Silne Kobiety Bogatyni przechodzą do czynów

Nowa organizacja z Bogatyni ma zrzeszać kobiety, które chcą wspólnie odbudowywać to, co zostało im zniszczone przez powódź w ubiegłym roku - są to przede wszystkim małe, rodzinne przedsiębiorstwa. Silne Kobiety Bogatyni zorganizowały sobie konsultacje z psychologiem biznesu. Wsparła je również Grażyna Kulczyk.
- Prowadziłam sklep meblowy. To był rodzinny interes - pracowała w nim i moja córka, i zięć. W sierpniu patrzyłam z niedowierzaniem jak nas zalewa. Woda zniszczyła pół sklepu, cały parter. Dosięgła nas też tragedia rodzinna. Dom mojej córki w całości runął do wody - nic nie zostało. A tam trójka małych dzieci - opowiada Alicja Tobiasz jedna z założycielek organizacji, która mimo wszystko nie załamała rąk.

- Pomyślałam, że trzeba działać, my kobiety musimy odbudować wiele: nasze biznesy, nasze domy, nasze rodziny. Mamy się wspierać i szukać kolejnych przedsiębiorczych kobiet, którym jest to potrzebne - mówi.

Milion złotych od Grażyny Kulczyk

Psychologicznego wsparcia udziela kobietom m.in. Jacek Santorski. - Jesteśmy dobrzy w impulsywnych reakcjach - tłumaczy psycholog biznesu. - Natomiast mamy wiele do nadrobienia jeżeli chodzi o pomaganie długoterminowe. To tak jakbyśmy potrafili się zakochiwać, a nie potrafili kochać.

Silne Kobiety Bogatyni mówią, że chcą pomagać sobie nawzajem i uczyć się mądrze pomagać innym. - Wierzymy, że kobiety razem to wielka siła - kwituje pani Alicja.

- Nam nawet nie chodzi o zastrzyk finansowy, choć oczywiście każdy grosz się teraz przyda. Najbardziej potrzebujemy wsparcia psychologicznego. Z wodą popłynęło wszystko: chęć do życia, energia, poczucie własnej wartości - mówi Alicja Tobiasz.

- To celowa dotacja. Gdy te kobiety odbudują swoje biznesy, odbudują też swoją psychikę - mówi Grażyna Kulczyk, która przekazała Silnym Kobietom Bogatyni milion złotych na odbudowanie podupadłych przedsiębiorstw.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny