Zyta Gilowska doradcą Kaczyńskiego? "To sprzeczność", "Wyszło szydło z worka"

Podczas niedzielnej debaty Jarosław Kaczyński pytany o przyszłego doradcę ekonomicznego wskazał prof. Zytę Gilowską, b. minister finansów w swoim rządzie. - Wyszło szydło z worka - komentował na gorąco gość Gazeta.pl i TOK FM Sławomir Sierakowski. - Cała retoryka kampanijna Kaczyńskiego była jednym wielkim oszustwem - mówił redaktor naczelny Krytyki Politycznej, odnosząc się do przedwyborczych socjalnych obietnic kandydata PiS.
W podobnym tonie współpracę Jarosława Kaczyńskiego i Zyty Gilowskiej komentują ekonomiści.- Jak ja znam poglądy pani Gilowskiej, którą szanuję, to ona była raczej reprezentantem postawy "jak nie wydawać pieniędzy" i "jak zarabiać pieniądze" - mówi Maciej Grelowski z Business Center Club. Tutaj wkrada się nieścisłość, bo zdaniem Grelowskiego, obydwaj kandydaci mówili podczas debaty raczej o wydawaniu pieniędzy, niż o ich oszczędzaniu. - Jest tu więc pewna sprzeczność - powiedział rozmówca TOK FM.

Podając nazwisko Zyty Gilowskiej Jarosław Kaczyński nie wziął jeszcze pod uwagę istotnej kwestii - Zyta Gilowska jest obecnie członkiem Rady Polityki Pieniężnej

- To ucieczka, bo nie ma takiego wariantu, żeby członek RPP doradzał prezydentowi - ocenia Ryszard Petru, ekonomista z BRE Banku. - Dobrze, żeby osoba doradzająca nie była związana z rządzeniem, a Zyta Gilowska była już w rządzie i będzie broniła swoich tamtych koncepcji. Kaczyński nie rozszerzy swojej wiedzy mając ją za doradcę.

Kandydat PO Bronisław Komorowski, zapytany o doradcę ekonomicznego, nie podał konkretnych nazwisk. Ale zdaniem Grelowskiego znacznie sprawniej wybrnął z sytuacji. - Zapowiedział powołanie rady gospodarczej i otwartość na różne środowiska gospodarcze. Nie dziwi mnie więc, że nie podał konkretnej osoby, pomimo iż podejrzewam, że ma ją wybraną - mówi Grelowski. - Słuchaliśmy o ekonomii politycznej, a nie ekonomii - podsumował.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Zyta Gilowska doradcą Kaczyńskiego? "To sprzeczność", "Wyszło szydło z worka"
Zaloguj się
  • miroslawa_potrzeba

    Oceniono 1 raz 1

    Zyta, zaraz zaraz, to ta pleciuga TW "Beata"?

  • jachujan

    Oceniono 2 razy 0

    Pani Zyta Gilowska, dla ktorej kiedys mialem wiele szacunku, przegrala swoje 5 minut. Szkoda, ale coz....na wlasne zyczenie. To juz historia i nie ma do czego wracac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX