"Palikot wyrasta na lidera opozycji". "Kaczyński znów o wrogach" [PUBLICYŚCI]

- Janusz Palikot dzięki wystąpieniu po expose wyrósł na lidera opozycji. Podczas debaty mówił najciekawiej i poddał największej krytyce zapowiedzi Donalda Tuska. Stwierdził, że było to expose księgowego, a nie premiera - komentuje dla TOK FM Michał Szułdrzyński z ?Rzeczpospolitej?. - Z kolei prezes PiS przemawiał w typowym dla siebie języku. Znów o wrogach... - dodaje Jan Ordyński z TVP.
Janusz Palikot w swym wystąpieniu po expose premiera przyćmił samego Donalda Tuska. - Nie ma pan pomysłu (...). Skasował pan Schetynę, to musiał pan dowartościować Gowina. Powołał pan na stanowisko ministra sprawiedliwości funkcjonariusza Kościoła katolickiego! - grzmiał szef Ruchu Palikota.

- Palikot dzięki temu wystąpieniu wyrósł na lidera opozycji. Mówił najciekawiej i poddał największej krytyce, to co mówił Donald Tusk. Stwierdził, że było to expose księgowego, a nie premiera - komentuje Michał Szułdrzyński, publicysta "Rzeczpospolitej".

- Z kolei wystąpienie prezesa PiS było tożsamościowo-patriotyczne, jednak mało się odnosiło do tego, co mówi Donald Tusk - dodał.

Prezes znów o wrogach

- Wystąpienie Palikota było bardzo ciekawe i inspirujące intelektualnie. Można się z nim zgadzać lub nie. Ale nie było demagogiczne, jak Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS mówił typowym dla siebie językiem: wróg, ktoś się czai, jesteśmy źle traktowani, wszyscy nas prześladują a my jedni bronimy krzyża - ocenia Jan Ordyński, publicysta TVP.

"Najciekawsze"

- Jak na Palikota sprzed kilku lat, czyli ambitnego, przebranego za polityka biznesmena, to przemówienie było trochę chaotyczne, trochę populistyczne, trochę rozczarowujące. Jak na Palikota, którego znamy z ostatniej kampanii wyborczej było to przemówienie zastanawiająco poważne i skłaniające do refleksji. Z trzech przemówień szefów klubów, czyli Palikota, Millera i Kaczyńskiego, Palikota było zdecydowanie najciekawsze - komentuje prowadzący Poranek Radia TOK FM Jan Wróbel.

Opozycja wie: trzeba ciąć

- Jedna rzecz mnie zaskoczyła w debacie - dodaje Szułdrzyński. - Nikt nie zakwestionował pomysłów na oszczędności. Nie zakwestionowano nowych zasad przyznawania becikowego, ani zmiany ulgi na dzieci. To pokazuje, że opozycja zdaje sobie sprawę, że trzeba oszczędzać - komentuje.

Co zapowiedział expose Donald Tusk? Reforma KRUS, zrównanie i podwyższenie wieku emerytalnego do 67. roku życia, podwyżki dla służb mundurowych. Czytaj więcej>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
"Palikot wyrasta na lidera opozycji". "Kaczyński znów o wrogach" [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • piotr_kolec

  Oceniono 10 razy 10

  W PIS - ie wciąż wielki
  Jest kult Jarosława
  Owacje na klęczkach
  Choć pierdoły gada

 • srololot

  Oceniono 9 razy 9

  brak konkretnych inicjatyw wytykanie na okrągło tych samych nie doróbek PO -stkomuny stało się nudne i nie wzbudzające zainteresowania żadnych grup w Sejmie dopiero wystąpienie Palkota wyrwało z letargu tych zadowolonych z siebie Mopsów sliniących się w chwilowych drzemkach.....

 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 9 razy 9

  Kaczyński pokazał po raz kolejny, że nie ma nic do powiedzenia w sprawie naprawy sytuacji w kraju. Bezczelnie usprawiedliwił działania bandytów w Święto Niepodległości i zapowiedział, że to jeszcze nie koniec, a dopiero początek. Wszystko-mogę-jarosław pokazał, że plan polityczny jego organizacji zawarty jest w jednym zdaniu: "Po nas choćby potop".

 • 3ct

  Oceniono 8 razy 8

  Kaczynski już dawno pokazał, że ma gdzieś Polaków i bawi sie w prywatne śledztwa smoleńskie, zamiast wziąć sie do roboty... Nie wiem jak można głosować na takiego oszusta, który teraz już tylko ciągnie sobie kaskę do emeryturki.

  Palikot pozytywnie zaskakuje. Mam nadzieje, że wyważy skandale z merytorycznymi wystąpieniami i będzie faktycznie dbał o interes wyborców.

 • somekindofhope

  Oceniono 8 razy 8

  Palikot wyprzedza tych głąbów intelektem i zmysłem politycznym o lata świetlne.

 • peter-123

  Oceniono 7 razy 7

  Kaczynski dowiodl , ze sie dawno sie przezyl i jest tylko figurantem , bozkiiem dla Blaszczaka, Brudzinskiego, Hofmanan , Szydlo itd. Koniec.

 • marpa1506

  Oceniono 7 razy 7

  Prezes wali w dół po równi pochyłej,bóg jest wielki :)

 • duchkotaprezia

  Oceniono 7 razy 7

  I tak Prezes di tutti Prezessi wykonał szokujący spokojem spicz . Można mu wybaczyć stały-smoleński-punkt programu ...wszak ktoś musi dbać o notowania PO .

 • edwlad1950

  Oceniono 4 razy 4

  Ruch Palikota dał się poznać wszystkim polakom jako, opozycja merytoryczna, która krytykuje słabe punkty w expose, ale też wskazuje gdzie są rezerwy skąd rząd może jeszcze zyskać by ciężar kryzysu, nie uderzył najsłabszych. Bardzo merytoryczne wystąpienie posła Romana Kotlińskiego, który pokazuje mechanizmy jakie przyświecały do tej pory przekazywanie bonusów nie zasłużonych kościołowi watykańskiemu. Przykład wyremontowanego obiektu, o kilkutysięcznej powierzchni przez miasto Łódź, a potem przekazane kościołowi z ogromną ulgą, w którym mieszka kilkanaście duchownych, a gdy nieszczęście spotyka mieszkańców budynku i miasto nie ma gdzie pożarowiczów umieścić, to jest to działanie na szkodę mieszkańców samorzadu miasta, tego i innych (gdyż takich przypadków jest wiele). Można to przyrównać do naszych piłkarzy, którzy to jak podczas meczu, kiedy piłkarz otrzyma piłkę to zaraz się jej przeważnie pozbywa kopiąc na oślep, natomiast ci z renomowanych reprezentacji umieją przytrzymać piłkę, użyć użytkową technikę i podać tak dokładnie, że stwarza zagrożenie dla bramki przeciwnika. Tak samo jest z tymi obiektami, które miasto wyzbywa się i przekazuje kościołowi, a gdy by przytrzymały taki obiekt na różne tragiczne sytuacje (pożar budynku z mieszkańcami) to było by jak znalazł. Ja nie słyszałem, by kościół umożliwił zamieszkania pogorzelcom będącym w beznadziejnej sytuaji po pożarze, ich miejsca zamieszkania udostępniając swoje obiekty, które są przeważnie prawie puste, które otrzymał przeważnie kościół gratisowo, lub czasami za 99% bonifikaty.Takie rozdawnictwo to tak jak by ktoś miał coś, rozdaje bez zastanowienia - i nie ma nic......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX