Borowski o wyniku SLD: Szokujący. Spadkom winne zamglone przesłanie

- SLD powinno się zaniepokoić tendencją spadkową w sondażach. To szokujący wynik - tak w radiu TOK FM Marek Borowski komentował najnowsze sondaże poparcia dla partii. Według dwóch najnowszych SLD może liczyć jedynie na kilka procent.
Według sondażu TNS OBOP dla "Gazety Wyborczej" PO może liczyć na 31proc. poparcia, PiS na 22 proc.. Rekordowy jest spadek SLD. Partia Napieralskiego, gdyby wybory odbyły się dzisiaj, mogłaby liczyć jedynie na 6 proc. głosów. W innym sondażu chęć głosowania na Sojusz zadeklarowało 9 proc. ankietowanych. - To jest szokujący wynik, chociaż tym razem te procenty odnoszą się do wszystkich, którzy zapowiadają udział w głosowaniu, również do niezdecydowanych, a tych jest prawie 30 proc. Jeśli ta grupa nie zdecyduje się wziąć udziału w wyborach, to te procenty będą wyższe - stwierdził Marek Borowski.



Nie wiadomo, o co Sojuszowi chodzi

Janina Paradowska pytała swojego gościa, czym może być spowodowany taki nagły spadek poparcia. - To jest wynik zupełnie zamglonego przesłania, które z Sojuszu wychodzi. Najpierw była mowa o tym, że szeroko się otwieramy. Potem te osoby, na które się otwieraliśmy, zostały tak potraktowane, że zrezygnowały z kandydowania (chodzi o Wandę Nowicką i Roberta Biedronia - red.). Ten sygnał powoduje pewne zamieszanie. - komentował Borowski. - Jeśli chodzi o kwestie polityki gospodarczej, to właściwie nie bardzo wiadomo, jakie są zamiary. Nie dziwię się, że jakaś część wyborców zaczyna się zastanawiać, czy to jest dobry wybór. - dodał.

Tusk i Kaczyński mają się czym chwalić. A Napieralski?

Polityk komentował również pomysły na tegoroczną kampanię SLD. - Słyszałem o pewnej koncepcji reklamowej, propagandowej na ten okres wyborczy, żeby pójść na pewną konfrontację osobistą. Mniej ma się mówić o założeniach programowych, które są męczące, zawiłe i czasem nie wiemy, co powiedzieć, a skupiać się na tym, że w tych trudnych czasach potrzebny nam jest przywódca. Przekaz ma brzmieć: ,, My mamy takiego przywódcę, a inni się do tego nie nadają". Do takiego prezentowania swojej partii przywódca musi mieć określone wcześniejsze dokonania. Można dyskutować o dokonaniach Tuska czy Kaczyńskiego, ale one były, oni sprawowali te funkcje. W przypadku Napieralskiego wszystko jeszcze przed nim - mówił w Poranku Radia TOK FM Marek Borowski.

Wikiński jak Węgrzyn

W rozmowie z Janiną Paradowską Marek Borowski oceniał również wczorajsze słowa posła Marka Wikińskiego. - Ta wypowiedź dorównuje wypowiedzi posła Węgrzyna. Wikiński komentując decyzję Roberta Biedronia o rezygnacji ze startu w wyborach z list SLD powiedział wczoraj: "Jestem tak taktowny wobec pana Roberta Biedronia, że aż się obawiam, żebym nie stał się obiektem adoracji z jego strony".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (83)
Borowski o wyniku SLD: Szokujący. Spadkom winne zamglone przesłanie
Zaloguj się
 • rabingoldblatt

  Oceniono 10 razy 8

  Superniskie poparcie dla SLD - jednocyfrowe.Jest dobrze.

  Grzesiu Sadownik powinien się zająć rozdawaniem płodów sadowniczych a nie pozuje na "meza stanu". Grzesiu jestes kiepskim politykiem wiec jedynym mezem jakim mozesz byc to bycie mezem swojej zony. Licze ze SLD poniesie porazke wyborcza bo dzieki temu dostaniesz kopa w tylek od swoich BMW towarzyszy a szefem partii zostanie twardy polityk lewicy posiadający poglądy a nie karierowicz otaczajacy sie glupszymi od siebie.

 • z.lo

  Oceniono 7 razy 7

  Ha! Napieralski jako wielki lider! No normalnie padaka. Nikt na tę partię nie chce głosować, bo ona nie reprezentuje sobą niczego za wyjątkiem pędu do władzy kilku aparatczyków. Koniunkturalizm, zero ideałów, zdrada własnego programu - to serwowało SLD przez 4 lata jako partia władzy. Problem polega na tym, że w rządzeniu zgodnie z sondażami lepszy od Napierniczaka jest Tusk, w byciu prowincjonalnym burakiem lepszy od Wikińskiego jest cały legion posłów PiS, a w pozornym antyklerykalizmie lepiej sobie radzi nawet Palikot. Co zostaje SLD? Chyba faktycznie tylko drewniana osobowość przewodniczącego jako wyróżnik.

 • barry100

  Oceniono 7 razy 7

  Niech dalej pokazują gęby Napieralskiego, Wikińskiego i Wenderlicha, to wylądują z poparciem 5%. Nie mogę patrzeć na tych cwaniaczków i karierowiczów z ćwierćinteligenckim sznytem. Panie Borowski, szkoda mi Pana, źle Pan wybrał.

 • gruba-baba

  Oceniono 8 razy 6

  Szkoda SLD, bo to nieudolny, mdły Napieralski ciągnie lewicę w dół. A przecież mogliby stanowić ciekawą alternatywę dla PO, czy PIS. Im wcześniej członkowie SLD podziękują Napieralskiemu za przewodniczenie, tym lepiej dla nich. Olejniczak z pewnością byłby lepszy, bardziej otwarty. A słaby Napieralski pozbywa się wszystkich, którzy go przyćmiewają, a zostawia sobie miernych, biernych ale wiernych. Daleko na tym nie zajedzie.

 • cookies9

  Oceniono 8 razy 6

  Kalita i Wikiński chcą dorównać Hofmanowi i Błaszczakowi.Są bierni,mierni,wierni...

 • ochujek

  Oceniono 6 razy 6

  Niech wchodzą głębiej klechom pod sutanny, to wogóle znikną.

 • hallunx

  Oceniono 5 razy 5

  Dziwi mnie fakt że po tych dziecinnych trikach jakie prezentował i prezentuje ich lider aby zdobyć głosy wyborców, ta partia ma jeszcze jakiekolwiek poparcie.

 • siarymon

  Oceniono 5 razy 5

  skoro się bawi takimi zabawkami to nie nadaje się do sejmu i do rządu,zachowuje się jak nie dorozwinięty dzieciak , bo dzieci mogą przebywać tylko w przedszkolu

 • enki79

  Oceniono 6 razy 4

  ja głosuję na Palikota... SLD stylem i retoryką przypomina coraz bardziej PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX