Siemoniak ws. pieniędzy dla rodzin poległych żołnierzy: Ma być godnie i sprawiedliwie

Jest coraz bliżej porozumienia między rodzinami żołnierzy zabitych na misjach a Ministerstwem Obrony Narodowej w sprawie wypłaty zadośćuczynień. Dziś pełnomocnicy rodzin spotkali się po raz kolejny z urzędnikami resortu.
Ujednolicenia procedur chce minister Tomasz Siemoniak. - Brakuje całościowego rozwiązania systemowego. Nie powinno być tak, że sprawa jest uznaniowa. Powinna być jasna sytuacja, co przysługuje -dodaje szef MON.- Musimy tę sytuacje wyprostować, żeby było godnie i sprawiedliwie - mówił TOK FM minister obrony.Minister Tomasz Siemoniak podkreśla, że resort pracuje właśnie nad rozwiązaniami systemowymi tak, by zadośćuczynienia przyznawane były automatycznie w przypadku śmierci żołnierza na misji.

Chce, by można było uniknąć biurokracji, składania wniosków i zaświadczeń.Konkretną propozycję rodzinom resort złoży rodzinom w niedługim czasie. Jak dowiaduje się nieoficjalnie TOK FM ostateczne decyzje i stanowisko MON ma być ustalone jeszcze w tym miesiącu.

Dyskusja o zadośćuczynieniach dla rodzin poległych żołnierzy rozgorzała po tym, jak najbliższym bliskim ofiar katastrofy smoleńskiej państwo wypłaciło odszkodowania - po 250 tys. złotych dla każdej osoby.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Siemoniak ws. pieniędzy dla rodzin poległych żołnierzy: Ma być godnie i sprawiedliwie
Zaloguj się
 • cillian1

  Oceniono 2 razy 2

  przecież dostali pensję, a rodzinki rentę!
  O co chodzi z tym odszkodowaniem?
  Znowu wałek, jak rodzinki skarbonki spod smoleńska?
  Czy rząd nie ma jakiś odsetek od tych pieniędzy?

 • pumpernik

  Oceniono 1 raz 1

  A co będzie jeżeli, co jest mało prawdopodobne, ale jednak możliwe, wybuchnie na terenie Polski wojna i żołnierze zaczną ginąć tysiącami?

 • cillian1

  Oceniono 1 raz -1

  Kolo wygląda na 35-38 lat!
  Ciekawe czy tak samo swoje rozdawał!
  S...wiel!

 • cillian1

  Oceniono 1 raz -1

  pumpernik
  zakażą ginąć?
  :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX