Wybory 2011: Tusk zepsuje święto PiS we Wrocławiu? Premier: To PiS ma jakąś konwencję?

Jutro na konwencji we Wrocławiu Jarosław Kaczyński ma przedstawić listy wyborcze kandydatów swojej partii do parlamentu. Możliwe jednak, że tego samego dnia premier także pojawi się w stolicy Dolnego Śląska i swoją obecnością przykryje fetę Prawa i Sprawiedliwości. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pracownicy Centrum Informacyjnego Rządu robią zdjęcia Autostradowej Obwodnicy Wrocławia,która Platforma chwali się w kampanii. Jutro dzień otwarty, każdy będzie mógł zobaczyć jak wygląda ta inwestycja. Możliwe, że z udziałem premiera.
- Każdy weekend staramy się wykorzystać kompanijnie i wiem, że Wrocław był jednym z tych miejsc, które planowaliśmy jako możliwe - mówił dziś premier na konferencji prasowej. - Decyzje podejmujemy w ostatniej chwili. Nie chcemy potwierdzać, dopóki nie mamy stuprocentowej pewności, że lądujemy bądź dojeżdżamy do danego miejsca. Nie chcę nikogo rozczarować po prostu - dodaje.

W zeszłym tygodniu na kilka godzin przed Konwencją Prawa i Sprawiedliwości w Sali Kongresowej Donald Tusk zaprosił Jarosława Kaczyńskiego i jego otoczenie do debaty. Ta informacja zdominowała sobotni medialny przekaz.

Dzisiaj premier pytany o obecność we Wrocławiu zapewnia, że na weekendy w Kancelarii zawsze planują kilka alternatywnych wyjazdów.

- Daję słowo honoru, że nie wiem, że jest jakaś konwencja. Nie znam planów PiS - mówi Donald Tusk.

Szef kampanii Prawa i Sprawiedliwości zapewnia, że plany ich partii pozostają niezmienione. - Jarosław Kaczyński oczywiście weźmie we Wrocławiu jutro w konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, gdzie będziemy prezentować nasze listy wyborcze - mówi europoseł Tomasz Poręba.

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu rozpocznie się o godzinie 13:00.

Taktykę "przykrywania" imprez konkurencyjnych partii PO skutecznie zastosowała już poprzedni weekend. W sobotę przed konwencją PiS premier na konferencji prasowej zaproponował partii Jarosława Kaczyńskiego cykl debat . To o tym (i o reakcji PiS) pisały wszystkie serwisy informacyjne. Dzień później, godzinę przed konwencją SLD, Platforma zaprezentowała szereg znanych polityków lewicy, którzy ogłosili, że rozpoczynają współpracę z partią rządzącą.

Palikot ostro w TOK FM: Urban jest bardziej moralny niż Kaczyński. Bo nic nie udaje

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (22)
Wybory 2011: Tusk zepsuje święto PiS we Wrocławiu? Premier: To PiS ma jakąś konwencję?
Zaloguj się
 • skynet-3

  Oceniono 14 razy 14

  Wynocha Kaczorze z Wro - nikt Cię tutaj hipokryto nie potrzebuje!!!!

 • cheffin

  Oceniono 9 razy 9

  Pisowcow we Wroclawiu jest raptem garstka jak przywiezie swoich no to moze bedzie troche wiecej tylko czy my go tu chcemy ja mowie otwarcie nie.No moze pare berecikow przyjdzie go zobaczyc i pocalowac w reke jak to uczynila pewna dama w Walbrzychu.

 • halo_kotek

  Oceniono 9 razy 9

  święto pisu - DZIEŃ LENIA ?

 • wojtekd38

  Oceniono 8 razy 6

  BRAWO TUSKU. Premier ktory niczewgo sie nie boi a zwlaszcza kurdupli na krzywych nozkach i latajacych lapkach.

 • neumarkt

  Oceniono 4 razy 4

  Huzia na Hofmana bo jest piramidalnie ograniczony mentalnie!!!

 • neumarkt

  Oceniono 5 razy 3

  Jak widać, pan Hofman i jemu podobni zmobilizowali wszystkie siły aby zaśmiecić internet wyjątkowo głupimi krytycznymi uwagami pod adresem PO. Aby ich głupota była wyraźniejsza piszą wszystko wersalikami! No, cóż TONĄCY BRZYTWY SIĘ CHWYTA! Podejrzewam, że prezes nie zgłębił jednak sztuki pływania! Mimo to liczymy na to, że pan prezes po wyborach odpłynie w siną dal....

 • marika-live

  Oceniono 7 razy 3

  @tak-jest
  Tutaj coś dla ciebie: www.odklamywacze.pl/

 • adalbert.13

  Oceniono 2 razy 2

  @sedes-pn; wam nie trzeba dokopywać, sami to robicie. Czytaj uważnie swoje wpisy.

 • first.tb

  Oceniono 2 razy 2

  "Paradowskie, Wielowiejskie, Laszukowe i Żakowskie" - Jezu, PRL wiecznie żywy!!! Tak wtedy mówili aparatczycy, są jeszcze tacy, co pamiętają. Człowieku, opamiętaj się! Ja żyję w NOWYM kraju i chcę żyć inaczej, niż w PRL-u!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX