Wybory 2011. Celiński o Palikocie: Robi żarty z państwa. Polityki nie robi się na gagu

- To jest robienie żartów z państwa. Nie uznaję postpolityki, moderny. Nie uznaję redukcji polityki do gagu dla gawiedzi. Chcę być traktowany poważnie jako wyborca, obywatel - tak dziś Andrzej Celiński, niezależny kandydat do Senatu, komentował dobry (6 proc.) wynik ugrupowania Janusza Palikota.
Partia Janusza Palikota ma szansę przekroczyć próg wyborczy i wejść do Sejmu - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Millward Brown SMG/KRC dla RMF FM.

Czy Celiński zagłosuje na Palikota? - Nie. Nie uznaję redukcji polityki do gagu dla gawiedzi. Chcę być traktowany poważnie jako wyborca, obywatel. Palikot powinien przedstawić porządny, całościowy program dla Polski. Powiedzieć: tak, ja mam coś nowego, lepszego - mówił kandydat na senatora.

Jego zdaniem polityka, jaką uprawia Palikot jest zła. - Że wszystko idzie na piosence, na gagu, na dowcipie. Tu wyciągnie króliczka, tam wyciągnie coś z kapelusza... To jest robienie żartów z państwa. Nie uznaję postpolityki, moderny. Tak się polityki nie robi - dodał gość TOK FM.

Celiński zastrzegł jednocześnie, że do Janusza Palikota ma dużo sympatii. - Bardzo go lubię. Ludzie go nie lubią za wódeczki, za to, że nosi gadżety do telewizji. Lubię go, bo to jest człowiek, który czyta książki, poezję, Leśmiana... To jest rzadki zwierzak wśród zwierząt politycznych - stwierdził Celiński.

Żakowski dla TOKFM.pl: "6-proc. Palikota? Dużo więcej tego nie będzie..."

Wybory 2011 [NA ŻYWO]. Polecamy nasze infografiki. O każdej partii >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (67)
Wybory 2011. Celiński o Palikocie: Robi żarty z państwa. Polityki nie robi się na gagu
Zaloguj się
 • drmiko

  Oceniono 23 razy 19

  Gagiem i żartem z wyborców jest unikanie starcia na poglądy z przeciwnikami politycznymi poprzez wyśmiewanie, lekceważenie i ignorowanie ich. Tylko przez sympatię do Pana Celińskiego nie nazwę tego zachowania tchórzostwem i oportunizmem politycznym.

  Ja spokojnie głosuje na Janusza.

 • adalbert.13

  Oceniono 19 razy 19

  No to Celiński pojechałeś po bandzie, no bo czym w porównaniu do figli Palikota były choćby dzisiejsze
  wystąpienie prezesa na temat jego przemian w analogicznych okresach kampanii prezydenckiej i obecnej?
  Hucpa, Qurestvo polityczne, publiczne lżenie narodu ???
  .
  Sami jajcarze w tej polityce, aż się płakać chce i to nie ze śmiechu.

 • hk-47

  Oceniono 22 razy 18

  Janusz Palikot ma spójny całościowy program dla Polski. Jest alternatywą dla obecnego układu politycznego. To mało?

 • pan_abrahadabra

  Oceniono 16 razy 16

  @zielonykatol

  hmmm... rola kościoła katolickiego w historii Polski.

  Hmmm... lata WW2. A na ten przykład se Goralenvolk pielgrzymowali do klasztoru jasnogórskiego, a se Sapieha siedział na stołku w Krakowie.
  A se pozmieniali granice diecezji czym złamali przedwojenny konkordat.

  Kosciół katolicki? Ten sam który ma stolice w Rzymie? Och och och tak tylko przypadkiem traktaty laterańskie zawarto z faszystami.

  Agenci Watykanu? A jakże, wszak na czas pracy w Watykanie zrzekają się obywatelstwa dotychczasowego a przyjmują obywatelstwo Watykanu. Kłamię?

  A biskup to komu ślubuje wierność jak nie papieżowi? Głowie kościoła i zarazem absolutnemu teokratycznemu monarsze.

  Kolbe? Ten sam który wydawał rycerza niepokalanej?

  Powstania? Poczytaj co Kościuszko miał do powiedzenia w tym temacie.

  Podsumowując: Wystraszyli się Palikota, oj wystraszyli.

 • atleista

  Oceniono 18 razy 16

  Z całym szacunkiem, panie Andrzeju, ale Palikot traktujący ze swoim specyficznym dystansem i prostackim (z pozoru) humorem całą waszą żałosną scenę polityczną, jest bardziej naturalny i wiarygodny, niż fałszywie poważni i zatroskani "politycy" pokroju Tuska czy, pożal się Boże, Napieralskiego.

 • saskarramba66

  Oceniono 16 razy 14

  Panie Andrzeju kochany, a jaki wpływ na Pańską politykę miał niedawny karambol na Ursynowie ? Czy prawdą jest, że miał Pan promile i zostało to zatuszowane ? Niezły gag !

 • 11krzych

  Oceniono 15 razy 13

  Żarty z Państwa Polskiego to robi sobie PO, PiS, SLD i PSL. Partie, które służą państwu Watykańskiemu. Cieszą mnie takie wypowiedzi, to znaczy, że rabująca nasz kraj banda czworga ma miekka w gaciach.
  Powodzenia w wyborach Panie Januszu.

 • pumpernik

  Oceniono 15 razy 13

  Palikot chce walczyć o kadencyjność dla posłów oraz zniesienie senatu i to "niezależny" niezwykle wielokadencyjny kandydat uważa za żarty z państwa.

 • kurzyrozumek

  Oceniono 13 razy 13

  Mam już dosyć nadętych błaznów którym obniżone na skutek nadużywania alkoholu IQ wyziera z oczu, mówiących puste slogany. U których za słowami nie idą czyny.
  Chcę żyć w świeckim państwie.
  Chcę żyć w państwie w którym będą przestrzegane prawa obywateli, a nie jak dzisiaj łamane od szczebla ministerialnego począwszy.
  Chcę żyć w państwie w którym wszyscy obywatele będą równi względem prawa.
  Zagłosuję na Ruch Palikota, Palikot jest jedynym który o tym mówi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX