"Na prezentację raportu Millera zaprosili nas e-mailem. To upokarzające"

- Czujemy się upokorzeni - mówi Ewa Kochanowska, wdowa po Rzeczniku Praw Obywatelskich o sposobie prezentacji raportu rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej. W piątek o godz. 10.00 komisja Jerzego Millera zaprezentuje ustalenia dotyczące wypadku prezydenckiego samolotu. Minister spotka się z rodzinami, w tym z wdową po Januszu Kochanowskim 15 minut wcześniej.
- Prawie 48 godzin temu dostałam informację mailową. Wiele rodzin czuje się upokorzonych tym sposobem postępowania, bo 15 minut przed rozpoczęciem konferencji to jest właściwie tyle czasu, żeby zająć krzesło - mówi Kochanowska

Tezy raportu będą przedstawiać członkowie komisji, którzy także osobiście spotkają się z członkami rodzin ofiar katastrofy.

- Środek lata, kiedy cześć rodziny wyjeżdża, a część wraca, nie jest najlepszym momentem do takiego spotkania. Będę wnioskować o spotkanie z rodzinami we wrześniu - mówi wdowa po Rzeczniku Praw Obywatelskich.

"Nie wiem, czy komisja Millera działa legalnie"

Kochanowska chciałaby najpierw się dowiedzieć, jakie były przyczyny katastrofy, a później - kto jest za nią odpowiedzialny. - Natomiast w tej chwili jest z całą pewnością za wcześnie. Podzielam decyzję komisji, która deklaruje się, że nie będzie ujawniała nazwisk - dodaje.

Wdowa przyznaje też, że nie wie, czy komisja Jerzego Millera działa w sposób legalny. - Rok temu poseł Jerzy Polaczek pytał w Sejmie, na jakich podstawach prawnych i konstytucyjnych działa ta komisja. Nie otrzymał odpowiedzi - mówi.

Raport komisji Jerzego Millera sformułowany jest według wzoru narzuconego przez 13. załącznik do konwencji chicagowskiej. Będzie się odnosił przede wszystkim do raportu przygotowanego wcześniej przez Międzynarodowy Komitet Lotniczy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (27)
"Na prezentację raportu Millera zaprosili nas e-mailem. To upokarzające"
Zaloguj się
 • druz_2

  Oceniono 15 razy 11

  I tak się "produkuje" konflikty...
  Po jaką cholerę w ogóle zaprasza się rodziny ? jeżeli już uznać, że ofiary były osobami szczególnymi no to ofiary - nie rodziny, to jest cyrk.
  Cyrk nie dość, że niepotrzebny, to jeszcze pełen faux pas i to na własną prośbę organizatora, co skutkuje tym, że niektórym "rodzinom" już bije na mózg i zaczynają kontestować formę zaproszenia, czy wręcz manifestują swoje niezadowolenie...
  Dostałyście szanowne rodziny wiele "grantów" za samo bycie rodzinami tych ofiar i powinniście już sobie darować - co z resztą wielu zrobiło dając reszcie przykład.

 • vikot2

  Oceniono 12 razy 10

  Kończ Ewa, wstydu oszczędź.

 • gniewny

  Oceniono 12 razy 10

  Zachowania Pan Kochanowskiej, Gosiewskiej i grupy z nia zwiazanej moga doprowadzic do tego, ze same zniszcza uczucie wspolczucia, a zbuduja zamiast tego uczucie niechec i obrzydzenie za ich bezczelnosc. Mailowa informacja jest normalna forma informacji w naszej cywilizacji i nikomu z tego tutulu honoru nie ubywa - bardziej tego honoru ubywa za ciagle okazywanie malostkowosci. Zas Pan Ryszard Walczak powinien najpierw nauczyc sie czytac tekst przed publicznym wystapieniem, a nie meczyc sluchajacych.

 • dr54

  Oceniono 12 razy 10

  @cannabinolpl!
  Pamiec mam dobra i wiem co rodziny smolenskie wyprawialy na tym spotkaniu , jednym slowem wstyd i zenada za zachowanie Gosiewskiej , Wasserman a przede wszystkim Kochanowskiej .Cierpisz na paranoje pytajac czy kazali mi tak pisac . W przeciwienstwie do ciebie potrafie sam ligicznie myslec !

 • atleista

  Oceniono 13 razy 9

  Rozumiem, że jedyną warunkowo akceptowalną formą zaproszenia jest osobista audiencja Tuska i jego całego (lub przynajmniej większej części) gabinetu u pani Kochanowskiej na włościach. Tak sformowany orszak, z Bogurodzicą na ustach, musiałby rzucić się do jej stóp i całować ją po jej zacnych członkach. A Donald w rejtanowskim geście miałby zerwać koszulę, i bijąc się do krwi w piersi krzyczeć "Mea culpa! Mea maxima culpa!". Po czym wręczyć jaśniepani aksamitną kopertą, pachnącą jaśminem, ze złoconym napisem "Zaproszenie". I drobny upominek, w postaci głowy Bronisława.

 • kiki_pawelek

  Oceniono 10 razy 8

  @gniewny: one juz nic wiecej nie maja do zniszczenia..wspolczucie, jakie mozna bylo dla nich czuc juz dawno wyparowalo po podobnych zachowaniach zaprezentowanych w przeszlosci...

 • neumarkt

  Oceniono 10 razy 8

  Widać, że to "żałobne towarzystwo" i pisowscy komiltonowie, dostrzegają ujmę na swych honorach iż zaproszenia otrzymali mail-em! Potwierdza to moją tezę, że utkwili oni w latach trzydziestych ubiegłego wieku i inna forma niż listowna, pewnie na papierze drukowanym złotymi zgłoskami, to obraza okrutna! Można tylko ubolewać nad mentalnością tego towarzystwa! Może byliby usatykcjonowani gdyby zaproszenie otrzymali przez konnego gońca z husarskimi skrzydłami na ramionach i trąbką alarmową w ustach? Listowne zaproszenia, poprzez pocztę, stanowiłoby też sromotną obrazę bo dotarłyby do adresata dwa dni po terminie spotkania. Znamy przecież operatywność tej instytucji! Tak żle i tak niedobrze! Można się tylko pogardliwie uśmiechnąć!

 • dr54

  Oceniono 12 razy 8

  Za kogo ta Kochanowska sie uwaza , rece opadaja jak sie sluch tego belkotu . Co by nie zribiono nie podoba sie , krytyka ze wszystkich stron . Niektore rodziny smolenskie przekroczyly juz granice glupoty, to nie miesci sie w glowie , kiedy przyjdzie opamietanie ?
  Od poczatku , ze wzgledu na rozmiar tragedii obchodzono sie z nimi jak z jajkiem a oni tylko narzekaja . Panstwo pomoglo we wszystkim , finansowo i moralnie . Przeklenstwa cisna sie na usta .

 • brzydzesiepisu

  Oceniono 14 razy 8

  Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej są rzeczywiście w trudnej sytuacji i należy się im specjalne traktowanie, szacunek i takt. Ale rzesz kruwa mać! Powiadomienie mailem jest nietaktowne? A może listem zwykłym na białym papierze też byłoby nietaktowne. W jaki kruwa sposób należy się do nich zwracać, żeby ich kruwa nie obrazić? Czy przed zwróceniem się do nich w jakikolwiek sposób trzeba najpierw zrobić loda, klęknąć, ucałowac pierścień? Rzygam Smoleńskiem, rzygam częścią rodzin smoleńskich, rzygam PiSem... Mam ich kruwa jego mać DOŚĆ!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX