sobie dziurę w budżecie w wysokości 80mld PLN. Pewnie za to też odpowiadają SKOK-i. Co do strat banków może niech powie ile setek milionów złotych straciły banki bo nie wydał zarządzeń do ustawy o Kasach Mieszkaniowych.utrupiając ją z resztą, co doprowadziło w efekcie do obecnego problemu z frankowiczami. Jak zagraniczne banki transferują za granicę dziesiątki mld zysków to siedzi cicho. Na koniec z tych 3mld PLN z BFG większość dostały banki nie członkowie SKOK którzy mieli depozyty. Depozyty w SKOK-ach zawsze były gwarantowane do wysokości identycznej jak w Bankach, tyle że w ramach ubezpieczeń. Więc mówienie że PO uratowała członków SKOK-ów przed stratą wkładów jest bezczelnym łgarstwem pana Balcerowicza, lub przejawem ignorancji. Teraz drodzy forumowicze oburzeni na przekręciarzy ze SKOK możecie się wyżyć łapkując do dołu. I żeby nie było, nie znoszę PiS-u, ale kłamliwej propagandy też.

 • szatan2012

  Oceniono 7 razy 7

  mają argument że nie zgłosili tego do prokuratury ... ale kto kradzież czy inny przekręt zgłasza od razu do prokuratury? jest od tego policja i inne organy ścigania, prokuratura w dzisiejszych czasach jak i sądownictwo , nigdy nie wiesz na kogo trafisz :-)

 • grundol1

  Oceniono 29 razy 7

  Jeśli chodzi o afery to nic nie pobije OFE.

 • tom.beckett

  Oceniono 12 razy 6

  a skąd Agora wzięła kasę na start ? i się sprywazowała nagle ? co ty michnik, nie pamiętasz ? i masz teraz czelność oczerniać innych ? ty hipokryto.

 • skok

  Oceniono 14 razy 6

  Balcerowicz to zmiażdżył, ale polska gospodarke

 • solussolius

  Oceniono 12 razy 6

  A kto pozwolił złodziejom z GRU/WSW zrobić numer z FOZZ-em (porównaj "Via bank i FOZZ" Dakowskiego i Przystawy, historię Michała Tadeusza Falzmanna)? Kto zezwolił na nieoclony import towarów do Polski, wskutek czego wiele przedsiębiorstw upadło? Macherzy z WSI i zachodni grandziarze finansowi chcą rozwalić SKOK-i, a Balcerowicz przyłącza się do chóru. Wal się na ryj, złodzieju.

 • leo2rys2

  Oceniono 26 razy 6

  SKOKI niektórych rażą bo POLSKIE i uszczuplają dochody zagranicznej finansjerze.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 18 razy 6

  SKOKi są zagrożeniem dla zagranicznych banków, bo działały na tym samym rynku, po niższych kosztach, z ryzykiem finansowanym przez zagraniczne banki.

  Wg koncepcji rozwoju zależnego jest to cycuś, niejaki Furtado by tylko przyklasnął. A to tak samo moralne jak uwłaszczenie nomenklatury.

  Wywód prof. Balcerowicza obalony w dwóch zdaniach

 • kocham_oslow_glosujacych_na_po

  Oceniono 12 razy 6

  Pojawi się, czy nie pojawi, bo już drugi raz zniknął.Jak się mają ludzie i co porabiają Panie prof. Balcerowicz, którzy w czasach gdy Pan był Prezesem NBP, zasiadali we władzach Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej. Zdefraudowano wówczas około 320 mln złotych, których nie odzyskano.

 • Piotr Lipski

  Oceniono 12 razy 6

  Twórcą największej afery finansowej po 1989 roku jest właśnie L.Balcerowicz...

 • ergosumek

  Oceniono 22 razy 6

  "Sprawa SKOK-ów wróciła po tym, jak "Wprost" i "Gazeta Wyborcza" opublikowały list szefa Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie podejrzeń o wyprowadzanie do prywatnych kieszeni majątku z fundacji związanej z Kasami. "

  Może niech on nie pisze listów do mediów, tylko do prokuratury, jeśli ma podejrzenie kantu?
  Bo chyba taka jest rola nadzoru finansowego?
  A jeśli nie ma podejrzeń, to niech siedzi cicho.

 • badziewiak66

  Oceniono 18 razy 6

  Balcerowicz przestań pieprzyć !! Nie można porównać polskiego systemu finansowego do jakiegokolwiek w Europie Zachodniej , czy USA, bo to co w Polsce jest dozwolone tam już dawno jest bezwzględnie zakazane. Wystarczy podać jako przykład opcje walutowe , kredyty frankowe , czy "nagą krótką" , o setkach innych instrumentów manipulacyjnych nie wspominając. Do tego polski system finansowy jest zastraszająco słabo zabezpieczony. W jakim kraju na taką skalę działają lichwiarze ? Śmieją się z polskiej ustawy ograniczającej lichwę , a państwo jest bierne. To znaczy że politycy są w zmowie z tymi którzy łupią nielegalnie Polaków. SKOKI to drzazga w oku Banków. I o tym wie nawet najmniej rozgarnięty człowiek.

 • konto.do.komentarzy

  Oceniono 26 razy 6

  Panie profesorze, nie tak skromnie, w dziedzinie afer pan też ma swoje zasługi. Na przykład OFE :)

 • zuuuraw

  Oceniono 7 razy 5

  Jaja jak berety !
  Facet odpowiedzialny za rozkradzenie Polski przez zachodnich i bliskowschodnich geszefciarzy,
  facet który obrabował Polaków z miliardów oszczędności, który sztucznym utrzymywaniem kursu złotówki pozwolił na wydrenowanie z polskiego rynku kapitałowego setek miliardów DOLARÓW (!), który jako lobbysta zachodnich grandziarzy od OFE walczył o pozwolenie na dalszy rabunek Polski przez OFE na dziesiątki miliardów teraz poucza nas i szuka innych aferzystów !?!
  To możliwe tylko w Polsce, Bantustanie Europy.

 • kowalu80

  Oceniono 7 razy 5

  SKOK-i nie są wcale gorsze od innych banków, a nawet lepsze bo kredyty tańsze!, od niedawna objęte są takimi samymi prawami nadzoru jak banki (wiem bo pracuję w usługach z tym związanych). Jedyna różnica to ze kapitał leży w kraju i zagraża żydowskim bankom, dlatego taka awantura,nic więcej.

 • ergosumek

  Oceniono 13 razy 5

  "Balcerowicz miażdży: "SKOK-i to największa afera finansowa naszego sektora finansowego. "

  Co on opowiada?
  Nawet gdyby to faktycznie była afera, a najprawdopodobniej nie jest, to jak się mają miliony do miliardów np. zagrabionych z OFE ?

 • marekmarek44

  Oceniono 13 razy 5

  Jak kogoś "miażdży" ojciec chrzestny wszystkich afer finansowych 3 RP, to chyba dobrze?

 • benusek

  Oceniono 15 razy 5

  Pan Balcerowicz kłamie,kłamie bo największą aferą finansową była prywatyzacja PZU, którą Balcerowicz nadzorował. Niech Pan powie ile POLSKA wypłaciła odszkodowania EUREKO .Chciałbym aby Pan nam to powiedział. Pan milczy i Wyborcza też milczy bo razem popieracie wysprzedaż wszystkich aktywów Bankowych zagranicy.

 • red-akcja

  Oceniono 19 razy 5

  Narodowość lichwiarska chce zniszczyć ostatnią, dużą polską instytucję finansową. Za tę akcję polscy kolaboranci, współpracujący z narodowością lichwiarską powinni pójść do pierdla!

 • joly.roger

  Oceniono 15 razy 5

  Ale się wydział propagandy KC PIS rzucił do komentowania. Ale nie zakrzyczycie tej gigantycznej afery i złodziejstwa, oraz chronienia złodziejstwa przez pisuar z Jarem na czele. I to już nie będzie tylko odpowiedzialność polityczna. Wreszcie trafią tam gdzie ich miejsce - za kraty.

 • unamatita

  Oceniono 17 razy 5

  "Amber Gold? "Nieporównywalne" - oczywiście, w tym szwindlu uczestniczyła władza!
  u.

 • gabrielr

  Oceniono 21 razy 5

  Znów moderator Michnik blokuje komentarze.

 • staem

  Oceniono 27 razy 5

  Balcerowicza bolą SKOK - i bo nie ma w nich ani grama kapitału obcego , jest tylko polski, a funkcjonują, przekręty są wszędzie nawet w bankach amerykańskich, tylko o tym Balcerowicz nie mówi, nie mówi celowo bo by się naraził....mocodawcom

 • sabina2222k

  Oceniono 17 razy 5

  Kiedyś wzięłam pożyczkę w SKOK-u i była to najdroższa pożyczka jaką wzięłam, tyle było haków w umowie. Oczywiście spłacając trzeba było równocześnie oszczędzać, według słów panienki z którą zawierałam umowę" oszczędności mogą pokryć ostatnie raty" .Oszczędności poszły na jakieś opłaty ,karty które musiałam wziąć i z których nie korzystałam i inne tego typu opłaty.Po spłacie pożyczki chciałam wycofać resztę oszczędności i dowiedziałam się ,że muszę zostawić 50,00 do czasu zatwierdzenia sprawozdania finansowego za dany rok. Po roku upomniałam się o moje 50,00 zł. W SKOK-u byli bardzo zdziwieni że upominam się o taką kwotę, bo nikt do tej pory nie upominał sie o takie pozostałości. Oczywiście kwoty nie odzyskałam mimo starań. Ciekawe ile jest takich osób jak ja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX