Pawlak o kontrowersyjnym dokumencie: Strategia KW powinna określać kierunki, a nie przesądzać szczegółów

Strategia Kompanii Węglowej powinna zostać jak najszybciej wprowadzona, żeby można było wdrożyć projekty na inwestycje początkowe i te środki wykorzystać - uważa wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. Jego zdaniem dokument nie powinien być jednak zbyt szczegółowy.
Przypomnijmy, że założenia strategii stały się "kością niezgody" pomiędzy przedstawicielami Kompanii, a związkami zawodowymi, które straszą strajkiem generalnym.

- Strategia powinna określać kierunki, a nie przesądzać szczegółów; co się w danym roku, czy miesiącu będzie robić. To jest rola zarządu, który w rozmowie ze związkami zawodowymi powinien znaleźć najlepsze rozwiązanie - uważa wicepremier i minister gospodarki.

Waldemar Pawlak nie zamierza na razie uspokajać związkowców. Jak mówi okazja do rozmowy nadarzy się w przyszłym tygodniu, podczas obchodów 30-lecia "Solidarności":

- Spotkam się na pewno ze związkami zawodowymi 3 września, bo będą uroczystości w Jastrzębiu. Zamierzam w nich uczestniczyć, a będzie to też okazja, żeby ze związkami na temat procesów, które się toczą porozmawiać- powiedział wicepremier Pawlak.

Dzień wcześniej, na 2 września związkowcy zapowiadają referendum w sprawie rozpoczęcia strajku generalnego w kopalniach Kompanii Węglowej. Powodem konfliktu jest projekt strategii spółki i groźba likwidacji kopalni Halemba-Wirek. Związkowcom chodzi też o nie zmniejszanie zatrudnienia oraz utrzymanie struktury organizacyjnej firmy.

Wojewoda Śląski, który na prośbę związków zawodowych podjął się mediacji, wierzy w szybkie zakończenie sporu. Już w czwartek kolejna tura rozmów związków zawodowych i przedstawicieli Kompani Węglowej z jego udziałem.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Skomentuj:
Pawlak o kontrowersyjnym dokumencie: Strategia KW powinna określać kierunki, a nie przesądzać szczegółów
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX