Komentarze (325)
"Walczą o krucyfiks w Sejmie, a ich świadomość religijna jest kompromitująca"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • e_pis_kopat

  Oceniono 14 razy 12

  .

  śp. ks Roman Indrzejczyk tak pisał......

  ..." Nie mówcie nam o świętości, pokażcie, jak się to robi..."

  .

  Wawel, Krakowskie Przedmieście, Jasna Góra, Toruń i wiele, wiele innych miejsc sacrum w Polsce ______ tam jest codziennie bezczeszczony krzyż .... w tych miejscach nie jest głoszona ewangelia ...... GŁOSZONA JEST NIENAWIŚĆ i ZŁO....

  Piekła nie ma...... PIEKŁO tworzą tu, w Polsce ..... PiSlamiści z częścią ePiSkopatu ____ od 20 lat niszczą KK w Polsce...

  To co nie udało się Służbie Bezpieczeństwa przez dziesięciolecia wy zniszczyli w mgnieniu oka.....

  .

 • curvaturadiculo

  Oceniono 14 razy 12

  @sabbina

  Stary zgrany chwyt. To tak u ojca Rydzyka w szkole uczą?

  Nie ma czegoś takiego jak wiara w "Ateizm", zwłaszcza w Ateizm z dużej litery.
  Ateizm to jest tylko nazwa dla niewiary w Boga, więc nie może być wiarą.
  Umyślna pisanie Ateizm z dużej litery jest czystą manipulacją mająca
  na celu zasugerowanie istnienia nowego bytu.

  Taki zabieg nie dowodzi niczego, poza tym, że pokazuje łatwość z jaką ludzie wierzący
  potrafią kreować fikcyjne byty.

  Najpierw wymyślili sobie wiarę w "Boga" a potem wymyślili nawet ateistom wiarę w jakiś "Ateizm".

  Widzicie? Ich podstawowy schemat myślenia to wierzenie w jakieś COŚ. Uważają, że nei mozna się bez czegoś takiego obejść.

  Dlatego przypisują ten schemat nawet ateistom.

  Żeby zilustrować to na innym przykładzie:

  Gdy taki człek będzie lubił cukierki, to nielubienie cukierków nazwie "Acukierkizm".
  W następnym kroku będzie się upierał, że "Acukierkowcy" lubią "jakieś Acukierki".

  Typowy deficyt logicznego myślenia, kóry ich prowadzi do wypowiadania mnóstwa innych bzdur.

 • okoni

  Oceniono 14 razy 12

  każdą osobę która mocno się oburza i twierdzi że jej wiara chrześcijańska jest atakowana proponuję mały test na sprawdzenie jakim to mocno wierzącym jest się katolikiem. na dzień dobry proponuję wyrecytować 10 przykazań bożych , potem 7 grzechów głównych. ... no, a po teście zwerifikować swoją wiarę i nie robić debila z siebie i swojego stwórcy.

 • jantos51

  Oceniono 11 razy 11

  Polska to psełdo katolicki kraj, jest to kraj matołów religijnych nie znających historii religii katolickiej. Jest to keaj fanatyków nie znających podstawowych regół religi katolickiej.

 • 1stanczyk

  Oceniono 11 razy 11

  Ten krzyż Sejmie to jest nic innego jak kiedyś sierp i młot.
  Symbol czy to watykańskiego czy to moskiewskiego poddaństwa.
  Z wiara i religia, podobnie zresztą jak coraz częściej watykańska administracja w naszym kraju, nie ma nic wspólnego.
  Symbol krzyża ma swój, trwający przeszło dwa tysiące lat "ciężar gatunkowy" na którym opierają się współczesne roszczenia watykańskich szamanów nie mające nic wspólnego z wyznaczona im przez Chrystusa służebną wobec wiernych rola.
  Każda niekontrolowana przez nikogo władza, nie wyłączając tej "duchowej" watykańskiej hierarchii w naszym kraju, prowadzi na manowce.
  Dwadzieścia kilka lat tej watykańskiej w naszym kraju, uwolnionej od moskiewskiego kagańca jest tego najlepszym swiadectwem

 • cyklista

  Oceniono 17 razy 11

  Oddać Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie. Miejsce krzyża jest w kościele (kaplicy sejmowej) lub na cmentarzu - chociaż to już graniczy z pogańskim zabobonem. Nawet jeżeli krzyża zdjąć się nie da, należy głośno wyrazić protest. I chwała Palikotowi, że wreszcie się to stanie.

 • curvaturadiculo

  Oceniono 15 razy 11

  @adalbert13

  "Temaz zastępczy"?

  Wbijanie młotem ludziom do głów jakichś wierzeń, wieszanie chyłkiem po nockach (typowe katolskie chamstwo), pokazywanie "kto tu rządzi" nie jest tematem zastępczym.

  Jakoś tematem zastępczym nie były ciągłe debaty o aborcji, zamiast o gospodarce.

  Poddać pod głosowanie prohibicję, dla tych pijaków, to zobaczycie, do czego ich krucyfiks zainspiruje.

 • halo_kotek

  Oceniono 10 razy 10

  chciałem o świadomości religijnej

  966 przymusowy chrzest Polski

  1037 rok
  Powstanie Ludowe

  przeciwko ciemiężcy z Watykanu

  z kronik niewiele zostało
  tak jak zapiski o naszych bogach

  1000 lat jesteśmy po zaborem Watykanu

 • orion-nemo

  Oceniono 10 razy 10

  Wiara nie polega na takich czy innych symbolach ale na przemianie serca (metanoia). A to co prezentują sobą posłowie broniący krzyża na sali sejmowej to IMO zwykła bigoteria i dewocja....

 • bogpan

  Oceniono 10 razy 10

  @kociubinska

  Pan Mikołejko jest religioznawcą, co oznacza, że do tych spraw podchodzi w sposób naukowy. No i oczywiście ma rację. On ma świadomość, że każdą religię wymyślili ludzie i że żadnego boga nie ma i nigdy nie było.

 • camparis

  Oceniono 10 razy 10

  "Nie walczmy z Kościołem, bo to duży przeciwnik i może nam zrobić kuku" - i dlatego od wielu kadencji kościół umacnia swoje przywileje wyciągając kasę z budżetu ;/

 • gregviii

  Oceniono 10 razy 10

  jeszcze kłopotek dorzucił swoje 3 grosze :)
  że nie pozwoli na jakiekolwiek próby czy to pisemne czy fizyczne usunięcia krzyża.

  Ja nie rozumiem już tego - jak ktoś chce to niech sobie krzyż nosi na klacie, w kieszeni.

  A kaczyński kłamie, ze krzyż tam był od zawsze - nie był powiesiło go AWS [bez pozwolenia] i tak sobie tam tkwi do 13lat.
  Wiec skoro nie było pozwolenia na ten krucyfiks to równie łatwą decyzją jest jego usunięcie.

  Palikot zgłasza prośbę o jego usunięcie -> marszałek PO ją rozpatrzy pozytywnie -> na drugi dzień konserwator sejmowy zdejmuje element ze ściany

  Po co jakieś spory? Ot uporządkowanie sali z przedmiotów, których tam być nie powinno.

 • rbik53

  Oceniono 10 razy 10

  .... jeśli krzyż w sejmie jest by diabła trzymać z daleka, to stwierdzam, że nie działa .... może krzyż za mały.... no a może poprostu Pan Bóg nie chce się mieszać do polityki....

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 14 razy 10

  wyobraźmy sobie dyskusje o in vitro pod tym sejmowym krzyżem. przecież to tak jakby rozmawiać w kościele o aborcji.. łatwo jest kamieniem rzucić
  gdzie swoboda wypowiedzi ?

 • stef-rz

  Oceniono 9 razy 9

  Pomimo, że w naszych szkołach, przedszkolach i szkołach wyższych, jest conajmie 2 razy więcej lekcji religii niż fizyki,..to tak wykształcony Polak jak i parlamentarzysta nadal nie wie, że do IV czyli do Konstantyna Wielkiego, Chrzescijaństwo było jedynie średnią sektą religijną....Dopiero w/w cesarz Rzymu (neofita jak Jarek K.),wkrótce Konstantynopola, ustanowił tę religię jako obowiązującą.. w całym cesarstwie..!! ułożył modlitwę Wierzę w Boga Ojca, wybrał ewangelie.. a matka Konstantyna postawiła kaplicę w Betlejem...
  Małemu Polakowi, gdy tylko opanuje pisanie i czytanie, klecha przez nas opłacany, wciska na siłę katechizm i straszy szatanem przed I komunią..a po komunii już jako katolika goni do kościoła i nadal straszy szatanem na lekcjach religii....Dlatego młody chińczyk, koreańczyk czy francuz, który w tym czasie chłonie nauki przyrodnicze, wyprzedza nas póżniej o lata świetlne w nowoczesnych technologiach czy przy budowie samochodów.....itpp Dlatego mimo poważnych kwot z UE, nadal nie potrafimy sami zbudować telewizora czy motocykla; pomimo, że nasza siłarobocza jest 5-6 razy tańsza niż np. w Niemczech... Sprawdza się maksyma.... czemuś biedny..boś głupi(zacofany przez KK)

 • stef-rz

  Oceniono 9 razy 9

  Klechy ..Pisiory, Olejniczakopodobne. z SLD.!! Gdyby pomagał wam Bóg, to na polskich drogach nie byłoby ani jednego wypadku drogowego,... bo wszystkie drogi i mosty są kilka razy kropione na niezłą kasę...Gdyby Jezus był Bogiem, powiedziałby wam..... zacofanym z KK....że Ziemia krąży wokół Słońca..a nie odwrotnie...!!! Europa (poza Polską) toleruje KK tylko i wyłącznie jako tradycję i tragiczną historię... Wasze dni a zatem zacofania i ciemnoty w Polsce są policzone, dlatego tak skomlecie..!!!
  I najważniejsze...Gdyby Bóg widział swoich obrońców w Kaczyńskich i braciach Olejniczaka... to wygrali by te wybory w cuglach...A tymczsem SLD i Pis równo po 20 mln złotych utopiło w błocie ..czyli naszych 40 mln....i jeszcze musimy łożyć na was przez 4 lata do samego zejścia w niebyt...!!
  Gdyby krzyż w polskim sejmie stał nastraży powagi , poszanowania i miłości bliźniego... to Tusk i Niesiołowski tulili by nieszczęsnych i przegranych ..z Pis-u i SLD jak własne, skrzywdzone dziateczki.... Być może po usunięciu krzyża Ci panowie wpadną sobie w ramiona..warto spróbować...!!!??. i zajmą się zwalczniem ciemnoty oraz dobrobytem Kowalskich..!!!!??? Warto próbować...dla dobra wspólnego..!!.

 • nadordynariusz

  Oceniono 9 razy 9

  Fakty są takie, że od czasu powieszenia krzyża w sejmie poziom cech katolickich drastycznie spadł.....najbardziej po prawej stronie. Czyż to nie zastanawiające?

 • ulkimaz

  Oceniono 17 razy 9

  Wlasnie dlatego, ze nie kuli ogona przed czarnymi i kuriewnymi dostal takie poparcie.
  Czy to cos mowi SLD i PO? Ci ktorzy zasiedli teraz w Sejmie juz cicho chca przesiedziec na dupie przez te
  kolejne cztery lata aby tylko kasa byla. Ale moga to byc ich ostatnie juz lata przy korycie.

 • maryla5-3-2

  Oceniono 11 razy 9

  Wywazona, konstruktywna wypowiedz Panie Profesorze.

 • pinokio666_1

  Oceniono 13 razy 9

  Brawo Janusz. Na pohybel oszołomom i mordercom. Tak Katolicy to mordercy . Spójrzmy na historie. Żadna wiara ( nawet wyznawcy Mahometa) nie wymordowali tylu ludzi co katolicy. Dawajcie minusy. Mam to gdzieś . Jesteście wyznawcami morderców.

 • kb6

  Oceniono 13 razy 9

  Skoro krzyż wzbudza tak wielkie emocje, to znaczy, że nie jest to temat zastępczy tylko bardzo ważny dla ludzi. Szkoda, że nikt nie wspomina o referendum. Chętnie podpiszę też jakąś petycję w tej sprawie. Stanowisko SLD daleko ich nie zaprowadzi. Grzecznością i pokorą nic nie osiągnęli i chyba faktycznie zbliża się ich koniec.

 • vibhisana

  Oceniono 15 razy 9

  Krzyż zdjąć! Każdy Poseł-gorliwy katolik przecież może go przynosić do Sejmu i stawiać na swoim pulpicie. Może to nauczy "arcykatolickich" posłów odwagi cywilnej. Wyznawajcie Panowie/Panie Chrystusa osobiście, a nie stadnie. Niestety wiąże się to z odpowiedzialnoscią indywidualną, a tego nikt nie lubi!

 • geobab

  Oceniono 9 razy 9

  Zanim powiesisz krzyż to pomyśl czy będzie uszanowany w tym miejscu ? W naszym parlamencie na sali obrad na pewno nie jest.

 • old.european

  Oceniono 13 razy 9

  Jako ze o katolikow chodzi, to na scianie jako symbol powinien wisiec banknot.

 • druz_2

  Oceniono 11 razy 9

  Królestwo za posadzenie w jednym studio telewizyjnym, bądź radiowym pana Mikołejko i Jarosława K.
  Może u Lisa? - rzuciłbym wszystko by tego posłuchać :0)

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 11 razy 9

  sperd z waszymi znakami z naszych P{olskich parków naszego Sejmu i naszych szkół.

  POLACY - PRAWOSŁAWNI, JEHOWI, ŻYDZI I ATEIŚCI.

 • cykloida

  Oceniono 8 razy 8

  Jak wiadomo, zwierzęta terytorialne obsikują swoje terytorium dla zaznaczenia, kto tu rządzi. (Ta uwaga nie ma oczywiście żadnego związku z tematem).

 • sledziu_70

  Oceniono 8 razy 8

  W Polsce nie wierzy sie w Boga tylko "chodzi do Kosciola".
  Dla wielu na tym sie konczy ich wiara.
  No i na calowaniu proboszcza w reke bo inaczej "nie wypada".
  Niestety.

 • pazdz

  Oceniono 8 razy 8

  krzyż jest symbolem chrześcian , a u nas mamy państwo świeckie a nie kościelne, wyznaniowe. powinien być usunięty z sejmu. jestem katoliczką ale to moja prywatna sprawa. UWAŻAM ŻE MIEJSCE KRZYŻA W SEJMIE JEST KUPCZENIEM WIARĄ, RELIGIĄ, JEST ZAPRZECZENIEM WIARY

 • laerke

  Oceniono 10 razy 8

  Krzyz powinien zostac w ...... kosciele, ale nie w instytucjach panstwowych.

  Przeszkadza mi tam. Jestem niewierzaca.

 • abp_anton_lavey

  Oceniono 8 razy 8

  Hej katole forumowi, co powiecie na wynik tego sondażu przy artykule? 85% za wypierd.oleniem latawca ze zwłokami. Powiecie może że sondaż jest (wg waszego żargonu) "zmanipulowany"?

  Nie sądzę. Idzie nowe, stare dziady, wasze paleokatolstwo musi odejść w mrok dziejów razem z waszymi wstrętnymi totemami.

 • hejjude

  Oceniono 8 razy 8

  Krzyż na Krakowskim Przedmieściu, jakoś mi w ogóle nie przeszkadza, tak samo jak nie przeszkadzałby mi np. totem przed Białym Domem w Waszyngtonie, wokół którego tańczyliby Indianie.
  Ale krzyże w sejmie, w szkołach, w szpitalach, etc. to wielki nietakt i brak kultury, tych którzy je tam wieszają.
  Przynależność religijna i wiara, to spawy bardzo intymne. Robienie z krzyża „młotka” to brak kin-dersztuby, a wręcz prostactwo, które religii bardzo szkodzi. Krzeż s sejmu trzeba jak najszybciej usunąć. To symbol obłudy i ciemnogrodu. Ten krzeż najbardziej szkodzi kosciołowi.

 • halo_kotek

  Oceniono 10 razy 8

  SYMBOLEM POLSKI JEST BIAŁY ORZEŁEK ?
  CZY KRZYŻYK ?

  na monetach krzyżyk, na banderach krzyżyk, na pieczątkach krzyżyk

  zawsze można dorysować 2 pionowe i 2 poziome linie i kółko

 • aeromonas

  Oceniono 12 razy 8

  Bardzo ładnie pan profesor Mikołejko to wyraził. Katolicy posługują się krzyżem jak młotem. Jestem niewierząca, ale myślę, że to nie przystoi. Poza tym wciąż myli się pojęcia przestrzeni publicznej i prywatnej. Krzyż mogą sobie wierzący posłowie nosić na własnej szyi lub nawet namalowany czole. Natomiast w sali sejmowej, publicznej szkole, publicznym spitalu itd. krzyża być NIE MA PRAWA. Guzik mnie obchodzi, że WIĘKSZOŚĆ to katolicy. Demokracja to nie dyktatura większości, tylko ochrona praw mniejszości. Pośpieszne wieszanie cichaczem wszędzie krzyży przypomina mi (excusez le mot) znakowanie terenu moczem przez psy.

 • vortex21

  Oceniono 14 razy 8

  Bylo wiele form znaku krzyza. Ta konkretnie stosowana, krzyz z figurka na nim wiszaca, jest symbolem KRK. Czemu ma on sluzyc w sejmie? Nie mam bladego pojecia. Sejm jest izba parlamentu dwu-izbowego demokratycznego panstwa. Panstwo demokratyczne nie nazuca swiatopogladu; pozwala i gwarantuje na podstawie konstytucji swoim obywatelom na swobodny wybor religii, filozofii czy racji pod warunkiem, ze wybor ten nie stanowi ograniczenia, dyskryminacji czy zagrozenia dla innych obywateli tegoz kraju ktorzy preferuja inne poglady. Czy Polska, jako kraj, sklada sie wylacznie z katolikow? Nie. Czy jest krajem wyznaniowym? Nie. Zatem krzyz wiszacy w sejmnie nie sluzy nieczemu, procz wzniecania kontrowersji oraz proznych dysput. Powinien zostac usuniety. Podkreslam ze sam jestem chrzescijaninem, protestantem i ze dla mnie krzyz, jako symbol, nie jest konieczny ani dla modlitwy ani tez dla podkreslenia moich pogladow. Sadze ze sposob zachowania, poziom szacunku poslow nawzajem do siebie jak i ich podejscie do SLUZBY ktora zostala im powiezona, bylyby duzo lepszym swidectwem ich wiary niz drewniany krzyzyk. Panskiej tez panie Kaczynski! Nie moge uwierzyc w panska wiare gdy z ust pana padaja slowa braku szacunku w stosunku do osob myslacych inaczej oraz nie bedacych katolikami. Pzdr

 • epupecki

  Oceniono 10 razy 8

  Potrzebna jest nowa Konstytucja a w niej zapis o państwie neutralnym światopoglądowo. Chwała Palikotowi za to, że wraca dyskusja na ten temat.

 • czarnaowca.3

  Oceniono 10 razy 8

  dojdzie do mordobicia...na 100%...

 • 123jna

  Oceniono 7 razy 7

  Mieszkam w Szwecji gdzie podobno ludzie nie wierza juz w Boga. Ale wiecej w sobie go maja niz ci "wierzacy" Polacy. Sa uczciwsi, bardziej pomocni, humanitarni, nie lubia korupcji. "wysadzania sie " nad innych - sa skromni, mimo rozwiazlosci seksualnej (podobno) uwazaja, ze nie moze byc w kraju prostytucji - karze sie mezczyzne a nie kobiete - TO SA PRAWDZIWI CHRZESCIJANIE o rodowodzie protestanckim. Nasi i wloscy katolicy to: oszusci, lekcewaza prostego czlowieka, zastaw sie a pokaz sie jak w Rosji, pogarda dla innych i prawa. Kradna, oszukuja a do kosciola chadzaja - aby latwo uzyskac "rozgrzeszenie" od opaslego smierdzacego kielbasa ksiedza. A kazdy podatnik na Kosciol placi - nawet ateista. ma prawo wiec wymagac. Dodaje - jestem urodzona katoliczka ale niestety dzis jedynie agnostyczka. Nie chce wierzyc w przeslanie tych ludzi - wstyd mi za nich.

 • duokwak

  Oceniono 7 razy 7

  "Instytucja która ma na sumieniu miliony istnień ludzkich od chwili, gdy jej religia stała się państwowa. W Polsce naturalnie również odbywały się czystki na tle wyznaniowym. Pragnę podkreślić, że w świetle obecnie funkcjonującego prawa, zbrodnie przeciwko ludzkości nie ulegają przedawnieniu (Konstytucja RP).
  Instytucja, która była jedynym hamulcem w swobodnej myśli, w tym naukowej, filozoficznej, artystycznej, która skuła umysły Europy na długie i beznadziejnie stracone lata okresu średniowiecza, w którym jakiekolwiek odstępstwo od narzuconego ładu tłumiła barbarzyńskim szlachtowaniam czy torturami.
  I dziś, w XXI wieku, są ludzie, którzy mają czelność twierdzić, że chrześcijaństwo to nasza cywilizacja, nasze korzenie europejskie. I ta sama instytucja rości sobie prawo dalszego wpływania na panujące prawo i moralność publiczną.
  Jakim trzeba być idiotą/zaprzańcem (niepotrzebne skreślić) aby bronić interesy kleru i Watykanu"

 • ahab_1

  Oceniono 9 razy 7

  To fakt, u nas katolicyzm to tylko pewien obyczaj jak jajeczko wielkanocne i topienie Marzanny. Mało w tym głębi.

 • tegepe

  Oceniono 11 razy 7

  Nie trzeba być religioznawcą i filozofem, by zauważyć, że polska religijność jest tradycjonalistyczna, a nie wynika z autentycznego przeżywania wiary w Jezusa Chrystusa, Jego męczeńskiej śmierci i zmartwychwstania. Do kościoła chodzi się, bo tak nakazuje obyczaj, święta obchodzi się, nie wiedząc, co właściwie znaczą. Ot i wszystko. A "walka o krzyż" to kolejna rozróba i mydlenie ludziom oczu.

 • mawt

  Oceniono 7 razy 7

  podpisuję się pod tym tekstem, krzyż w Sejmie jest symbolem - cynizmu polityków

 • zimmel

  Oceniono 7 razy 7

  Pięknie profesor powiedział,że wiedza ich ;mniej niż zero; na temat religii.Dlatego ten krzyż wieszali w nocy w sejmie.Tchórz tak robi a nie chrześcijanin.Amen

 • neumarkt

  Oceniono 9 razy 7

  O co ten spór? Od czasów uruchomienia "bajki z kraju tysiąca i jednej nocy" o Jezusie trwa spór, na jakim to urządzeniu został zakatowany i stracony Jezus, syn rzymskiego łucznika Juliusza Tyberiusza Abdes Pandery, }opisany przez greckiego filozofa, Celsusa), czy na zwykłym palu czy na krzyżu? Prawosławni i większość naukowców jak też wiele stareńkich obrazów z IX i X wieku obrazuje Jezusa powieszonego na prostym palu! Należy przypuszczać, że ten krzyż wymyśliła żoneczka Konstantyna, zwanego Wielkim, który z wyznawcy słońca, jak egipski faraon Ehnaton, ze wzgłedu na potrzeby ówczesnej polityki, "uwierzył" w "prawdziwego Boga". A więc reasumując, ten przedmiot wiszący w sali sejmowej jest po prostu, nic nie znaczącym przedmiotem!

 • atleista

  Oceniono 7 razy 7

  Ja się dziwię, że żaden prawicowy dewot nie wyskoczył do tej pory z pomysłem postawienia na sali plenarnej pomnika papieża. Zaniżając w ten sposób średnią krajową pomników JP2/km2.

 • ja_1958

  Oceniono 9 razy 7

  dwie celne uwagi - i właściwie nie ma o czym dalej dyskutować

  A gdyby przepytać Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, a nawet posłankę Sobecką ze znajomości katechizmu, już nie mówiąc o filozofii świętego Augstyna - nie posuwałbym się do takich szaleństw, to myślę, że otrzymalibyśmy wiedzę kompromitującą, tzw. "mniej niż zero" - podkreśla filozof. - Świadomość religijna tych ludzi, którzy bronią rzekomo symbolu religijnego, jest w moim odczuciu żadna. Ten krucyfiks w Sejmie zastępuje im poglądy, wiedzę i wiarę.

  Platforma Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej, który przymyka oczy na obecność krucyfiksu w Sejmie, w istocie przyjmują postawę cyniczną. Mówią: "Nie walczmy z Kościołem, bo to duży przeciwnik i może nam zrobić kuku".

  Nic dodać nic ująć

 • teacher

  Oceniono 9 razy 7

  Ludzie, wy przestańcie się naparzać i bluźnić, tylko zastanówcie się, jak ten krzyż sensownie i z godnością wyprowadzić z Sejmu! Jakieś propozycje?

 • puszka-3

  Oceniono 11 razy 7

  Jeżeli jest się prawdziwym ( nie na pokaz ) katolikiem to krzyż ma się w duszy i nie należy ostencacyjnie "walczyć" o niego.
  Sejm jest miejscem spotkań ludzi różnej wiary i nie można narzucać na silę symboli jednej wiary wyznawcom innych religii.
  Uważam ,że obecnie PiS nic nie może zaproponować narodowi pod kątem rozwiązań ekonomicznych
  ( tak jak zwykle ) i bierze się za temat "pod publiczkę ".Wiele osób to kupi( a kler napewno głośno poprze to z ambony )

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX