Wybory 2011. Kalisz: Nie ma mowy o koalicji PiS

- PiS podczas rządów chciało wyeliminować lewicę z debaty publicznej, stosując intencjonalnie prawo karne. Nie ma mowy o koalicji. To jest partia antysystemowa - powiedział lider warszawskiej listy SLD Ryszard Kalisz w Poranku Radia TOK FM. Zarzucił też marszałkowi Sejmu, ze ten odsuwa w czasie głosowanie nad przyjęciem sprawozdania z prac komisji ds. Blidy: twierdzi, że je złożył, tymczasem Grzegorz Schetyna ciągle na nie czeka.
- Wszyscy posłowie SLD podpiszą się pod wnioskiem o Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry - ocenił Ryszard Kalisz.

- Ale wielu chce flirtować z PiS. A podpis pod wnioskiem uniemożliwi potencjalną koalicję - zauważyła Janina Paradowska.

- I bardzo dobrze! - odparł poseł. - Nie wyobrażam sobie koalicji z PiS. Oni chcieli wyeliminować lewicę z debaty publicznej, stosując intencjonalnie prawo karne. To jest partia antysystemowa - powiedział Kalisz.

Sprawozdanie z prac komisji ds. Blidy. Kalisz: Ja poczekam. Schetyna: Czekam na to

Jednak wniosku o Trybunał Stanu Ryszard Kalisz nie może jeszcze złożyć. - Wniosek już napisałem, ale zgodnie z procedurą musi być wyłożony dopiero po sprawozdaniu z prac komisji. Tymczasem marszałek Schetyna powiedział, że jest zbyt dużo pilniejszych spraw na wokandzie i sprawozdania na następnych dwóch posiedzeniach Sejmu nie będzie - powiedział Kalisz, wyraźnie zdenerwowany tą sytuacją.

- Czyli marszałek chroni prezesa Kaczyńskiego i Ziobrę? - dopytywała Janina Paradowska.

- To jest pani wniosek - zastrzegł poseł SLD. - Ja poczekam. Wszystko jest przygotowane, nawet zdanie odrębne PiS zostało złożone - dodał.

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna był następnym gościem Poranka Radia TOK FM. Odpowiedział na zarzuty autora raportu z prac komisji ws. Blidy: - Możliwe jest zrobienie tego na ostatnim posiedzeniu sierpniowym. Ale potrzebne jest złożenie sprawozdania przez posła Kalisza.

- Nie zrobił tego Ryszard Kalisz? - dopytywała Paradowska.

- On składa w mediach to sprawozdanie - odrzekł Schetyna. - Są dwa zdania odrębne - poseł Zalewskiej i posła Szaramy. Trzeba włączyć je do sprawozdania i zbudować z tego jedną całość. Czekam na to - powiedział marszałek podkreślając, że zależy mu na tym, by sprawę załatwić jak najszybciej.

Rapowanie na ekranie - i to na tyle?

- Będzie pan często rapował w kampanii wyborczej? Nieźle panu idzie - zapytała Janina Paradowska odnosząc się do klipu wyborczego Łukasza Naczasa, w którym gościnnie występuje kilka czołowych postaci SLD.

- Rapowanie nie jest moją specjalnością. Jestem poważnym człowiekiem, acz z dystansem do siebie. Zgodziłem się na prośbę młodszych kolegów w partii. to było moje pierwsze rapowanie - powiedział Kalisz i podziękował za uznanie.

- Chodzi mi o to, czy to pomysł na całą kampanię? Teraz będziecie tańczyć na lodzie? - zakpiła Paradowska.

Ryszard Kalisz wybronił się zapowiadając przedstawienie projektu reformy wymiaru sprawiedliwości jego autorstwa i drugiego, nad którym prace jeszcze trwają - dotyczącego zmian w więziennictwie. - Chodzi o stworzenie nowoczesnego szkieletu funkcjonowania prokuratury. Żeby sądy działały szybko, żeby sędziowie byli zawsze przygotowani, co nie kłuci się z ich niezależnością - powiedział poseł i przypomniał, że dziś obowiązująca ustawa o prokuraturze jest z 1983 roku.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Wybory 2011. Kalisz: Nie ma mowy o koalicji PiS
Zaloguj się
 • antyinteligent

  Oceniono 2 razy 2

  Oczywiście.P.Kalisz ma rację.PiS to partia anty systemowa.Prawo i sprawiedliwość w opozycji do systemu.To chyba oczywiste,że nie system w tym zestawie jest wartością.

 • przytomny2

  Oceniono 4 razy 2

  "tak jest" ...

  a w domu to wszyscy zdrowi?
  Jak się ma do opowiedzenia same zgrane gnioty n/t tzw prawicy (PO jest zresztą partią centrową typu chadeckiego a nie prawicową, gdzie wpływy Kidawy-Błńskiej (zwolenniczki in vitro) są wyraźnie większe niż Gowina (który też dopuszcza warunkowo in vitro)), jeśli wrzuca się do jednego worka sprawy obyczajowe i "wolności" bez których świat jakoś dawał sobie radę aż do końca XX wieku, sprawy ekonomiczne, gdzie w głu[pawy sposób wrzuca się do jednego worka sytuację Polski i Grecji, tylko dlatego ,że w konkretnym roku 2009 mialy dodatni wzrost PKB (zresztą z całkiem innych powodów) a nie bierze się pod uwagę wielkości długoterminowego długu publicznego, który w Grecji jest relatywnie, (w stosunku do PKB) 3 razy wyższy niż w Polsce i po dyletyancku, się antycypuje jaki to "kataklizm" czeka ten biedny kraj pod dalszymi rządami Tuska, to chyba liczy się wyłącznie na głupotę i kompletny brak zdolności analitycznych "ciemnego ludu" , który aż tak ciemny nie jest i nigdy nie był.
  Zamiast się przedwyborczo kompromitować i zapluwać - wypij ziółka!

 • tak-jest

  Oceniono 3 razy 1

  re tupozytywka

  RZĄD TUSKA, DZIŚ KIERUJĄCY UNIA EUROPEJSKA, KAŻE POWOLI UMIERAĆ OBYWATELOM POLSKIM, CHORYM NA STWARDNIENIE ROZSIANE. USTAWA NAPISANA PRZEZ MINISTRA ZDROWIA EWĘ KOPACZ MÓWI: CHORY NA STWARDNIENIE ROZSIANE MOŻE BYĆ LECZONY W WIEKU OD 16 TOKU ŻYCIA DO 40 ROKU ŻYCIA , NIE DŁUŻEJ NIŻ PRZEZ 3 LATA. DALEJ PANI KOPACZ I RZĄD PO MÓWI LECZ SIĘ SAM CHORY NA SM, UMIERAJ W BÓLU I NIE LICZ NA MINISTER KOPACZ, RZĄD TUSKA PO PSL I NFZ.
  POLSKA POD RZĄDAMI PO I PREMIRA TUSAKA, POD WZGLĘDEM LECZNIA NOWOTWORU JELITA ZJAMUJE OSTANIE MIEJSCE W EUROPIE !

  Poczytajcie sobie jakie dokumenty podpisuje rząd, a konkretnie Ministerstwo Zdrowia Ewa Kopacz.
  www.racjonalista.pl/kk.php/s,2123

 • tak-jest

  Oceniono 3 razy 1

  re tupozytywka
  Zgodnie z kodeksem karnym, posługiwanie się fałszywymi danym jest karalne, Rostowski nie ma imienia Jacek tylko Jan Vincent!!!
  Jan Vincent Rostowski, magister socjal ekonomii, nigdy nie posiadał profesora , nawet nie próbował napisać doktoratu. Platforma łgała, że Rostowski jest profesorem , nagle profesor nie jest profesorem!!!
  Rostowski, załatwił synekurę dla córci za 8000zł netto w MSZ, gdzie stworzono dla niej sztuczne stanowisko.
  Przestań opowiadać bzdury, z tym in vitro PO obiecuje jak Donald Tusk , opowiadał o karcie praw podstawowych.

  Tusk o karcie praw podstawowych
  www.youtube.com/watch?v=x7bEu4DkIuU&feature=related
  Szczecin radny PO zdejmuje symbole religijne !
  www.youtube.com/watch?v=aNhVFWCdX2w
  Niemcy i Francja już zapowiedziały że tworzą rząd Unii Europejskiej, w składa którego będą wchodziły tylko kraje eurozony. Szefem tego rządu, zaproponowany został Herman van Rompoj. Niestety przez, słabość i nijakość Tuska , niema o nas nawet mowy .
  Tusk z Kaczyńskim czyli Platforma z PiS doprowadziła Polskę do dna, nasz kraj jest nikim w Unii Europejskiej, przez prawicowych ćwoków z klerem!

 • czytelnik52

  Oceniono 3 razy 1

  Pan Kalisz w SLD jest jedynie tolerowany. Teraz, Napieralskiemu musi spłacić dług za pierwsze miejsce na liście warszawskiej. Doskonale wie, że jeżeli zaistnieje taka możliwość, to powstanie koalicja z PIS i nikt Kalisza o zdanie nie zapyta.

 • koloratura1

  Oceniono 2 razy 0

  Ja wprawdzie jestem a 100% przekonana o zwycięstwie PO, ale nie wiem jakie ono będzie wysokie.
  W przypadku dobrego wyniku SLD (powyżej 10%) oraz nieprzekroczenia progu przez PSL , może nam grozić "koalicja" PiS - SLD. Wierzę, że Kalisz jej szczerze nie chce, ale durny Grzesio i jeszcze paru...?

 • anakonda22

  Oceniono 4 razy 0

  ..co tam Kalisze i inne dupki.... pis-dzielcom i tak nic nie pomoże..jesienią nastąpi ostateczny zgon antypolskiej pisbolszewiej sekty..

 • klarneta8

  Oceniono 4 razy 0

  Wostatnim czasie p. KALISZ,stracil kulture bycia i obycia, walczy o blysk kamer,a w kazdej sytuacji okazuje swa nienawisc i krytykanctwo do ''tuska''. Tego ''tuskowania'' juz sluchac z ust SLD nie mozna, graja na wyscigi z PIS.Jak mozna tak mlodych ludzi przyszlych poslow uczyc pracy dla POLSKI od glupich durnowatych scenek przed kamerami? Czy tak ma wygladac przyszly Sejm?Wstydze sie ,ze kiedys bronilam p. Kalisza,za jego kompetencje, dzis widze, ze to tylko GLOSNE, KRZYKLIWE CHWALENIE SIE SWOIMI ZNAJOMOSCIAMI.

 • kwapek-3

  Oceniono 1 raz -1

  GW i TOK FM - działając na froncie propagandowym PO - usiłują na siłę wmówić społeczeństwu, zagrożenia płynące z wydumanej koalicji PiS-SLD. Świadczy to o kompletnej jałowiźnie programowej PO, która jedyną szansę w wygraniu wyborów, widzi w zastraszaniu ludzi jak nie prezesem J. Kaczyńskim to G. Napieralskim. Sam widzę wiele minusów w działaniach ostatniego, ale czuję się obrażany, tak nachalną i w sumie prymitywną propagandą w wydaniu ww. mediów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX