Czuma: To Kaczyński powinien nas przeprosić. Za mianowanie leniuchów śmierdzących

- Pan Kaczyński powinien nas przeprosić, że mianował półinteligentów, leniuchów śmierdzących i ignorantów na najwyższe stanowiska - powiedział przewodniczący komisji śledczej ds. nacisków Andrzej Czuma. Komentował w ten sposób żądanie prezesa PiS, aby go przeproszono, po tym jak raport komisji Czumy wykazał, że ?nacisków za rządów PiS nie było?.


- Z pańskiego raportu wynika, że za rządów PiS nacisków na policję, służby i prokuraturę nie było. Do premiera Jarosława Kaczyńskiego nie można mieć zastrzeżeń. Ani minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ani szef CBA Mariusz Kamiński nie podejmowali bezprawnych działań - zaczęła Dominika Wielowieyska.

Raport komisji: Nie było nacisków PiS na służby >>>

Były naciski, ale nie te, o które chodziło...

Andrzej Czuma zaoponował: - Ktoś panią oszukał, pani redaktor. Napisałem w moim raporcie, że były naciski. Tylko nie powiedziałem, że wszystkie przypuszczenia - których rozwiązanie powierzył nam Sejm - się potwierdzały.

- Czyli były naciski, ale nie konkretnie w tych sprawach, które komisja miała za zadanie przeanalizować? - To dlaczego pana raport ma ogólne przesłanie: nacisków nie było - dopytywała dziennikarka. - Dlatego, że w 800 tomach dokumentów z prokuratur, sądów, urzędów i przesłuchań świadków - bo na nich się opraliśmy, a nie na plotach i nie na artykułach - nie ma dowodów na to, żeby premier czy ministrowie wywierali nielegalnie nacisk na swoich podwładnych we wszystkich sprawach z uchwały Sejmu z 11 stycznia - powiedział Czuma.

"Wytknąłem głupotę i ignorancję. Nie wytrzymałem!"

- To dlaczego nie napisał pan, że nie znalazł dowodów w tych sprawach, ale pewne standardy były za czasów PiS łamane? - Mnóstwo standardów było łamanych! Ale komisja nie była powołana do zbadania tego, czy pan Kaczyński i pan Ziobro, dobrze rządzili czy źle, czy łamali standardy oraz czy szkodzili Rzeczypospolitej - tłumaczył Andrzej Czuma.Jarosław Kaczyński, powołując się na raport, żąda żeby go przeprosić . Były minister sprawiedliwości skomentował to tymi słowami: - Pan Jarosław Kaczyński okazał się człowiekiem małym. Powinien podziękować komisji, że uczciwie przedstawia sprawę i nie posądza go o to, czego nie zrobił. Tymczasem on uważa, że jak ja oczyściłem jego i pana Ziobrę z kilku zarzutów, to dałem mu już błogosławieństwo za cały jego rząd. Pan Kaczyński powinien nas przeprosić, że przez dwa lata mianował jakiś półinteligentów, napuszonych leniuchów śmierdzących, ignorantów na najwyższe stanowiska - powiedział Andrzej Czuma, przywołując postać szefa ABW Bogdana Świączkowskiego, który według niego nigdy nie przeczytał ustawy o ABW. Były minister sprawiedliwości powiedział też, że istniejące przez 3 lata Biuro Postępowań Kontrolnych, badające oświadczenia majątkowe wyższych urzędników, zatrudniało 52 osoby, a rozpatrzyło 454 sprawy.

- Każda z tych 52 osób, mająca wyższe wykształcenie (inna sprawa, że to była oceanografia, rusycystyka, archeologia) - przez rok rozpatrzyła niecałe 3 sprawy. Co ci ludzie robili? W raporcie pozwoliłem sobie na wytknięcie największych grzechów tych władz, tej głupoty i ignorancji. Nie wytrzymałem po prostu. Ale to było obok tematu komisji - powiedział Czuma.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (28)
Czuma: To Kaczyński powinien nas przeprosić. Za mianowanie leniuchów śmierdzących
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 7 razy 7

  Hi, hi. To rzeczywiście szok.
  Takimu kaczorowi 24 godziny zabrało zanim wydalił oświadczenie, że trza go przepraszać.
  Duża kupa, ciekawe za co Czuma tak się mści. 6 miejsce, nie sądzę.
  Bardziej amerykańskie kwity...

 • kamilakarabasz

  Oceniono 7 razy 7

  Uprzejmie przepraszam pana Jarosława Kaczyńskiego - Agenta z Odessy, że na niego nigdy nie głosowałam i nie zagłosuję!
  Przepraszam pana Czumę za to, że uważam go za osobę niekompetentną, ale zdania swojego nie zmienię.

 • eszp

  Oceniono 7 razy 7

  Rozkazy "na piśmie", których szukał pan Czuma - skończyły się jakieś kilkadziesiąt lat temu, wraz z upadkiem stalinizmu. Zatem jego wnioski z prac komisji można by zawrzeć w jednym zdaniu:
  "Nie znaleziono dowodów na piśmie na stosowanie nacisków". I już. A reszta - niech będzie pod naszym osądem. Bo pamiętamy, co było. I przypomniał nam o tym w piątek pan Lepper.

 • marek_z_poznania

  Oceniono 7 razy 7

  do amanasunta:
  z poziomu twojej frustracji widać, że jesteś na wcześniejszej emeryturze i najbardziej udaje się tobie doić zus lub pomoc społeczną

 • ador43

  Oceniono 6 razy 6

  Czuma ,mysle ze to wlasnie ty jestes takim ignorantem .20 letnia emigracja pozbawila cie realizmu i trzezwego spojrzenia na polskie problemy.Wyglada na to ze w twoim wieku trzeba sie zajac wnukami a nie przewodniczeniem komisji prawdy.Podpadasz mi jak wszyscy Kaminscy z PiS,wlasnie napuszeni ignoranci.

 • czytelnik52

  Oceniono 5 razy 3

  Kaczyński Czumy wart. Dwa sterczałe dziadki nie wiedzą kiedy odejść i oszczędzić sobie szyderstw ze strony wyborców.
  Kaczyński funkcjonuje jedynie dlatego, że ma za sobą Radio Maryja i poprerany jest przez część biznesmenów katolickich takich jak: T. Rydzyk i generał Głódź.

 • birdy22

  Oceniono 5 razy 3

  Jarosław K. i Andrzej Cz. to ten sam poziom kretyńsko - patriotyczno - katolicki. Część wyborców na nich zagłosowała więc trzeba się pogodzić z faktem, że kretyni głosują na kretynów.

 • majjammajjam

  Oceniono 5 razy 3

  Nie proszę Państwa. Tutaj zaszło oczywiste nieporozumienie. Z logiki historii, z sytuacji obecnej w kraju oraz z celów, które stoją przed narodem Polskim wynika jasno i niezbicie, i to jest jakby poza wszelką dyskusją, iż jedynie Prezes Jarosław Kaczyński, z racji roli jaką pełni, jedynie Prezes Jarosław Kaczyński może wyznaczać kto i kogo i za co powinien przepraszać. W przeciwnym razie mamy do czynienia, i myślę, że to nie wymaga zbędnych wyjaśnień, z nieporozumieniem.

 • mothra.to.ja

  Oceniono 5 razy 3

  Starość nie radość.... Smutne, ale prawdziwe. Panie Czuma, kończ waść, czas odpocząć, czas zrobić miejsce młodym, pachnącym, pracowitym jasnym umysłom. Ciekawe, dlaczego nie słychać p. Niesiołowskiego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX