ITI rozważa sprzedaż TVN. "Różne opcje"

Główny akcjonariusz grupy medialnej TVN SA, ITI, rozważa różne opcje sprzedaży całego pakietu akcji TVN, ale nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie i nie ma pewności, czy do transakcji w ogóle dojdzie - podał ITI w komunikacie. Do rozważania różnych opcji zatrudnił doradców - JP Morgan i Nomurę.
W reakcji na komunikat kurs TVN przyspieszył zwyżkę rosnąc do 4,4 procent do 16,1 złotego. ITI posiada 56 procent akcji telewizyjnej grupy.

"ITI Holdings, wiodący polski koncern multimedialny w odpowiedzi na ostatnie spekulacje w mediach informuje, że wspólnie ze swoimi doradcami finansowymi, JP Morgan i Nomurą, analizuje różne strategiczne opcje związane z należącym do niej pakietem kontrolnym akcji TVN" - głosi komunikat.

"Żadne decyzje związane z potencjalną sprzedażą tych akcji nie zostały dotąd podjęte" - napisano.

TVN podał zaś, że ITI "rozważa różne opcje dotyczące ewentualnej sprzedaży całego posiadanego przez niego pośrednio w spółce pakietu akcji".

"Ponieważ Grupa ITI nie podjęła jeszcze żadnej decyzji w sprawie transakcji sprzedaży akcji w spółce, spółka nie ma pewności, czy transakcja taka będzie miała miejsce" - dodał TVN.

Kliknij, by zobaczyć zdjęcia

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
ITI rozważa sprzedaż TVN. "Różne opcje"
Zaloguj się
 • piobe

  Oceniono 4 razy 4

  Niech ojciec dyrektor kupi:)

 • atleista

  Oceniono 3 razy 3

  To prawda, że dziennikarze z TVN24 mają często przechył w stronę przeciwną niż PiS. Po prostu reagują normalnie na objaw głupoty i żenady, która wyłazi z tej partii na każdym kroku. To, że ktoś odczytuje to jako przechył na stronę PO czy SLD, to już jego problem. Bo dla niego wszystko, co nie jest przejawem hołubienia PiSowi i geniuszowi jego prezesa jest POdłe, POsrane, śmierdzi Wyborczą, Michnikiem, albo Urbanem i Trybuną Ludu.
  Dlatego to szczekanie i plucie na TVN i ich dziennikarzy (którzy prezentują różny poziom), to zwykłe ujadanie tej samej sfory pieniaczy, o określonych poglądach politycznych.
  A jak ktoś zapomina, że TVN jest stacją prywatną i komercyjną, nieutrzymywaną z podatków, i że nie ma obowiązku jej oglądania, to ma szczególnie duży problem.

  Nie jestem fanem TVN, oglądam czasem niektóre programy, niektórych dziennikarzy lubię, a niektórych nie. I nie ze wszystkim co widzę i słyszę się zgadzam. Ale to jeszcze nie powód, by na każdym kroku dawać upust politycznej psychozie, frustracjom i własnej głupocie.

 • marika-live

  Oceniono 7 razy 3

  re paw73 Nie przesadzaj, ani PiS ani SLD nie są jakoś pomijani przez TVN24. Wczoraj dla przykładu najbardziej wyróżniony był PiS: "Tak jest": Oleksy(SLD)
  W "FpF": R. Czarnecki(PiS), Saryusz-Wolski(PO)
  "Kropka nad i": B. Kempa (PiS)
  "RR": Z. Ziobro (PiS), S. Niesiołowski (PO)
  PiS krzyczy, że jest pomijany, zamyka się im usta, że TVN24 kłamie, a wynika, że najczęściej są w tym TVN24 i moga mówić co im ślina na język przyniesie.
  Paw73 doTVN24 jest zapraszany Oleksy, Miller, Kwaśneiwski, Napieralski, nawet Czarzasty, Wenderlich, Kalisz, Piekarska i nie zauważyłam, żeby dziennikarze jakoś źle ich traktowali.

 • paw73

  Oceniono 1 raz 1

  re marika-live
  Pewien publicysta nazwał tvn Tusk Vision Network , nie było w tym żadnej przesady.
  Kolenda Zalewska jest bardziej oddana Tuskowi i PO niż Lichocka prezesowi i PiS.
  Miecugow ze swym "Szkłem Kontaktowym" i gośćmi w nim , skupia się tylko jak skopać całą opozycje a głównie podlizać się Tuskowi.

  Koalicję PO z PiS to tworzą w sejmie :Tusk, zakazał podpisywania się posłom PO,pod wnioskiem przewodniczącego komisji do sprawy Śmierci Barbary Blidy , posła Kalisza z SLD o Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobro! Tusk zakazał dla PO, poparcia pod medialnym wnioskiem SLD , który ucywilizuje radio Rydzyka. Głosownie posłów PO za całkowitym zakazem aborcji jak PiS. Tusk przeciw karcie praw podstawowych jak PiS.

 • koniepobetonie

  Oceniono 1 raz 1

  Może Rydzyk kupi ...

 • kap_jeden

  Oceniono 3 razy 1

  na szczescie nie ogladam telewizji

 • marika-live

  Oceniono 2 razy 0

  re acer59
  Człowieku widać, że masz mózg zryty, aż Ciebie żal. Jednak wyborcy SLD są tak samo niedorobieni jak PiS-u, nie dziwi, ze tak łatwo PiS i SLD stworzył koalicję medialną. Cały dzień było mówione o tym, nawet było na żółtym pasku. Minęły czasy PRL, które Ci pewnie imponowały, bo ludzie wypowiadali się po linii jednej słusznej partii, otwórz oczy żałosny dziadku...

 • paw73

  Oceniono 7 razy -3

  Niech kupi ktoś z lewicy - wtedy Miecugow będzie kochał Napieralskiego, a Kolęda Zalewska wyzna mu miłość na antenie! Taki ubaw

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX