''67 lat dla kobiet to przesada?. Jak zagłosuje PiS ws. emerytur?

Widząc, w jak ciężkich warunkach pracują polskie kobiety, i zawodowo i w domu, to podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat jest przesadą - ocenia Jarosław Sellin z PiS. Jak podkreśla, jego partia nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska ws. tej propozycji premiera.


- Polacy żyją dłużej i rozpiętość między długością życia kobiet a mężczyzn jest spora, na korzyść kobiet. Może różnica między długością pracy kobiet i mężczyzn powinna istnieć? Widząc, w jak ciężkich warunkach polskie kobiety pracują, i zawodowo i w domu, to 67 lat to przesada. To jest kwestia do dyskusji, Prawo i Sprawiedliwość nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Jak to możliwe, że największa partia opozycyjna nie ma zdania na temat podnoszenia wieku emerytalnego? - Bylibyśmy zobowiązani do takiego planu, gdybyśmy byli partią rządzącą, wtedy musielibyśmy coś zaproponować. Jako partia opozycyjna, mamy prawo odnosić się do projektów rządu: popierać, odrzucać lub proponować korekty. Czekamy na konkretne propozycje - komentował Sellin.

"To nie powinno być expose księgowego"

- Expose premiera dużego, europejskiego kraju to nie powinno być expose księgowego - mówił Jarosław Sellin z PiS w TOK FM. - To nie powinno być również expose ministra finansów czy ministra pracy i polityki społecznej, a w gruncie rzeczy expose Tuska było właśnie takim expose. - komentował polityk.

A dlaczego w odpowiedzi na expose Donalda Tuska Jarosław Kaczyński mówił o tragedii w Smoleńsku? - pytała Dominika Wielowieyska. - Wspomnienie o Smoleńsku pojawiło się na samym końcu. Prezes poruszał wiele kwestii, mówił o konieczności odnowienia systemu podatkowego i konieczności repolonizowania polskich banków. Wspomniał o tym, że nie usłyszeliśmy w expose nic o strategii dotyczącej najważniejszej w tej kadencji sprawy gospodarczej, czyli właściwego uregulowania sprawy wydobycia łupków. Jarosław Kaczyński mówił o potrzebie odbiurokratyzowania i dania możliwości tworzenia nowych firm, aby móc nazwać tę dekadę nową falą polskiego kapitalizmu. Nawoływał do renegocjacji Pakietu Klimatyczno-Energetycznego, bo on może zadusić polską gospodarkę po roku 2013. Prezes miał pretensje, że nie usłyszeliśmy w expose o wejściu do strefy euro, umowach śmieciowych, czy bezrobociu - wyliczał Jarosław Sellin.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (65)
''67 lat dla kobiet to przesada?. Jak zagłosuje PiS ws. emerytur?
Zaloguj się
 • triangle87

  Oceniono 11 razy 5

  A co z dziedziczeniem emerytur rodziców lub współmałżonków? Dlaczego płaci się do wspólnego wora przez 40 lat albo więcej, pobiera się emeryturę przez 5, a gdzie reszta pieniędzy? Dlaczego nie mam szansy pozostawienia chociaż części emerytury jako spadku dla swoich dzieci?! Każdy kolejny rząd potrafi dokładnie czyścić kieszenie społeczeństwa ale NIE DAJE NIC W ZAMIAN!!! W Polsce są tylko OBOWIĄZKI obywateli, nie ma czegoś takiego jak OBOWIĄZKI RZĄDU.

 • gucio994

  Oceniono 4 razy 4

  Największym paradoksem jest to, że wiek emerytalny na 67 lat będzie przedłużał 34-letni emeryt zwany agentem Tomkiem

 • bezspokoju

  Oceniono 5 razy 3

  Dane statystyczne pokazują jednoznacznie, że kobiety żyją średnio o kilka lat dłużej od mężczyzn, więc feministki łaknące równouprawnienia nie będą pewnie protestować, by pracować dłużej niż mężczyźni. Piękne panie, równouprawnienie działa w obydwie strony.

 • korcia2000

  Oceniono 3 razy 3

  Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że osoby, zarówno mężczyźni jak i kobiety, które przekroczyły sześćdziesiąty rok życia, na pewno nie mogą pracować w pewnych zawodach, zwłaszcza wymagających sprawności fizycznej i szybkiej orientacji. A kto zatrudni człowieka po sześćdziesiątce? Poza tym ludzie ci będą blokować stanowiska pracy ludziom młodym. Czy ktoś o tym pomyślał?

 • wlomat1

  Oceniono 3 razy 3

  W III-ciej RP powstały z poniedziałku na wtorek miliardowe fortuny, zarządy prywatyzowanych firm kasują niekiedy po kilkaset tysięcy zł. na głowę, a miliony Polaków przygotowuje się i powoli przyzwyczaja że niestety - śmierć z głodu po przejściu na emeryturę to tylko kwestia czasu. Tylko skąd ta oligarchiczna III-cia RP weźmie policję do ochrony interesów kast uprzywilejowanych, gdy tak z pół miliona głodnych emerytów przyjdzie żeby ją trochę zmodyfikować???

 • aeromonas

  Oceniono 3 razy 3

  Nie powinno być sztywnego wieku emerytalnego, tylko przedział wiekowy, w którym każdy pracownik sam wybierałby moment przejścia na emeryturę, np. od 62 do 72 lat i dopiero po 72 roku szedłby na emeryturę z automatu. Wszyscy wiemy, że im dłużej popracujemy, tym wyższa będzie nasza emerytura, więc większość osób dobrowolnie decydowałaby się pracować dłużej. Trzeba tylko uniemozliwic jednoczesne pobieranie emerytury i pensji oraz przymusowe wysyłanie pracowników na emeryturę przez pracodawcę. Z drugiej strony - osoby, które nie maja już siły do pracy ze względu na zły stan zdrowia mogłyby iść na emeryturę nieco wcześniej - tyle że dostałyby mniej. Praca takich osób to i tak fikcja. Także niektóre kobiety, szczególnie te, których praca jest ciężka i mało płatna na pewno chętnie wybrałyby wcześniejsza i niższą emeryturę, żeby przejść na etat babci w zamian za pomoc ze strony dzieci. Sztywny wiek emerytalny 67 lat spowoduje brak osób opiekujących się dziećmi, co uwięzi młode kobiety w domu (bo na żłobki i przedszkola nie wszędzie można liczyć), a także zablokuje na dłużej miejsca pracy i zwiększy bezrobocie wśród młodych.

 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 7 razy 3

  60 lat dla mężczyzn jeszcze do przyjęcia, ale 61 to już przesada.
  A tak w ogóle, to dlaczego jest jakaś granica wieku? Czyż wg reformy emerytura nie powinna być związana z kapitałem?
  A dlaczego składki płacą 20-latkowie? Nie powinno być dolnej granicy wieku, np. 35 lat?
  Albo stały okres składkowy, np. 30 lat, bez granicy wieku?

 • gklej

  Oceniono 5 razy 3

  szukają pieniędzy u starych ludzi, kto będzie mógł pracować o lasce, a tu słysze nowy pomnik odsłaniaja dla Regana, czy to nie jest chore, zamiast wybudowac dla samotnych matek mieszkania lub dla bezdomnych niby kryzys łomocze do drzwi, każdą wydaną złotówkę należy sprawdzic gdzie najlepiej ją wydać.
  Albo będą teraz sprawdzać czy słusznie krzyż wisi w Sejmie, zaś ktoś weźmie za to pieniądze, ręce opadają.
  Teraz ludzie będą pracować,,żeby pójść na emeryturę około 47 lat.

 • tomalamas

  Oceniono 3 razy 3

  Kobiety pracują w cięzkich warunkach w domu?! To dlaczego nie zagonią facetów do równie ciężkiej pracy w domu? To jakiś problem?! Ach tak, zapomniałem, że dla prawej strony sceny politycznej "baba" ma siedzieć w domu jak Bóg przykazał

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX