WYBORY 2011. Cztery partie vs prezes PiS w tym samym czasie na antenie różnych telewizji

W piątek o godz. 19.25 odbędzie się przedwyborcza debata z udziałem czterech partii: PO, SLD, PSL i PJN. Zostanie ona zorganizowana przez TVN24. Zaproszenie na debatę zostało wysłane do pięciu sztabów, w tym PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego nie odpowiedziała jednak. Chwilę wcześniej prezes PiS pojawi się na połączonej antenie Polsatu i TVP Info. Z kim będzie debatował? Z dwojgiem dziennikarzy.
Dyskusja o tym, kto będzie uczestnikiem debat przedwyborczych, i jakie stacje będą ich organizatorami trwa już dwa tygodnie. 26 sierpnia odbyło się pierwsze spotkanie szefów partii parlamentarnych w studiu Polsat i Polsat News. Pojawili się na niej jednak tylko szef PO, premier Donald Tusk i wicepremier, prezes PSL Waldemar Pawlak. Zabrakło przedstawicieli PiS, SLD i PJN.

Debata 2 września to w porównaniu z poprzednią postęp, jeśli chodzi o liczbę potwierdzonych gości.

A prezes Kaczyński debatuje sam...

Jak poinformował dziś Polsat, w piątek, 2 września na połączonych antenach Polsat, Polsat News i TVP Info odbędzie się jeszcze jedna debata. Jej uczestnikiem będzie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. O programie wyborczym PiS oraz kampanii wyborczej rozmawiać będą z prezesem partii Dorota Gawryluk (Polsat) i Andrzej Godlewski (TVP).

Program rozpocznie się na głównej antenie Polsat i TVP Info o godzinie 19.05. Jej czas pokrywa się z czasem debaty PO, SLD, PSL i PJN.

Dlaczego nie wszyscy?

Dlaczego nie doszło do debat wszystkich partii - tłumaczył w TOK FM Bogusław Chrabota, redaktor naczelny telewizji Polsat: - Parę dni temu porozumieliśmy się - my, telewizja Polsat News, TVP Info i TVN co do zrobienia wspólnych debat przez zewnętrznego producenta z tymi czterema partiami, które nam taką propozycję złożyły - mówił.

Jak twierdzi Chrabota przedstawiciele stacji chcieli zorganizowania debaty dla wszystkich siedmiu komitetów wyborczych. Jednak tylko cztery sztaby zgodziły się na udział w dyskusji. - W związku z tym TVN podtrzymał propozycję dla czterech partii i robi to samodzielnie - dodaje Chrabota.

Redaktor naczelny Polsatu w poranku TOK FM wyraził nadzieję na rozszerzenie debaty o kolejnych uczestników w dalszej części kampanii.

Co będziesz oglądał?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (27)
WYBORY 2011. Cztery partie vs prezes PiS w tym samym czasie na antenie różnych telewizji
Zaloguj się
 • jednoosobowawataha

  Oceniono 9 razy 9

  Kaczyński żyje tylko po to by skłócać wszystkich ze sobą.Jest mistrzem prowokacji i tylko tak kombinuje.Debata z samym sobą jest bezpieczniejsza i ciekawsza.Toż to dureń. Ludzie nie dajmy się nabrać ,on na tabletkach znowu.

 • slask383

  Oceniono 9 razy 9

  Kaczynski nie potrafi rozmawiac z ludzmi to i nie chce debatowac o powaznych sprawach,dla niego wazne jest jojczenie na wszystkich,a szczegolnie na Tuska,wiec monolog wystarczy idiocie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • marika-live

  Oceniono 9 razy 9

  Paskudne zachowanie Polsatu. Uważam, ze wyborcy PO, SLD, PJN i PSL powinni zbojkotować Polsat, Polsat News i TVP info.
  Wiadomo, najczęściej debaty są dla niezdecydowanych ( w myśl zasady zdecydowanych nie trzeba przekonywać). Dlaczego Polsat nie daje równych szans wszystkim partiom? Ja przeczuwam, ze funkcjonariuszka PiS-u Gawryluk maczała przy tym palce. Pewnie Kaczyński będzie jej pytania znał, a i Godlewski jest przychylny PiS. Jak można to coś nazywac debatą

 • marika-live

  Oceniono 8 razy 8

  Chrabota, Polsat i żałosne tłumaczenie, dla 4 nie zgodzili się zrobić, bo to zapewne niedemokratyczne, natomiast zrobienie "debaty" Kaczyńskiemu jest w porządku?

 • arvelli_net

  Oceniono 8 razy 8

  ... no ciekawe, debata z dziennikarzami:)... hehe, gugała, spoci się jak zwykle a gawryluk... cóż, koń jest tylko taki jaki jest!

 • qwert-4

  Oceniono 7 razy 7

  kaczka uznaje tylko monologi , gdy on mowi inni maja prawo tylko sluchac `` jego jedynej slusznej racji `` ,
  mowil dziad do obrazu , a obraz do niego ani razu ,
  i to to chce byc premierem , chyba kaczek na stawie.

 • mawt

  Oceniono 7 razy 7

  Jarek się słusznie obawia, że w dyskusji z bardziej normalnymi wyjdzie na wariata

 • arvelli_net

  Oceniono 6 razy 6

  @fudalejw.1
  ....taaa, i oczywista-oczywistość... wygrana pisiaków w wyborach:)... hehe....siódmy raz przegrają:)

 • atleista

  Oceniono 6 razy 6

  Im mniej Kaczyńskiego w TV, tym lepiej dla widzów. Ciekawe jaki odważny reklamodawca da zlecenie na emisję swoich reklam przed tą "debatą". Producent WC Kaczki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX