Zwolennicy PiS wyjdą na ulice przeciwko wyższym podatkom? Poseł mobilizuje

PiS chce mieć siłowe wsparcie w walce z rządowym pomysłem podwyższenia podatków. W partii padła propozycja, aby stworzyć Ruch Obrony Podatników, który mieliby tworzyć zwolennicy PiS i innych ugrupowań prawicowych. - Ktokolwiek będzie namawiał do ogromnego buntu, ten namawia do anarchii - komentuje wiceszefowa komisji finansów publicznych.
Nowy ruch społeczny nie tylko ma wydawać specjalne oświadczenia czy zwoływać konferencje prasowe, ale przede wszystkim jego członkowie mają urządzać wielkie manifestacje przeciwko planom rządu. Pierwsze miałyby być zorganizowane w kluczowych miejscach w Warszawie już jesienią, czyli wtedy kiedy parlament będzie zajmował się uchwalaniem budżetu państwa na przyszły rok. Przeciwnicy podwyższania podatków zgromadzeni wokół Ruchu Obrony Podatników mieliby protestować przed siedzibą Kancelarii Premiera, Ministerstwem Finansów czy przed parlamentem. Cel?

"Ruch społeczny doda opozycji wiatru w żagle"

Pomysłodawca takiego ruchu, poseł Artur Górski przyznaje, że chodzi o zapewnienie m.in. klubowi PiS widocznego społecznego wsparcia w skutecznym zablokowaniu pomysłu podwyższenia podatków. - Opozycja wsparta takim ruchem, wyrazem społecznego niezadowolenia mogłaby otrzymać istotny wiatr w żagle - przekonuje w rozmowie z TOK FM polityk i dodaje: - Ostatnie przypadki, jak obrona krzyża pod Pałacem Prezydenckim, pokazuje, że administracja czy rząd liczy się z wystąpieniami społecznymi, protestami. A podatki dotyczą praktycznie wszystkich, więc protesty przeciwko wyższym podatkom byłyby w imieniu całego społeczeństwa - zauważa.

Górski liczy, że wszystkie główne środowiska prawicowe podchwycą jego pomysł. Zastrzega jednak, że Ruch Obrony Podatników - jeśli ostatecznie powstanie - nie będzie działał pod żadnym partyjnym szyldem. Zapewnia, że akcja ma być ponadpartyjna. Ale sami posłowie PiS będą mogli do społecznego ruchu wstępować. - Ale jako osoby indywidualne, prywatne, a nie reprezentanci ugrupowania. Żeby ruch nie kojarzył się tylko z PiS - proponuje poseł Górski.

PO: Ludzie na ulicach nie dają lepszego rozwiązania

Tymczasem posłowie Platformy twierdzą, że żadne protesty społeczne nie zmienią ich zdania w sprawie podatków. - Ktokolwiek będzie namawiał do ogromnego buntu, ten namawia do anarchii. Ludzie na ulicach nie dają lepszego rozwiązania - odpowiada Krystyna Skowrońska z PO, wiceszefowa komisji finansów publicznych.

Jej zdaniem PiS, namawiając do tworzenia takiego ruchu zachowuje się cynicznie. - Nie powinno być grania strachem obywatela zwłaszcza wtedy, kiedy próbuje się ten trudny okres przejść najłagodniej ze wszystkich europejskich krajów. Jeżeli PiS nie reformował, kiedy trzeba było ostrożnie wydawać pieniądze, to niech dzisiaj tymi rzeczami nie gra, bo wtedy nie będzie odpowiedzialna partią - zauważa Skowrońska.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Zwolennicy PiS wyjdą na ulice przeciwko wyższym podatkom? Poseł mobilizuje
Zaloguj się
 • zosia.20

  Oceniono 10 razy 8

  no i wyszło szydło z worka,
  pis to zwykła faszystowska podróbka

 • oakpark

  Oceniono 9 razy 7

  Generalnie widać, że PiS przegrawszy demokratycznie co tylko mieli do przegrania idzie w "AKCJE BEZPOSREDNIE".... bicie inaczej myślących na ulicy, wyzwiska, organizowanie tłumnych demonstracji antyrządowych.... Die Strasse frei fuer braunen Batallionen....

  Kaczyński nie spocznie, póki w Polsce na ulicach nie poleje się krew. Mamy już liczne oznaki przygotowywania przez PiS wojny domowej wcale nie zimnej:
  - Hofman z powieszeniem Palikota
  - chryja z krzyżem
  - chryja w Sądzie Najwyższym
  - w/w pomysł posła Górskiego

  Kaczyński chce skleic polskie resentymenty w jedno: socjal, katolicyzm, młodoendecja... skierowac tych ludzi jako taran do rozbijania na ulicach państwa polskiego. Kiedy będą tego ofiary to Kaczyński oskarży PO o strzelanie do ludzi. Zimny, cyniczny sk....syn.

  Trzeba rozwazyć powołanie konkurencyjnego ruchu obywatelskiego - przeciw tym totalniakom. Bo oni nam rozwalą to, co się do dziś udało zrobić. Ruch Przeciwko Kaczym Skocz-Hitlerkom..... 8^)

  Obawiam się, że jeśli do Polski dojdzie kryzys to bez ulicznych prób sił się nie obędzie. Jakby co to się zbierze paru wykształciuchów z bractwa rycerskiego.... kaczyzm coraz bardziej pachnie nazizmem, peronizmem ... w kazdym razie nikt tego nie stopuje.

  Kaczyński to na spotkaniach z wyborcami dawno zapowiadał - jesli nie było kamer to sie nie szczypał. Pisałem o tym dawno na forum Wprost.

 • seba-caad

  Oceniono 6 razy 6

  Lenin i Hitler też miał swoich fanatyków których wyprowadzał na ulicę, żeby siłą przejąć władze, tak to jest i dzisiaj - jeśli demokratycznie Kaczystom się nie udało - to co mają do stracenia lepiej spalić Polskę, wzniecać niepokoje społeczne byle dorwać się do władzy!!!
  Dzisiaj nastawiamy pomników KACZYSTOM, które za 30-40 lat nasze dzieci i wnuki będą ze wstydem usuwać.

 • nintom

  Oceniono 8 razy 6

  to zaczyna być niebezpieczne !
  "prawi i sprawiedliwi' chcą wyjść na ulicę bo czują, że ziemia zaczyna sie im palić pod nogami. TO SĄ TYPOWI ANARCHIŚCI.

  czlowiek o nazwie Hofman - młody i 'obiecujący' wzywa do szukania gałęzi do wieszania Janusza Palikota W WYWIADZIE dla GW

  formacja 'prawych i sprawiedliwych' nie może się pogodzić z przegranymi wyborami

 • oghana7

  Oceniono 5 razy 5

  JA MYSLE ZE TO NAROD CALY MUSI WYJSC NA ULICE PRZECIW PSYCHOLOWI KACZYNSKIEMU ,PISOWI I JEGO POPLECZNIKOM .INACZEJ WSZYSCY ZWARIUJEMY RAZEM Z JARKACZEM .NA POCZATEK JEGO DO TWOREK,WSZAK TA AWANTURA POD PALACEM TO DZIELO RYDZYKA I JARKACZA.

 • oghana7

  Oceniono 5 razy 5

  rozumiem ,ze teraz kaczynski odda pieniadze wyciagniete ze Skokow przez ziecia i prezydenta kaczynskiego i za budynki ,na ktorych uwlaszczylo sie porozumienie centrum i przekaze te kase na brakujaca kase panstwa zamiast 1 proc.VAT.

 • romp

  Oceniono 5 razy 5

  brawo mamy rok chopinowski piękne zaproszenie do polski
  4skorpion4 nie płać niech to wszystko się rozwali ,za 40 gr dziennie warto
  rozwalić kraj.może będzie rządził jarek i wtedy co .podniesie podatki i zwali na tuska
  a ty będziesz płacił 30zł.dobry interes gratuluję

 • hanishl

  Oceniono 7 razy 5

  Górski , zaraz to ten od "czarnego człowieka" . Ten jest dobry , ma lepsze pomysły niż cały PIS

 • m_bozena

  Oceniono 2 razy 2

  NSDAPIS ! nazistom stop!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX