Markowski w TOK FM: Kompetentni ludzie odchodzą. PiS skazuje się na bycie tupiącą opozycją

- Ta partia skazuje się na bycie opozycją, która będzie tupała i nie bardzo wiadomo czemu. A jak już coś wytupie to nie wiadomo, czy to będzie miało sens - mówił w TOK FM Radosław Markowski, politolog komentując wyrzucenie z PiS Zbigniewa Ziobrę, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego - Zostają przy tej partii ludzie, których z trudem widzę na stanowiskach ministrów czy wiceministrów odpowiedzialnych w swoich resortach.
Jednak! Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański wykluczeni z PiS>>

Prof. Radosław Markowski, politolog komentował w TOK FM: Cieszę się, że Obama, Sarkozy i Merkel odetchnęli z ulgą, że takie ważne zdarzenie, przełomowe, historyczne wydarzenie się odbyło i mamy jasność. Od kilku dni chodzę z gorączką i zastanawiam się, co dalej - ironizował na antenie TOK FM Radosław Markowski, politolog. - Kpina jest najlepszą reakcją na farsę w tej partii. Ci, którzy chętnie odeszli, kiedy się zapisywali do partii wiedzieli, jakie są procedury i że to nie partia, a przybudówka do prezesa Kaczyńskiego , który nie znosi wymiany poglądów - dodał.

Jego zdaniem rozmowy, odwołania Ziobry, Kurskiego i Cymańskiego to była taktyka. - Chodziło o pokazanie, że nie są rozłamowcami - stwierdził prof. Markowski. Tłumaczył, że studentom na pierwszym roku politologii tłumaczył Partia polityczna to taka organizacja, która czasami dochodzi do władzy. - Ci panowie chcieli porozmawiać, czemu tak się nie stało. To się nie udało. Nie udaje się dyskutować o niczym, co jest sprzeczne z głębokimi przekonaniami prezesa, czy nawet jego zabobonami - powiedział komentator w TOK FM.

Ziobro będzie jak Kaczyński?

- Zbigniew Ziobro, jeśli założy swoją partię, będzie takim samym liderem, jakim jest Jarosław Kaczyński - twierdzi prof. Markowski. - Bo w jego oglądzie świata tego rodzaju przywództwo jest wkalkulowane w plany przywództwa partii. Za kilka lat ci, tak uśmiechnięci, a idący za Ziobrą (Kurski, Cymański - red.), mogą znów być wyrzuceni - dodał. - Może mają coś zaplanowane, muszą policzyć kto z nimi, zobaczymy, co zrobi pan Rydzyk, kogo poprze - politolog powiedział, że coś więcej będzie można powiedzieć za kilka tygodni, kiedy sytuacja się wykrystalizuje.

"PiS to opozycja, która będzie tupać. Tyle"

- To, czego potrzeba naszemu krajowi, to to, żeby opozycja jako instytucja była dobra, wykwalifikowana, skuteczna. By pokazywała prawdziwą, wieloaspektową alternatywę rządzenia. Ale także, by była to opozycja, która umie w kryzysowych momentach wspierać rząd - mówił Markowski.

Zauważył, że kilkadziesiąt osób bardzo kompetentnych z PiS już odeszło. - Partia je straciła. Zostają przy tej partii ludzie, których z trudem widzę na stanowiskach ministrów czy wiceministrów odpowiedzialnych w swoich resortach - mówił Markowski w TOK FM. - Ta partia skazuje się na bycie opozycją, która będzie tupała i nie bardzo wiadomo czemu. A jak już coś wytupie to nie wiadomo, czy to będzie miało sens - dodał.Czy odejście Ziobry, Cymańskiego i Kurskiego zaszkodzi PiS?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Markowski w TOK FM: Kompetentni ludzie odchodzą. PiS skazuje się na bycie tupiącą opozycją
Zaloguj się
 • atleista

  Oceniono 7 razy 7

  "Kompetentny - uprawniony do działania, decydowania; mający kwalifikacje do wydawania sądów, ocen"
  [źródło: Słownik wyrazów obcych]

  Doceniam wyrafinowane poczucie humoru prof. Markowskiego, ale tego żartu nie zrozumiałem...

 • maaac

  Oceniono 7 razy 7

  Kompetentni to może i oni są. Pytanie tylko w czym - obawiam się, że tylko w tych sprawach, którymi by zasłużyli na zadowolenie władców w ustrojów totalitarnych.

  Ot kłamanie bez zmrużenia oka, zerowy poziom samokrytyki, zerowy poziom uczciwości, kompletny cynizm.

 • mm-dd

  Oceniono 6 razy 6

  To, że ich wyrzucają nie znaczy, że są kompetentni ;)

 • cree-is-me

  Oceniono 6 razy 6

  Kto niby ma być tym "kompetentnym"? Ziobro?! Kurski?! Cymański?! Wolne żarty, w miarę sensowni ludzie juz dawno opuścili tę zgraję (czytaj: zostali z niej wyrzuceni, bo ośmielili się miec własne zdanie).

 • zbirone

  Oceniono 6 razy 6

  Co za bezsens przecież w PiS są eksperci, jest choćby Herr Hofman i Melex Karski.

 • old.european

  Oceniono 5 razy 5

  Naturalnie, ze sa kompetentni, a mianowicie w sprawach wewnetrznych PiSu

 • kolega77

  Oceniono 4 razy 4

  Tusk /jak i każdy inny/ po sześciu kolejnych porażkach wyborczych przestałby być liczącym się politykiem, ale nie Kaczyński, który jest wodzem i uważna się za POLSKI ZBAWICIELA

 • kuchel

  Oceniono 3 razy 3

  Panie profesorze, za pozwoleniem, Ziobro i Kurski to kompetentni faceci?? po za pluciem i tupaniem nie potrafia nic, tak jak caly ten groteskowy prezes! Program pisu to destrukcja, destrukcja totalna wszystkiego, rowniez samych siebie, i to wlasnie sie dzieje, po raz kolejny z reszta, i to jest cudowne!!:)))

 • bnch

  Oceniono 3 razy 3

  Mówienie "kompetentni" o tej trójce (czego profesor wprost nie uczynił), to raczej nadużycie. Zbyszka nazwałbym Dyzmą, gdybym Nikodema nie uwielbiał, a uwielbiam, więc nazwę go demagogiem, który dużo krzyczy, a wie mało. Cymański może jakieś kompetencje ma, ale skrzętnie kryje. No już ten Jacek w swej oślizgłości i obrzydlistwie jest najbardziej kompetentny, bo ma dar pitbulowania i na etapie kampanii jest przydatny. Konflikt w PiS to balsam na mą duszę, a o tym, czy pozostanie status quo, czy delfin Zbigniew będzie coś budował, zadecyduje pewien biznesmen medialno-geotermalny z Torunia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX