Zamach w Norwegii. "Właśnie zabiłeś mi tatę. Teraz zostaw nas samych" [RELACJA Z OSLO]

- Dużo mówi się o 10-latku, który był na wyspie i widział, jak jego ojciec został zabity. Krzyczał, że jest za młody, żeby umrzeć. I jakoś ten szalony człowiek odwrócił się i go nie zabił - o tym, co dzieje się w norweskiej prasie i na norweskich ulicach opowiedział w TOK FM korespondent agencji Reuters Wojciech Moskwa.


Postać 10-latka opisuje też Huffington Post, według którego chłopiec miał powiedzieć do celującego w niego mężczyzny: "Właśnie zabiłeś mi tatę. Teraz zostaw nas samych." Inny uczestnik zjazdu na wyspie Utoya, Adrian Pracon, przeżył dzięki temu, że udawał martwego. - Zamachowiec zaczął po kolei strzelać do ludzi. Płakali i krzyczeli, padali wokół mnie - mówił telewizji BBC.

"Ofiary były z całej Norwegii. Tak to zaplanował zabójca"

Korespondent Reutera powiedział, że w tej chwili w Norwegii pisze się więcej o ofiarach niż o mordercy. - Cały kraj jest ciągle w stanie szoku. W prasie publikowane są pierwsze zdjęcia dzieciaków, które zginęły na wyspie. Ofiary są z całej Norwegii, nie tylko z Oslo. W taki sposób Anders Breivik wybrał plan - mówił Wojciech Moskwa.

- O tym człowieku i jego filozofii dużo wyszło przez weekend. Parę godzin przed tym, jak zaczął dokonywać swojego planu, umieścił w internecie 1500 stron manifestu. Pozostaje otwartą kwestią, czy proces będzie dostępny dla mediów. Policja jest przeciwko, żeby osłonić ludzi przed jego ostrą doktryną - dodał korespondent.

- Przy kościołach, w centrach miast ludzie zapalają świeczki, kładą kwiaty. Normalnie Norwedzy są takimi dosyć zadowolonymi ludźmi. Teraz widać na ulicach smutnych ludzi. Bary, restauracje zamknięte. To jest żałoba. Nie wiadomo, jak kraj może się przygotować na taka tragedię - relacjonował Wojciech Moskwa.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (38)
Zamach w Norwegii. "Właśnie zabiłeś mi tatę. Teraz zostaw nas samych" [RELACJA Z OSLO]
Zaloguj się
 • blue911

  Oceniono 3 razy 3

  No to PIS i inne Rydzole maja przechlapane: Anders wskazal ich w manifescie - hahaha!
  Zdelegalizowac jako potencjalne siedliska terroryzmu miejskiego.

 • ukrai-niec

  Oceniono 3 razy 3

  Wpisy niektórych blogowiczów mogłyby być autorstwa Breivika, gdyby nie to, że on siedzi i nie ma dostępu do internetu. Ludzie, spójrzcie w lustro - czuję, że zobaczycie tam jego twarz.

 • blue911

  Oceniono 3 razy 3

  On sie identyfikuje jako neokon. Nie mialem zadnych watpliwosci od poczatku - szkola Busha, Jarka,Tadzika,Antosia....

 • blue911

  Oceniono 3 razy 3

  Serdeczne wspolczucia dla wspanialych Norwegow. Jak niewielu innych potrafili sobie zbudowac niemal raj na ziemi! Oby nie spotkaly ich inne tragedie.

 • farah

  Oceniono 4 razy 2

  Przedstawiciel pokolenia GTA.
  Chłopak nagrał się na internetowych strzelankach i przeszedł na całość do reala, żeby poczuć prawdziwy kick z wykonywanej "misji".
  Inni misjonarze GTA też mogą wkrótce dołączyć. Ten chory świat stworzył ich już miliony :( - bezmózgich chłopców, którym wydaje się, że życie to gra internetowa. Przecież często innej wersji nie znają ............

 • felucjan

  Oceniono 2 razy 2

  Skrajne poglądy ludzi czy to prawicowe, czy lewicowe są dla takich oprawców moralnym wsparciem. Dzięki nim mogą swoje popędy ubrać w ideę i udawać jedynych sprawiedliwych. Zastanówmy się nad tym słysząc z ust naszych polityków opinie skrajne, wręcz nawołujące do przemocy.

 • myszvolvo

  Oceniono 1 raz 1

  >"- Przy kościołach, w centrach miast ludzie zapalają świeczki, kładą kwiaty. Normalnie Norwedzy są takimi dosyć zadowolonymi ludźmi. Teraz widać na ulicach smutnych ludzi. Bary, restauracje zamknięte. To jest żałoba. Nie wiadomo, jak kraj może się przygotować na taka tragedię "

  I nie szydzą z żałoby, i nie plują na siebie ponad grobami, jak to uwielbiaja czynić mieszkańcy "silnika Europy"

 • leslaw_ma_leszka

  Oceniono 1 raz 1

  te słowa chłopczyka są bardzo przejmujące - przeżywa teraz piekło
  praca-i-internet.blogspot.com/

 • blue911

  Oceniono 3 razy 1

  ademko - trzeba, niestety, o zabojcy pisac chocby po to zeby zidentyfikowac zawczasu jemu podobnych - w Polsce!!! A jest ich sporo - nosza miano "prawdziwych Polakow" i maja charakterystyczny wytrzeszcz w oczach. Mieszkam i mieszkalem w wielu krajach,ale w Polandii jest b.zyzna gleba dla takich oszlomow. Jest ich ok. 20-30 procent tylko,ale sa bardzo wrzaskliwi i podpiera ich potezny kapital. Zagranica. Wiemy gdzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX