"Joanna popełniła błąd. Głos na PO będzie zmarnowany"

- Proszę się nie sugerować badaniami opinii publicznej. Dzisiaj głos na PiS i PO to głos zmarnowany. To głos za kłótnią - mówił w TOK FM Paweł Kowal, szef PJN i były polityk PiS. Jak dodał, dziś po raz pierwszy od politycznego rozstania spotkał się z Joanną Kluzik-Rostkowską. - Nie czuję żalu, ale uważam, że popełniła błąd.
Ma pan żal do Joanny Kluzik-Rostkowskiej? - Dobrze pan trafił z tym pytaniem. Dziś przypadkowo się spotkaliśmy. Widzieliśmy się pierwszy raz od odejścia. Zamieniliśmy kilka zdań. Nie czuję do Joanny niechęci czy żalu. Uważam, że popełniła błąd. A błąd jest gorszy niż porażka - ocenił.

"Głos na PiS i Po będzie zmarnowany"

- Głos na PiS i PO to głos zmarnowany. To głos na kłótnię. Widział pan, co się wczoraj działo w TVN24... - powiedział szef PJN. Kowal odnosił się do wczorajszej kłótni Joachima Brudzińskiego z PiS z Adamem Szejnfeldem z PO. Posłowie spierali się o raport komisji Jerzego Millera ws. katastrofy smoleńskiej. W pewnym momencie zaczęli się przekrzykiwać. Brudziński mówił o "tchórzliwej postawie Donalda Tuska". Dalej było coraz gorzej: ''Pan ma łatwość obrażania..." "A pan ma łatwość przerywania..." "... może ma pan w głowie coś merytorycznego...", "Zaprosił mnie pan do studia, żebym wysłuchiwał inwektyw pana Szejnfelda?''... I tak dalej, i tak dalej...

- Jak się można tak zachować? Ten, kto głosuje na te dwie partie, to głosuje właśnie na to. Polacy muszą sobie to uświadomić. My pokazujemy, że jest inne rozwiązanie - powiedział Kowal.

"I dobrze, że nie mamy pieniędzy..."

- Ale wie pan, jakie PiS i PO mają budżety? - Pieniądze to nie wszystko. Ich pycha polega głównie na tym, że myślą, że za pieniądze można wszystko kupić. W ogóle mnie to nie kręci, że mają tyle pieniędzy. Nawet się cieszę, że my tyle nie mamy - wtedy nasi kandydaci czuliby się - jak to mówi Jadwiga Staniszkis - jak najedzone koty. A w tej sytuacji, jak nam się uda, ludzi będą mieli poczucie, że siła w ich rękach - przekonywał Kowal. - Mamy duże szanse - dodaje.

"Nie ma programów, nie ma dyskusji..."

Z jakim przekazem idziecie na te wybory? - Z takim, że może być w polityce lepszy styl i lepsza treść. Z niepokojem patrzymy na to, że partie nie publikują już nawet nowych treści programowych przed wyborami, poza SLD - muszę przyznać. Jak pytam premiera czy szefa opozycji, co z podatkami, to nawet dziennikarze się dziwią, co to za pytanie. Wszyscy się odzwyczajamy, że politykom można zadawać poważne pytania. Mamy z politykami rozmawiać tylko o tym w co się obierają i co jedzą? - mówił Kowal.

- 300 mld długu publicznego narosło i nikt - nawet o opozycja - o tym nie mówi. Przecież w końcu będzie w Polsce jak w Grecji, a tu kompletnie milczenie... - mówi szef PJN. I przekonuje: Mamy program gospodarczy, program pomocy rodzinie.

- Macie na listach tzw. ''parowozy'', ludzi którzy przyciągną? - pytał Marcin Graczyk. - Jest dużo naprawdę dobrych nazwisk. Wielu dobrych samorządowców chce być na naszych listach - zapewnia Kowal.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (60)
"Joanna popełniła błąd. Głos na PO będzie zmarnowany"
Zaloguj się
 • q_vw

  Oceniono 10 razy 10

  PJN to taki inny, trochę lepszy PiS... ale nadal PiS.

 • piotrekbe

  Oceniono 9 razy 9

  Nie mów Pawle, bo za jakiś czas pewnie też będziesz szukał miejsca na nowej liście. I co wtedy?

 • czaromir

  Oceniono 12 razy 8

  Nudne.

  Trzeba było tak prezesowi w ....... wchodzić pośle Kowal?

  Kto z Jarosławem przystaje, od Jarosława GINIE.

  I to właśnie czeka politycznych karierowiczów z PJN, wydalonych z PiS.

 • wieza_babel1

  Oceniono 8 razy 8

  "Polityka ekipy gen. Wojciecha Jaruzelskiego w latach 1986–1989. Próba reformy w systemie władzy" - taki mądry doktorat napisał pan Kowal. Jakby co, to mu zawsze jeszcze SLD zostaje. Przyjmą go.

 • koloratura1

  Oceniono 5 razy 5

  oczko26 napisał:

  > Aby w Polsce, byly zmiany,na lepsze! Glosojmy na Pana Palikota!

  Miałbyś 100% racji, gdyby nie fakt, że głos na Palikota to głos zmarnowany. Może - w następnych wyborach...

  > i na Lewice.

  Gdy idzie o SLD - mam obawy najgorszego rodzaju: że zawrą "koalicję" z PiS.
  Porządzą - wprawdzie - nie dłużej niż pamiętna "koalicja" PiS - SO - LPR, ale:
  - szkód uda im się narobić co niemiara (trudnych, a może nawet - niemożliwych do "odkręcenia")
  - szkoda czasu.

  > Odsunac! Kler od wladzy. w Naszym umeczonym, Kraju!

  Nic bardziej mi się nie marzy, ale - chyba nie tym razem...

 • nex_us

  Oceniono 5 razy 5

  Przecież znaczna większość PJNu z zapałem jeszcze niedawno pracowała w pocie czoła na sukces Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich a wcześniej PiSu.

  Siedziała cicho jak Kaczyński ze swoją bandą przez dwa lata urządzała wieczne kłótnie i awantury a teraz przeszkadza mu kłótnia w studiu TV? Ejże...

 • rabingoldblatt

  Oceniono 7 razy 5

  Czy ja wiem ze Krzyczaca Paprotka popełniła błąd?? Zagwarantowała sobie miękkie lądowanie z sejmową poduszką pod tyłkiem a kosztowało ją to tyle co oplucie swojego byłego szefa, olanie ciepłym moczem politycznych przyjaciół z PJN i składanie wiernopoddańczych peanów na cześć Tuska. I 4 lata u koryta zagwarantowane. A ty Kowal ?? Ideowiec twierdzacy ze mozna cos zmienic, że coś może być lepiej zostałeś teraz prezesem Planktonu i jak ci sie skończy dostęp do koryta w Brukseli to bedziesz miał dwa wyjscia - odejsc z godnoscia z polityki stwierdzajac ze nie przekonales do swoich pogladow wyborcow albo zeszmacic sie jak niektorzy.To bedzie miara tego jakim jestes politykiem. I człowiekiem.

 • batura3

  Oceniono 7 razy 5

  hahaha, kowal-sfrustrowany pisowczyk -PJN -Piwo Jest Najważniesze

 • who_go_wie

  Oceniono 7 razy 5

  Ma nadzieje ze "gdzie dwoch sie bije tam trzeci korzysta". Udaje, ze nie wie ze tym "trzecim" to jest jednak SLD a nie PJN. Sorry...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX