Waszczykowski w TOK FM: część ludzi jest zadowolona ze spokoju bagiennego

- Nie ma co rozliczać kierownictwa. Uzyskaliśmy dobry wynik - mówił w Poranku Radia TOK FM Witold Waszczykowski, jedynka PiS w Łodzi - Nie udało się przekonać więcej ludzi do siebie. Widać część ludzi jest zadowolona z bałaganu, błogostanu, spokoju bagiennego - stwierdził poseł Prawa i Sprawiedliwości. Ubolewa, że do Sejmu wejdzie Ruch Palikota.- - To jest ruch, który wprowadzi potężny ferment, wojnę obyczajową i religijną - stwierdził.
- Polityka to sztuka cierpliwości. Jeśli 4 lata jesteśmy w opozycji to nie jest to problem. Nie ma co rozliczać. To jest dobry wynik. Nie udało się rozszerzyć elektoratu, trzeba to analizować - mówił w Poranku Radia TOK FM Witold Waszczykowski, jedynka PiS w Łodzi. - Nie udało się przekonać więcej ludzi do siebie. Część ludzi jest zadowolona z bałaganu, błogostanu, takiego spokoju bagiennego - stwierdził polityk PiS.

PO wyprzedziła PiS prawie o 10 proc.>>

Sprawę tzw. Merkelgate , która zdominowała okres przedwyborczy, uznał jako wykreowany przez media przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Waszczykowski zapowiedział też, że wróci do dyskursu sprawa katastrofy smoleńskiej - Waszczykowski uważa, że wiele rzeczy zrobiono źle począwszy od organizacji wizyty polskiej delegacji 10 kwietnia 2010 roku po oddanie śledztwa Rosjanom.

Wysoki wynik Ruchu Palikota uznał za dziwny. Że już 6 lat po śmierci Jana Pawła II duże poparcie (ok. 10 proc.) uzyskała partia wyraźnie antyklerykalna. Waszczykowski nie wyklucza, że dojdzie do koalicji PO z Ruchem Palikota. Otwartej albo cichego porozumienia z byłym posłem PO, który będzie Platformę wspierał w rządzeniu. - To jest ruch, który wprowadzi potężny ferment, wojnę obyczajową i religijną. Nie potrzebujemy tego teraz - stwierdził. - Szkoda, że taki Ruch wchodzi do Sejmu - dodał.

Publicyści o wynikach. ''Wybaczyli Tuskowi'' vs ''Ulga. PiS nie będzie rządzić''

DOSTĘP PREMIUM