"Etyka nuklearna" ma przełamać opory tych, co naciskają guzik

- Pragmatyczne elity rządzące społeczeństwem amerykańskim postanowiły przełamać opory moralne tym, którzy będą musieli nacisnąć guziczek z bombką - tak religioznawca prof. Zbigniew Mikołejko ocenił biblijne uzasadnienie użycia bomby atomowej, które zawiera broszurka dla obsługi naziemnej wyrzutni rakiet w USA pt. "Etyka nuklearna".
Szkolenia operatorów wyrzutni rakiet z głowicami atomowymi w Kalifornii opierały się na cytatach z Biblii. Portal Truth-out.org. ujawnił treść broszurki pod tytułem "Etyka nuklearna".

"Etyka nuklearna"

"Słuchacze kursu 'Etyka nuklearna' stopniowo upewniają się, że ich praca jest moralna i zgodna z nauką chrześcijańską. Dowiadują się m.in., że święty Augustyn, największy filozof ery wczesnego chrześcijaństwa, dopuszcza wojny sprawiedliwe, o ile mają powstrzymać zło lub przywrócić porządek moralny." - pisze Mariusz Zawadzki w "Gazecie Wyborczej".

I dalej: ''Operatorzy wyrzutni są też zasypywani krótkimi, ale treściwymi cytatami lub przykładami z Biblii: oto Abraham skrzyknął armię, żeby ratować Lota; król Dawid mówił, że Bóg ma w sercu szlachetnych żołnierzy; Jan Chrzciciel chrzcił rzymskich żołnierzy i wcale nie wymagał, żeby porzucili służbę; wreszcie w Apokalipsie pojawia się Zbawiciel jako potężny wojownik, który toczy sprawiedliwą wojnę''.

USA - zlepek religii wyposażony w ideologię

Takie instrukcje nie dziwią religioznawcy prof. Zbigniewa Mikołejko - Pragmatyczne elity rządzące społeczeństwem amerykańskim postanowiły przełamać opory moralne tym, którzy będą musieli nacisnąć guziczek z bombką. Broszurka to jest sankcja dla zła, które udaje dobro przez to, że ubiera się je w obrazy i słowa świętej księgi czy autorytety z rodzaju św. Augustyna - mówi.

Prof. Mikołejko wskazywał na podstawę tożsamości Stanów Zjednoczonych. - Żeby z tego ulepka religii zrobić coś, co jest silne, trzeba to wyposażyć w jakąś ideologię. A ją wyciąga się z obrazów biblijnych. Bo też trudno znaleźć bardziej uniwersalną podstawę dla jedności amerykańskiej - przekonywał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
"Etyka nuklearna" ma przełamać opory tych, co naciskają guzik
Zaloguj się
 • bulorz

  Oceniono 3 razy 3

  Ludzkość powinna się zbiorowo leczyć na nogi.. bo na głowy jest już zdecydowanie za późno.
  Ci wszyscy faceci od "bombek" powinni zostać natychmiast odseparowani w zamkniętych klinikach dla czubków!!!

 • qual0play

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież zawsze tak było. Jak jeden z dowódców miał wątpliwości czy ma dokonać rzezi całej ludności zdobytego miasta w jednej z wojen religijnych, wysoki dostojnik kościelny, który to zlecił, uspokoił dowódcę przekonując: "Bóg rozpozna swoich"!

 • fudalejw.1

  Oceniono 1 raz 1

  Allach jest wielki

 • thezydor

  Oceniono 1 raz -1

  aha: jak Allach zabija dłońmi ludzi to źle ale gdy to samo robi Jahwe to cacy ....
  Religia od zawsze była narzędziem sterowania ludźmi i jak widać jest tak po dziś dzień i to nie tylko w ponoć zacofanym świecie muzułmańskim... ale i w ponoć nowoczesnym świece zachodu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX