Komentarze (65)
Za szybko, pod prąd, wyprzedzanie, pyskówki. Lista grzechów głównych polskich kierowców [POSŁUCHAJ]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • pryszcze.duszy

  Oceniono 5 razy 3

  Nigdzie w Europie na zachód i południe nie spotkałem choćby podobnego przyzwolenia na przekraczanie dozwolonej prędkości. Tragedia. Jeżdżę po Wrocławiu 50-55 km/h i mało kto wytrzymuje za mną skoro jeździ się średnio 70 a wielu 90 i więcej. Przejścia dla pieszych opieczętowane ograniczeniem do 40 km/h? Nawet ja się tam boję zwalniać żeby karambolu nie spowodować.

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 3 razy 3

  kiedy dwa pasy ruchu zwężają się w jeden to w cywilizowanych krajach kierowcy jeżdżą na tzw.suwak, uprzejmie się na zmianę przepuszczając. U nas to nie do pomyślenia, celowo podjeżdżają zderzak w zderzak, byle tylko nikogo nie wpuścić. Trzeba się samemu wepchnąć bo inaczej nikt nie wpuści. Tego nie można chamów nauczyć, to kwestia kultury osobistej, a tę należy wynieść z domu.

 • kato28

  Oceniono 3 razy 3

  Braku szacunku dla przepisów uczy sama policja. Czy zdarzyło sie komuś by przekraczając predkość o 10-15 kn/h zatrzymała go policja? Pewnie nie. Fotoradary z dużym zakresem tolerancji - bzdura pozwalająca mieć prawo tam gdzie słońce nie dochodzi. To samo można powiedzieć o permanentnej jeździe środkowym i lewym pasem kiedy prawy świeci pustkami - na Śląsku są takie drogi ciągnące się kilometrami! :-) Policja oczywiście nie reaguje. Do tego śmiesznie niskie mandaty które tak naprawdę można powiesić w wychodku na gwoździu - za dwa lata może się zapłaci. I to zachowanie kierowców przed przejściami dla pieszych! Zgroza! Znajomi obcokrajowcy boją się chodzić u nas po ulicy. W Austrii czy we Francji pieszy nawet nie musi sprawdzać czy cos nadjeżdza. Wie że każdy sie zatrzyma kiedy ten tylko zbliży sie do pasów. U nas..

 • czarny-doktor

  Oceniono 3 razy 3

  Jak jezdze po wsiowej i prowincjonalnej Polsce to najczesciej zatrzymuje sie przed przejsciem dla pieszych, tak jak to jest przyjete w cywilizowanych krajach. Kierowcy za mna trabia, machaja konczynami gornymi, ale najgorsze jest ze niektorzy wowczas wyprzedzaja. Takiego bydla za kierownicami jak w Polsce nie ma nigdzie na swiecie.

 • lorku

  Oceniono 3 razy 3

  @vortex21
  Moje obserwacje sa bardzo zblizone, wlasnie niedawno wrocilem w wycieczki autem po PL i rowniez uderzyly mnie identyczne zachowania.

 • lesio_111

  Oceniono 3 razy 3

  Dlaczego ma być inaczej ?? Wystarczy przejść się kilka minut ulicami Warszawy:
  1. Lekceważone znaki zakazu parkowania;
  2. Samochody zaparkowane niezgodnie z prawem, utrudniające ruch pieszym i osobom z wózkami dla dzieci.
  3. Powszechne przekraczanie prędkości.
  4. Jazda po buspasach z zawrotną prędkością ilub blokowanie ich
  5. itd.
  Policja, straż miejska, władze miasta zupełnie nie są zainteresowane porządkiem. Więc czemu my się dziwimy. To im powinniśmy zadać pytanie dlaczego tak jest.

 • limanowa2009

  Oceniono 5 razy 3

  A czyja to wina- na pewno nie tylko kierowców.
  Przyczyną braku respektu dla prawa jest brak konsekwencji wyciąganych podczas jego łamania.
  Ile razy cham zajedzie nam drogę, ile razy drugi cham zaparkuje na przejściu.itd itd.
  A jak myślicie - gdyby za takie coś zapłacił kilka razy- czy zrobił by ponownie? Nawet gdy ma dużo pieniędzy to brakło by mu punktów.
  Władza nijaka, policja nijaka, straż miejska taka sama.

 • cezar85

  Oceniono 2 razy 2

  jesteśmy chamskim narodem więc czemu się ograniczacie do pisania o zachowaniu na drogach?

 • clough

  Oceniono 2 razy 2

  Wszystkie wymienione w artykule i we wpisach grzechy można objąć jednym wspólnym mianownikiem. To brak wyobraźni kierowców. Jeżeli na brak wyobraźni kierowców nałoży się ten sam grzech drogowców, to mamy to co mamy.

 • smd48

  Oceniono 2 razy 2

  Co tu komentowac: statystyki roznego rodzaju same mowia za siebie: zawsze jestesmy na podium jesli chodzi o wady.

 • czarnooki-kot

  Oceniono 4 razy 2

  polacy to bydło, wiadomo to nie od dzisiaj.

 • p226

  Oceniono 2 razy 2

  @realgniot
  To jest kwestia pieniędzy niestety...
  Powinno być więcej policji a na to trzeba kasy.
  Paliwo i samochody kosztują, pensje plus ZUS też a każdy z polityków mówi, że państwo ma być tanie

  Społeczeństwo tez nie pomaga, bo jak ktoś dostanie mandat za złe parkowanie, to krzyczy że są przecież więksi przestępcy i to ich powinna łapać policja
  A od drobiazgów się zaczyna.
  Dodatkowo polak myśli "dlaczego polityk łamiący przepisy jest pouczany lub puszczany wolno a ja dostaję mandat" - i tu ma akurat rację. Ale wyciąga niewłaściwy wniosek.
  To nie powinno być tak, że zwykłego człowieka należy puścić wolno tylko należy karać polityków.
  Jeśli się nie da od razu przez policję to trzeba nie głosować na nich...

 • fudalejw.1

  Oceniono 1 raz 1

  Mam tylko jedno pytanie czy Jarosław Wałęsa był trzeźwy ?

 • us_market

  Oceniono 1 raz 1

  Grzechem nr. 1 Polakow jest ocena innych ludzi na drodze w/g tego czym sie poruszaja. Malo kto podjedzie pod zderzak czarnego BMW 7 z przyciemnionymi szybkami pomykajacemu wesolo 130 w strefie 100 chyba za sam jest w bryczce tej samej klasy lub wyzej a szybki ma jeszcze ciemniejsze... Natomiast nie daj Bog zeby ten z przodu byl to chlopina w n.p. Polonezie czy 20 letnim Polo itp. (A takich jest wiekszosc)... Te biedniejsze pojazdy maja po prostu przysrany magnes w tylnym zderzaku tak jak ten z tylu, tuz o metr lub najwyzej dwa za nim, ktory MUSI w tym miescu i 'okolicznisciach przyrody' jechac 160 ma glowe pelna helu (czyli lekka).
  Gdyby tak jak na Zachodzie ludzie nie oceniali sie po domniemanej wartosci sprzetu podroznego - byloby moze inaczej ale w Polandii tak nie jest i w najblizszych dwoch pokoleniach raczej niestety nie bedzie. My psychicznie nalezymy do grupy krajow do ktorej nalezy Ukraina, Rosja i Indie lub Pakistan a niestety nie do Europy.

 • husyta1

  Oceniono 1 raz 1

  Do grzechów wymienionych w tytule należy dodać jazdę po pijanemu.
  A teraz zapytać przeciętnego Polaka-Katolika, do jakich kategorii grzechów należą takie zachowania, lekkich czy ciężkich.
  Jeśli ciężkich, to trzeba się z tego grzechu wyspowiadać księdzu i zjeść hostię; jeśli lekkich, wystarczy zjeśc hostię.
  Grzechy lekkie, ciężkie, powszechne i śmiertelne
  husyta.wordpress.com/2009/03/13/grzechy-lekkie-ciezkie-powszechne-i-smiertelne/

 • bulbiakos

  Oceniono 1 raz 1

  Polska burakiem stoi. Samochód to wynalazek cywilizacji zachodniej, a my do niej nie należymy. My możemy co najwyżej furmanką powoźić.

 • fiacik-f1

  Oceniono 3 razy 1

  Przesadzacie. Jest o wiele lepiej niż parę lat temu. Dużo wpuszczania i kultury. Jeżdżę mało bo tylko koło
  20 000 na rok, ale nie zdarzyło mi się nic z waszych przypadków. W ciągu ostatnich 2 lat.

 • realgniot

  Oceniono 1 raz 1

  A gdzie jest policja?
  Jak jej nigdzie nie ma i nie potrafi utrzymać choć w jakimś stopniu porządku to może wywalić z roboty wszystkich z drogówki...

 • bazmasta

  Oceniono 3 razy 1

  Największe chamy są w Warszawie. Nie tyczy się to rodowitych Warszawiaków którzy są kulturalni i wychowani. Tyczy się tych miliona wieśniaków którzy osiedlili się w stolicy i czują się jak rdzenni mieszkańcy tego miasta. Mówię wam chamy : Wczoraj jeszcze gnój z chlewu widłami przerzucaliście więc nie myślcie sobie, że nie odprysnęło wam na "gumaka" i wolno wam się zachowywać w warszawie jak traktorem na polu. Trochę wyrafinowania i gracji z łask waszych

 • hutchence

  Oceniono 3 razy 1

  @martazmijka

  <A kto Ci siedzi na ogonie na niemieckiej autostardzie lub A4 przy predkości 140 - Polak, którem się spieszy nie wiadomo dokąd, bo i tak zaraz zablokuja go swiatla, korek (jeśli wyhamuje) lub remont.>

  Jakie światła na autostradzie?
  Po autostradzie jedzie się prawym pasem, lewy służy do wyprzedzania. Więc jeżeli widzisz we wstecznym lusterku, że ktoś się do Ciebie zbliża to masz obowiązek zjechać na prawy pas, którym powinnaś się poruszać jeżeli tylko nie wyprzedzasz.

 • xnw4

  Oceniono 1 raz 1

  pokazywanie srodkowego palca - szczegolnie modne wsrod Pan

 • siwa

  Oceniono 3 razy 1

  Suwak!
  Niech ktoś nas tego nauczy, wszystkim będzie łatwiej.

 • staryrys48

  0

  Za to co dzieje się na drogach to nie jest wina kierowców ale polityków i mediów.Pytam jak jest teren zabudowany, lub ograniczenie prędkości, to dlaczego przed fotoradarem musi być informacja że będzie fotoradar.Jak jest ograniczenie prędkości to trzeba jechać z taką prędkością jak pokazują znaki lub przepisy, a jak ktoś tego nie rozumie, to niech płaci mandaty.

 • medyk1958

  0

  Kiedy czytam poniższe komentarze to mam wrażenie że Polacy to same chamy a kobiety za kółkiem to małpy z odbezpieczonym granatem i jestem tym odkryciem wstrząśnięta.Jestem młodym kierowcą ale z chamstwem na drodze spotykam się bardzo rzadko i to zawsze za przyczyną panów w swych szpanerskich maszynach z rozbuchanym ego,którzy uważają że świat do nich należy. Tylko nie zastanawiają się nad tym że swoimi samczymi popisami stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg.Zgadzam się że zielone światło służy do jazdy ale nie wszyscy są doświadczonymi kierowcami ,więc dajmy im fory.To tylko chwila a ile nerwów mniej!Nikt z nas nie urodził się kierowcą i każdy uczył się na własnych błędach .Nie zgadzam się też z teorią że kobiety jeżdżą gorzej od mężczyzn.Same statystyki mówią że tak nie jest.Dlaczego! Bo mają jedną półkulę mózgu większą od mężczyzn.Tą z wyobraźnią!!!

 • mothra.to.ja

  0

  Wyniki sondy mówią wszystko. Większość polskich kierowców powinna jeździć pługiem albo taczkami. Może najwyższy czas, by po zakończonym kursie uczestnik otrzymywał warunkowe prawko na okres jednego roku i jeśli taki egzamin wypadłby pomyślnie, jeśli okazałoby się, że jest kierowcą rozważnym, szanującym innych użytkowników dróg (nie tylko zmotoryzowanych), przyjaznym dla środowiska, otrzymywałby bezterminowe prawo jazdy.

 • sferk9

  0

  Wczoraj czekałem godzinę na wjazd na rondo Rataje w Poznaniu. Przyczyna była prosta: nie działała sygnalizacja świetlna a wszyscy wpychali sie na siłę widząc, że nie maja możliwości kontynuowania jazdy. W efekcie powstała totalna blokada spowodowana przez samych kierowców. To już nie chamstwo, tylko nieogarniona głupota zbiorowa! A do tego gdzie w takich przypadkach policja drogowa - czai się gdzieś w krzakach a tam, gdzie naprawde jest potrzebna, nie ma jej. Trudno uwierzyć, żeby policja nie wiedziała o sytuacji na tak newralgicznym rondzie...

 • ulebyk

  Oceniono 2 razy 0

  Chamstwo, arogancja, kłamstwo, propaganda, bezczelność... kilka z grzechów Michnika i jego sanhedrynu z Czerskiej.

 • kosinusik

  0

  Jezdza tak "eminencje" wiec o co chodzi, wiekszego chamstwa o chamstwa "rzadzacych" nie ma! Kurski to przyklad "polskiego ch....a"!!!

 • vortex21

  0

  @czarnooki-kot
  Czy slowo "masakryczne" wystepuje w j polskim, czlowieku?

 • zablokowany-obrazliwy-nick

  0

  dobrze że chociaż niektórzy wiedzą ze łamią przepisy, ale dużo jest takich że nie wiedzą lub udają idiotów

 • pretender75

  0

  @pyffello114

  no i chamstwo najbardziej rzuca się w oczy, kultura mniej

 • brat_maupy

  0

  @lesio_111
  swietekrowy.pl/galeria

 • jakas-nazwa

  0

  Może dodajmy bezmyślnych emerytów? Dziś jeden taki raz, że wlecze się do skrzyżowania i nie wiadomo, czy jechać czy nie (w końcu może przyspieszyć), a później włącza kierunkowskaz, który teoretycznie uprawnia mnie do wjazdu na skrzyżowanie, ale emeryt jedzie na wprost. Ja rozumiem zasadę ograniczonego zaufania, ale czy to czasem nie przegięcie?

 • martazmijka

  0

  @hutchence
  czepiasz sie szczegółow, a wiesz o co chodzi. Oczywiscie ze zjeżdżam na prawy jak tylko wyprzedze te auta co jada mala predkoscia prawym. Chyba wiesz jaki jest ruch na niemieckich autostradach, a żaden niemiec sie nie zblizy do Ciebie na taka odległość, zeby nie zabic siebie i ciebie jak np jakis osiol tuz przed toba wyskoczy bo sobie przypomnial ze moze wyprzedzi te ciezarowke co za nia jedzie od 5-u km. Juz takich asów widziałąm, ze nic mnie nie zdziwi i jak gosciem rzucalo na przeciwleglym pasie bo nie dal rady wyhamowac. A sa tacy co jezdza na autostradach jakby w miescie byli bez wyobraźni co to znaczy 100km wiecej. Pewnie jestes rozsadnym kierowca wiec wiesz o czym mowie.

 • hdrider

  Oceniono 2 razy 0

  eureka

 • tzetze1

  Oceniono 5 razy -1

  A moim zdaniem jest lepiej niz pare lat temu i mam nadzieje ze ten trend sie utrzyma. Wciaz sporym problemem jest brak wyobrazni i egoizm. Stawiam smiala teze ze w Warszawie jezdzi sie najlepiej - szybko, agresywnie ale i kulturalnie. Oczywiscie jak bedziesz sunac 50km/h lewym to sam Cie otrabie ale relatywnie wiecej niz w innych miastach jest wpuszczania przy zmianie pasow etc Ogolnie pojetej inteligencji drogowej

 • tadkon

  Oceniono 5 razy -1

  Rzadko można przeczytać takie głupoty. W Polsce mamy absolutnie bezsensowne przepisy drogowe. Do tego dochodzi fatalny stan dróg oraz złe ich oznakowanie. Zła regulacja świateł i ograniczenia prędkości w miejscach gdzie nie ma żadnego zagrożenia.. Całkowity brak patroli policji drogowej, która w dodatku od czasu do czasu organizuje łapanki nie tam gdzie niebezpiecznie, lecz tam gdzie im wygodniej. Oto prawdziwa ocena sytuacji na drogach w Polsce. W tych warunkach aby jakoś przejechać i dojechać trzeba kombinować. Taka jest prawda.

  zła regulacja światełzarówno przepisy dro

 • czarnooki-kot

  Oceniono 1 raz -1

  @vortex21
  jesteś za długo, bo robisz masakryczne błędy, człowieku, choć bardzo możliwe, że miałeś tak jeszcze w kraju.

 • brat_maupy

  Oceniono 1 raz -1

  @ppo: nie ma kolejek na drogach? 8-| Ciekawe, co powiesz, gdy wjadę ci na chama przed maskę, gdy czołgasz się do zwężenia, gdy dwa pasy przechodzą w jeden?

 • 4791kemot

  Oceniono 2 razy -2

  @satyron
  A Pan skad przyjechal, z jakiego wielkiego swiata? Bylem w ilus tam krajach i nie tylko w Polsce jezdzi duzo ludzi zle. Oczywiscie, ze wszystkie wymienione do tej pory problemy istnieja i trzeba nad nimi pracowac, ale nie podoba mi sie ton Panskiej krytyki.

 • mmena

  Oceniono 2 razy -2

  Za szybko? Raczej zbyt wolno.
  Spiace towarzystwo zanim znajdzie jedynke, ruszy spod swiatel to wieki mijaja.
  Zielone jest po to by jechac, a nie po to by goraczkowo szukac biegow.

 • marhaba-2

  Oceniono 3 razy -3

  polskie drogi wymuszają takie zachowanie a przede wszystkim brak obwodnic.

 • gdziekucharek6

  Oceniono 5 razy -3

  Ktoś okrzyczał biednego dziennikarzynę w drodze do pracy dzisiaj rano, że jeździ jak ta ciota i pi...,
  to od razu afera na cały kraj, że kierowcy są źli, nieuprzejmi i be.

 • cyrix25

  Oceniono 6 razy -4

  wystarczy poczytać posty peowców na forum, chamstwo głupota zawiść i ci sami ludzie jeżdżą po drogach jak stado baranów.

 • rumborakows

  Oceniono 6 razy -6

  NIe da się ukryć, że kobieta za kierownicą, to jak małpa z odbezpieczonym granatem. Prędzej czy później skończy się katastrofą, a przykłady poniżej.

  [url=http://gadzetech.pl/2011/07/04/kobiety-za-kierownica-to-najwieksze-zagrozenie/]Kobiety za kierownicą[/url]

 • x2468

  Oceniono 8 razy -8

  Skoro byle gensek może pędzić 150/godz przez teren zabudowany to dlaczego nie ja?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX