Gdzie trafi wrak Tu-154? Zdrojewski: Nie podejmę decyzji w okresie kampanii

- W czasie kampanii wyborczej, każda taka decyzja będzie pojawiać się w obszarze politycznych manipulacji, ze szkodą dla tej decyzji - odpowiadał Bogdan Zdrojewski, pytany w Poranku TOK FM o to czy wrak prezydenckiego Tu-154 trafi do Muzeum Wojska Polskiego. - Są osoby, które mówią, że nie wolno z tego wraku robić obiektu muzealnego - dodał minister kultury i dziedzictwa narodowego.
Łukasz Grass pytał w Poranku TOK FM ministra Zdrojewskiego o przygotowania do ściągnięcia wraku samolotu Tu-154 do Polski. - W tej materii powinny partycypować opinie pochodzące od rodzin, a widzę wyraźnie, że one bardzo się różnicują - odpowiadał Bogdan Zdrojewski. I tłumaczył: - O ile jeszcze rok temu dominowało przekonanie, że wrak powinien znaleźć się w obszarze Muzeum Wojska Polskiego, to w tej chwili te opinie są bardziej stonowane i rozkładają w większej przestrzeni różnych możliwości.

Minister kultury przyznał, że część rodzin mówi, że z wraku nie wolno robić obiektu muzealnego. - Czyli rezygnujemy z tej koncepcji? - pytał red. Grass. - Nie ma takiej jednoznacznej decyzji - odpowiadał minister kultury. I dodał, że nie chciałby podejmować takiej decyzji w okresie kampanii wyborczej. - Niestety wtedy jest to decyzja wyłącznie polityczna. Podejmowałbym tę decyzję z wyraźnym szacunkiem do zmarłych i ich rodzin - mówił poranny gość TOK FM. - Potrzeba odrobiny spokoju, dobrej refleksji i absolutnie uciekać od okresu kampanii wyborczej, gdzie każda taka decyzja będzie pojawiać się w obszarze politycznych manipulacji, ze szkodą dla decyzji - podkreślał minister Zdrojewski.

Europejski Kongres Kultury "Bez precedensu!"

Zakończył się Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu. Animatorzy zarzucają, że politycy, którzy podejmują realne decyzje, skutkujące na kulturę, zamknęli się w osobnych panelach. - To nie prawda, ze zdumieniem słucham tych wypowiedzi. Mam wrażenie, że to są osoby, które nie zawitały na kongres - odpowiadał Bogdan Zdrojewski w TOK FM.

Minister kultury przekonywał, że panele dyskusyjne przyniosą konstruktywne wnioski. - Było bardzo dużo takich rozwiązań, które były przyjmowane prawie natychmiast, w tych debatach, w których uczestniczyli politycy - mówił Bogdan Zdrojewski.

I jako przykład podawał rozwiązania dot. prawa autorskiego. - Po raz pierwszy na debatach klasycznie politycznych pojawiła się równowaga jeżeli chodzi o propozycje rozwiązań legislacyjnych w tej materii - podkreślał minister kultury. I tłumaczył: - Użytkownicy nie będą nazywani piratami wtedy kiedy uczestniczą w kulturze internetowej, a z drugiej strony interesy twórców będą zabezpieczone na tyle, że nie będą tracili na tantiemach - mówił minister Zdrojewski w Poranku TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (78)
Gdzie trafi wrak Tu-154? Zdrojewski: Nie podejmę decyzji w okresie kampanii
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 11 razy 9

  Zezłomujcie to w zegródku na Żoliborzu na koszt właścicieli posesji, może państwo Polskie skończy z tym fundowaniem najbardziej makabrycznych zachcianek tych ludzi. A dalej jak sugeruje użytkownik pawel.nn:
  trzepać relikwie za srogie piniondze od naiwnych.

 • pawel.nn

  Oceniono 12 razy 8

  Jak to gdzie trafi wrak? Przecież to jasne. Na ołtarze tworzącej sie na naszych oczach nowej religii Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego.

 • zweber

  Oceniono 9 razy 7

  jak wygra PiS, to pod Pałac Prezydencki

 • calidris

  Oceniono 9 razy 7

  Do Muzeum Wojska Polskiego? Odpowiedni szacunek i centralne miejsce w świadomości Polaków zapewni mu tylko posadzenie go na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Jerozolimskich, oczywiście na torach tramwajowych.

 • costa3500

  Oceniono 6 razy 6

  Jedyne miejsce to Jasna Górka,ale na własny koszt a nie nas podatników.

 • wuzuwela

  Oceniono 8 razy 6

  a dać go PiSdzielcom,nawet bezpłatnie,chociaż oni z tego zrobią biznes i rozprzedadzą szczątki wśród swoich fanów na pamiątki:)))ale to ich wóz..to jest wrak.
  Z drugiej strony znowu ten strach rządu przed PiSdzielcami !dlaczego mała grupka ludzi terroryzuje i paraliżuje rząd europejskiego państwa do tego stopnia?Sentymenty,sympatie,uczucia,zostawmy to bliskim a państwo powinno działać zgodnie z schematem odpowiednim do danych sytuacji,niestety ludzie umierają,giną ale życie idzie naprzód i narzucanie potężnej większości uczuć i nawet żądań małej grupki ludzi zakrawa na ironię i naśmiewanie się ze zdrowego rozsądku!!!!!

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 8 razy 6

  wykolejency beda sie do niegomodlic...zakladamy sie??

 • fred_die

  Oceniono 8 razy 6

  Zmielić złom na proszek o dodawać do opłatków, moherstwo wykupi za podwójną cenę.

 • single_malt

  Oceniono 8 razy 6

  "....Są osoby, które mówią, że nie wolno z tego wraku robić obiektu muzealnego - dodał minister kultury i dziedzictwa narodowego.

  wrak post-sowieckiego samolotu to kultura i polskie dzedzictow naraodowe ? - o kuzwa, chyba znowu snie.

  Juz sie utworzyla sekta Badaczy Katastrofy i Wraku.
  Uwaga p. Macierewicz !- wrak jest niekompletny - okolo 35 gramow aluminium pozostalo na rozkaz Putina we wrogiej ziemi na skutek rosyjskiego niedbalstwa i niekompetencji. Bedzie ich brakowalo przy kompletenej rekonstrukcji wraka ktora zajmie nam okolo 200 lat i bedzie kosztowala 45 bilionow PLN.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX