Kluzik-Rostkowska: W PiS nie ma już nikogo oprócz Jarosława Kaczyńskiego

- Kaczyński dewastuje prawą stronę sceny politycznej - komentuje Joanna Kluzik-Rostkowska, była szefowa PJN, obecnie posłanka z list PO. Dokładnie rok temu została wyrzucona z PiS. - Myślałam, że wszystkie osoby, które on uważał za "nie do końca swoje" znalazły się poza PiS. Teraz z partii wykluczono Zbigniewa Ziobrę. Zobaczymy, co będzie dalej - dodaje posłanka w rozmowie z TOK FM.
- Dopóki nie będzie odpowiedzi ws. odwołania Ziobry i pozostałych dwóch panów od decyzji o ich wykluczeniu, nikt nie ruszy się z klubu PiS. Wszyscy oczekują tego, że zmieni się sytuacja i Ziobro będzie mógł wrócić do Prawa i Sprawiedliwości, ale myślę, że to bardzo mało prawdopodobne - uważa Joanna Kluzik-Rostkowska.

Ziobro na prawo od PiS

Jeżeli Zbigniew Ziobro podejmie próbę stworzenia własnego ugrupowania, będzie musiał zacząć od "podstawy podstaw", czyli zdeklarować się politycznie - mówi posłanka - O ile można sobie wyobrazić, jakie Ziobro ma oczekiwania wobec wymiaru sprawiedliwości, to jeśli chodzi o wszystkie pozostałe aspekty funkcjonowania państwa, niewiele wiemy - dodaje.

Naturalna nisza dla tzw. ziobrystów jest na prawo od PiS - ocenia Kluzik-Rostkowska.

Pierwsze sondaże? Ostrożnie...

- Byłabym ostrożna z pierwszymi sondażami, bo potem będzie wiele zależało od tego, czy będą w stanie zdefiniować swój elektorat.

Była szefowa kampanii prezydenckiej lidera Prawa i Sprawiedliwości uważa, że "w PiS nie ma już nikogo oprócz Jarosława Kaczyńskiego". -. Rok temu myślałam, że wszystkie osoby, które on uważał za "nie do końca swoje" znalazły się poza PiS. Okazało się, że w tym roku to spotkało Zbigniewa Ziobrę. Zobaczymy, co będzie dalej - dodaje Kluzik-Rostkowska. - Kaczyński tymi ruchami prawą stronę sceny politycznej dewastuje. To nienajlepszy scenariusz - podkreśla.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (54)
Kluzik-Rostkowska: W PiS nie ma już nikogo oprócz Jarosława Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • lang-uage

  Oceniono 6 razy 6

  zero jest potomkiem komunisty jak i kaczka więc na prawo to może być jedynie skrajny komunizm

 • mariuszplock

  Oceniono 6 razy 6

  Za niedługo sam "mąż stanu"- "jarosław Polskę zbaw" ulegnie implozji.I nie będzie po nim nawet czarnej dziury.

 • wyspaskarbow1

  Oceniono 5 razy 5

  PiS nie jest prawicą. To partia narodowo - socjalistyczna z elementami chadecji (czyli chrześcijańskimi). Ziobro wydaje się być jeszcze bardziej narodowo-chrześcijańsko-socjalistyczny niż prezes.

  Tylko partia socjalistyczna uderza do elektoratu roszczeniowego, rozdaje becikowe i proponuje wszelkiego rodzaju dotacje, subwencje oraz pilnuje, by jak najwięcej firm to były firmy państwowe. Prawica jest jak najdalej od takich pomysłów.

 • michalparadowski2

  Oceniono 5 razy 5

  Jak to nikogo?
  A otaczające Wodza stado baranów to pies?
  I co ciekawsze, utrzymywane za pieniądze podatników!

 • i-tyle

  Oceniono 5 razy 5

  Kończyny PISu obcięte, serce wyrwane, pozostał tylko

  (A)dam
  hofma(N)
  mari(U)sz
  bła(S)zczak

 • milo_1

  Oceniono 5 razy 5

  .

  Kaczyński strzelił sobie w stopę .... o ile wcześniejsze usunięcia serwilistów prezesa bezpośrednio jego nie dotknęły to w przypadku Ziobry i Kurskiego wydał na siebie "wyrok". Te dwa"bullterriery" są zbyt kąśliwe aby puścić w zapomnienie taką potwarz.
  Obaj znają prezesa od podszewki a pamiętając "akcje" Kurskiego i zaciętość Ziobry w likwidacji przeciwników to wobec takiego zagrożenia Kaczyński jest bezbronny.
  PiSowskie miernoty oraz obecni serwiliści nie obronią swego mocodawcę przed tymi których tak lekkomyślnie wyrzucił..
  Czas rządów Jarosława jest policzony.....

  .

 • elsalto

  Oceniono 4 razy 4

  Pamiętam dobrze, że dawno, dawno temu, Wałęsa powiedział (bynajmniej nie złośliwie), że obaj Panowie Kaczyńscy świetnie nadają się tylko do jednego-do rozwalania, niszczenia. Znaczy się, że są dobrzy na czas rewolucji, natomiast kompletnie nie nadają się do budowy czegokolwiek. Prorocze słowa...

 • kolega77

  Oceniono 4 razy 4

  Nadejdzie dzień, gdy prezes siądzie przed lustrem, ostro pokłóci się ze swym odbyciem i zdecyduje o wyrzuceniu własnej osoby z partii na tak zwany "zbity pysk"

 • racetam

  Oceniono 4 razy 4

  hahahaha, przecież to było wiadome od dawna. on dąży do destrukcji wszystkiego co istnieje, i wszystkiego co go otacza. Tak jak były obawy że będąc w rządzie, rękoma CBA lub ABW złapie swojego brata na niecnych poczynaniach i nawzajem wsadzą się do paki, tak i teraz, nie spocznie dopóki nie zniszczy wszystkiego.

  swoją drogą to śmieszne jak dał się wpuścić w maliny swojej bratanicy, bo to wszystko zapewne od niej się zaczęło...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX