Wybory 2011. Rostowski: Kaczyński absolutnie i kompletnie nic nie rozumie

Dla Polski zagrożeniem jest nie tylko kryzys. Zdaniem Jacka Rostowskiego równie niebezpieczny jest powrót PiS-u do władzy. - Nie można bagatelizować tego zagrożenia - mówił minister finansów w TOK FM. Krytykowania przez prezesa PiS działań Rostowskiego świadczy - wg ministra - o tym, że ?Kaczyński absolutnie i kompletnie nic nie rozumie?.
Jacek Rostowskie tłumaczył w Poranku Radia TOK FM, że jego ostre wystąpienie w Parlamencie Europejskim miało zachęcić europejskich polityków "w tej niezwykle niebezpiecznej godzinie" do porzucenia "partykularnych, małych interesów narodowych". Bo - według ministra - waśnie trwanie przy interesach własnych krajów zbliża Europę "do coraz większego niebezpieczeństwa".- Chciałem podkreślić, jakie byłyby skutki rozpadu strefy euro dla tych silniejszych i bogatszych, np. Niemiec, Holandii, Finlandii. Dla państw, gdzie jest największy opór przeciwko polityce solidarnościowej z resztą Europy. Badania pokazują, że rozpad strefy euro mógłby spowodować spadek PKB Niemiec nawet o ponad 20 proc. - mówił minister.

I zapewnił, że nie chciał straszyć Polaków. - Jako prezydencja mamy obowiązek mówić o rzeczach, o których inni może boją się mówić. I to zrobiłem - zapewniał Rostowski.

Uwaga! Rząd PiS to zagrożenie

Przemówienie szefa resortu finansów wywołało ostrą reakcję w Polsce. W obronie Jacka Rostowskiego stanęli tylko politycy Platformy z premierem na czele. A przecież już wcześniej przecież na głowę ministra leciały gromy.

Gość Poranka Radia TOK FM nie kryje, co myśli o swoich krytykach. A szczególnie politykach PiS i prezesie tej partii. - Jeśli po 1,5 roku kryzysu w Europie, który jest teraz silniejszy niż kiedykolwiek, Jarosław Kaczyński mówi, że ja przesadzam, to znaczy: on absolutnie i kompletnie nic nie rozumie. Nic nie rozumie o świecie, o Europie i o tym, co jest najważniejsze dla Polski także z punktu widzenia tego, co dla PiS jest bardzo ważne - bezpieczeństwa. W jakiej pozycji byłaby Polska wobec Rosji, gdyby rozpadła się Unia Europejska? - pytał retorycznie Rostowski.

Trzy tygodnie przed wyborami wniosek z tej krytyki jest dla ministra oczywisty: PiS "kompletnie i totalnie nie nadaje się do rządzenia".

Minister walczy o mandat posła z listy PO w Warszawie. Jak zapewnił, nie boi się, że wyborcy na niego nie zagłosują. - Myślę, że Polacy są poważni - mówił. I według Jacka Rostowskiego nie przestraszą się, kiedy usłyszą prawdę: - Że z jednej strony sytuacja jest trudna, ale Polska wchodzi w ten okres z bardzo silną gospodarką, ze względu na to, co zrobiliśmy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (57)
Wybory 2011. Rostowski: Kaczyński absolutnie i kompletnie nic nie rozumie
Zaloguj się
 • ja_1958

  Oceniono 15 razy 13

  Myślę, że wielu z nas, znających historię na poziomie podstawówki, obawia się tego co Minister. Kryzys lat 30-tych spowodował dojście do władzy ekstremów i efekty znamy. Podobnie dziś, ekstremalne myśli znajdują coraz większe poparcie w świecie. Nikt nie ma gwarancji, że nie pojawi się kolejny Adolf i pociągnie za sobą masy. I podobnie jak wtedy, wygrają egoistyczne interesy Narodów - jak w przypadku Monachium.
  Teoretycznie świat teraz wygląda inaczej, ale tylko teoretycznie. Nacjonalizmy odradzają się w każdym Państwie na fali totalnego niezadowolenia i kryzysu. Bo fakt, że kryzys w Europie mamy jest niezaprzeczalny.
  Tyle tylko, że w mej ocenie tą myśl Pan Rostowski mógł wyartykułować delikatniej.
  A Kaczyński? Czy on wogóle cokolwiek rozumie? Chyba tylko jedno, by za wszelką cenę odrodzić IV RP i do kona skłócić społeczeństwo i z Polski zrobić państwo policyjne bez możliwości realnego rozwoju

 • dr54

  Oceniono 13 razy 11

  @ja_1958
  Zgadzam sie z twoja analiza , co do Ministra Rostkowskiego to mimo ostrego tonu jego wystapienie zostalo dobrze przyjete w UE bo taki jest ton wszystkich ostatnich debat na temat kryzysu w Europie .
  Krytyka ministra ze strony politykow partii opozycyjnych byla zenujaca , szczegolnie Pisu i posla SLD Wenderlicha , krory wykazal calkowity brak kompetencji .

 • adalbert.13

  Oceniono 10 razy 10

  A mnie się wydaje, że prezes na swój sposób rozumie, na swój cielęcy sposób.
  Jego celem jest nic innego jak doprowadzenie do wojny domowej w kraju.
  To taki Herostrates swoich skołtunionych czasów, pogardzany przez "elyty" gdzie
  sprzątaczce nie dorównuje do pięt. Ignorowany i wyszydzany będzie za wszelką
  ceną chciał się pokazać jak z najgorszej strony. Z cyniczną precyzją gra śmiercią
  najbliższych i niewinnych mu ludzi. Dla takich jak on tragedia Smoleńska to zbyt
  "piękna katastrofa", żeby jej nie wykorzystać do ostatniego zeta. Proszę zwrócić uwagę,
  im bliżej wyborów tym częściej mówi się o chorobie starszej pani- matki tych potworów.
  A złożona i trudna, momentami dramatyczna (rozruchy) sytuacja w Europie to doskonała
  orkiestra ale w tle, dla niego istotna jest zemsta. Brunatna to paskuda.

 • kuchel

  Oceniono 11 razy 9

  Kaczynski jest madrzejszy, niz na jakiego wyglada i dlatego trzeba na niego uwazac. To psychopata w pelni wladz umyslowych. Pasowalaby mu taka wojenka domowa, do ktorej stale przeciez podzega.

 • hans_close

  Oceniono 10 razy 8

  Kaczyński jest jak Stalin, przebiegły, bezideowy cyniczny aparatczyk, mściwy, bezlitosny i jak Stalin ma cześć korzeni familii na Kaukazie. Jak Stalin przybył do Słowiańskiego kraju i niszczy go bezlitośnie realizując prywatne ambicje. (Stalina również popierała część Rosjan)

 • wmc-33

  Oceniono 9 razy 7

  Prezesik rozumie niejedno: "cel uświęca środki" - to jedno, a "po nas choćby potop" - to drugie.

 • sargawska

  Oceniono 9 razy 7

  Popieram absolutnie ministra Rostowskiego.Niepotrzebnie tzw.media wylapaly "newsa" o niby wojnie.Mysle,ze rok,dwa,podziekujemu Ministrowi za dzialania,ktore podjal,a ktore utrzymaly nasze bezpieczenstwo ekonomiczne.Golym okiem widac,ze Kaczynski nie ma pojecia o rfzadzeniu.Proby ogniowej w 2005 roku nie przeszedl.A mial wladze absolutna!Niestety skupil sie na "tropieniu" Polakow.Czy sadzicie,ze teraz po smierci brata, odpusci ?.Polska,Panie Kaczynski musi posuwac sie do przodu,ku przyszlosci.Musi dzialac wspolnie z Europa, ktora w 2005 roku chcial nam pan wybic z glowy.Polska nie jest samotna wyspa,tak,jak pan to widzi.To kraj ciezko dorabiajacy sie.Nie stac nas zatem na wojenki,ktore Pan,panie Kaczynski uwielbia.Mam nadzieje,ze my Polacy rozumiemy to wlasciwie.Potrzebny nam wiarygodny przywodca.Na pewno Pan sie do tego nie nadaje,prosze mi wierzyc!.

 • angharad

  Oceniono 7 razy 7

  Charakterystyczne dla większości Polaków jest to, że chcieliby poziomu wszystkich sfer życia na miarę zachodniej Europy, a jak trafia im się polityk o zachodniej mentalności, czyli ktoś, kto bardziej niż oni wie, jak to osiągnąć, gotowi by go zadziobać jako tego innego.

 • fojs

  Oceniono 11 razy 7

  Dla pana Kaczyńskiego głównym organem sprawowania władzy nie jest rżąd tylko służby specjalne. A głównym celem jest "uświęcenie" pamieci brata i zniszczenie wszystkich ktorzy kiedykolwiek mu się narazili. A pamiętać potrafi długo i nikomu nie odpuści.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX