Pro Life donosi na Nowicką do prokuratury. 'Niedopuszczalne...'

Fundacja PRO-Prawo do życia chce odwołania Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu, dlatego złożyła zawiadomienia do prokuratury w związku z ujawnionymi kilka dni temu informacjami na temat kierowanej przez nią Federacji na Rzecz kobiet i Planowania Rodziny.
Wynikało z nich. m.in, że Nowicka brała pieniądze na działalność stowarzyszenia od koncernu farmaceutycznego produkującego środki antykoncepcyjne oraz firmy produkującej i dystrybuującej przyrządy służące do wykonywania aborcji. Teraz Fundacja zarzuca wicemarszałek Sejmu nielegalny lobbing i promowanie nielegalnych środków wczesnoporonnych - mówi Aleksandra Michalczyk.

Zdaniem Fundacji, " jest niedopuszczalne, aby osoba, która przez lata prowadziła działalność lobbystyczną miała tak wielki wpływ na proces ustawodawczy." Zdaniem Mariusza Dzierżawskiego, członka Rady Fundacji dalsze zajmowanie przez Wandę Nowicką stanowiska wicemarszałka Sejmu byłoby przejawem korupcji politycznej i przyczyniłoby się do obniżenia autorytetu Sejmu.

Odwołania Nowickiej już w piątek zażądał także Klub Solidarna Polska, który w tym tygodniu zapowiedział złożenie takiego wniosku w Sejmie.- To wszystko w naszej ocenie jest podstawą do dyskusji czy pani Wanda Nowicka powinna być wicemarszałkiem Sejmu. Przypominam, że wicemarszałek zastępuje marszałka, który stoi na czele praw i godności parlamentu. To wicemarszałkowie reprezentują parlament, a zatem całe społeczeństwo na zewnątrz - mówił Arkadiusz Mularczyk.

Tymczasem wicemarszałek Sejmu tłumaczyła się, że nie ma nic nagannego w tym, że kierowana przez nią Federacja pozyskiwała środki od legalnych instytucji, organizacji, fundacji czy sektora prywatnego. - Działam z pobudek ideowych - tłumaczyła.

I zapewniała: - Dodatkowo wyjaśniam, że Federacja pozyskując środki finansowe na realizację celów statutowych od organizacji międzynarodowych, fundacji, sektora prywatnego czy organizacji mających podobne cele statutowe do naszych, od zawsze kieruje się zasadą, że to my wyznaczamy cele naszej działalności, a nie że ktoś nam wyznacza zadania. W jej obronie stanął Janusz Palikot: - W imię kontrreformacji katolickiej próbuje się zgnoić wicemarszałka Sejmu - skomentował.

"Nowicka do komisji etyki" vs "To normalna sytuacja..." [KOMENTARZE]

Niewdzięczne Zawody. Czy można polubić kanara? [WIDEO]>>>


DOSTĘP PREMIUM