Paradowska do dyrektora "Jedynki": Bojkotujcie europosłów!

- Dostaję furii, kiedy widzę w telewizji kolejnego europarlamentarzystę. Niech to towarzystwo zasuwa do Brukseli, z przyjemnością biorą tam pieniądze - irytowała się w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska.
Prowadzącą Poranek wyprowadziła z równowagi nadmierna, jej zdaniem, obecność polskich posłów do Parlamentu Europejskiego w telewizji i na sejmowych korytarzach. Chodzi między innymi o aktywność w kraju Zbigniewa Ziobry czy Jacka Kurskiego, którzy od kilkunastu dni brylują w Sejmie i promują swoje ugrupowanie "Solidarna Polska" podróżując po Polsce.

Telewizje powinny ich bojkotować

Paradowska domagała się interwencji od dyrektora jedynki TVP, Andrzeja Godlewskiego. - Nie zapraszalibyście eurodeputowanych, to by od razu pojechali do Brukseli. Telewizje powinny ogłosić bojkot tego towarzystwa! - mówiła prowadząca Poranek. - Jeśli widzi ich pani w weekend i poniedziałek rano, to nie wolno się oburzać. W tym czasie nie mają w Brukseli nic do roboty - oponował Godlewski. - Widziałam wczoraj, a wczoraj było posiedzenie plenarne - ripostowała Paradowska. - Ach, to nie ma usprawiedliwienia... - skapitulował szef Jedynki TVP.

Kandydowali do "wstrętnego" PE, a teraz...

- Nasi europarlamentarzyści siedzą bez przerwy w polskiej telewizji. Co pani na to? Już wszystkich o to pytam! - mówiła do gościa Poranka, Hanny Gronkiewicz-Waltz. - Myślę, że to są generalnie posłowie, którzy należą do eurosceptyków. Dziwię się, że w ogóle chcieli do takiego "wstrętnego" Parlamentu kandydować. Mam wrażenie, że patrzą na niego z obrzydzeniem, skoro tak często bywają tutaj... - odpowiadała prezydent Warszawy. - Ale z przyjemnością biorą tam pieniądze - zauważyła Paradowska. - Właśnie. To jest takie podejście, że Unię Europejską trzeba wydrążyć. Prezentują sposób myślenia: niech Unia nam daje pieniądze na różne projekty, ale my do Unii będziemy odwróceni plecami. Uważam, że to europarlamentarzystom nie przystoi - oceniła Gronkiewicz-Waltz.

"Senyszyn się pcha do krajowej polityki"

Paradowska pytała Janusza Palikota, czy prawdziwe są domniemania o przejściu prof. Joanny Senyszyn, eurodeputowanej SLD, do Ruchu Palikota. - Ideowo prof. Senyszyn jest nam bardzo bliska - przyznał Palikot. - Ale z drugiej strony to jest kolejny europoseł, który się pcha do polityki krajowej. Mamy jakąś eurochorobę - mówił. Jego zdaniem należy postawić "mocny znak zapytania" nad tym co robią w korytarzach sejmu tacy ludzie jak Kurski, Czarnecki, Senyszyn. - Wszyscy oczekiwaliśmy, że europosłowie będą pracowali na rzecz polskiego wizerunku w Europie, a nie spędzali czas na Wiejskiej - dodał polityk.

- I języków mogli by się uczyć... - zauważyła Paradowska.

Co myślisz o dzialałniości europarlamentarzystów w kraju?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (96)
Paradowska do dyrektora "Jedynki": Bojkotujcie europosłów!
Zaloguj się
 • wojtekd38

  Oceniono 17 razy 13

  Pani Redaktor nie pamieta ze Ci Panowie w Brukseli nie maja co robic bo oni nie znaja jezykow tylko Polski i najlepiej sie czuja w TVP i TVN bo pytaja ich po polsku. Na przyszlosc kandydaci do Brukseli musza znac jakis jezyk w UE.

 • ed-59

  Oceniono 16 razy 12

  ciągle te same mordy Ziobro Kurski i Czarnecki zamiast tam gdzie biorą pieniądze walczyć o sprawy Polskie i ustawy korzystne dla Polski ale jak się nie zna języków i jest ekonomicznym analfabetą to lepiej siedzieć w Polsce i udawać wielkiego patryjotę za tysiące euro i robić ludziom wodę z mózgu a ciemny lud i tak wszystko kupi tak powiedział warchoł Kurski

 • arvelli_net

  Oceniono 17 razy 11

  ... szykują misję na Marsa, może by tak kurskiego za kierownicę a Zero za naped i wio!

 • em-eryt

  Oceniono 15 razy 11

  bardzo dobrze, ze TV ich pokazuje.
  przy nastepnych wyborach do EP bedzie wiadomo kogo NIE NALEZY WYBIERAC.
  ze ci ludzie nie maja wstydu i, ze dla nich liczy sie tylko forsa, bylo dawno wiadomo - w koncu popiera ich ojczym RydzyKant, a nie O. Boniecki.

 • syngefco

  Oceniono 13 razy 11

  Europosłowie zostali wygnani ze swoich partii do Europarlamentu, ale polski sejmowy smród ich ciągnie jak muchę do gówna.

 • batura3

  Oceniono 17 razy 11

  Popieramw 100%. Niestey, nasi europ osłowie (szczególnie ci z pisu) są na poziomie, który kompromituje Polskę. Jeżeli nie mają ochoty przebywać w Bruxeli (za co dostają kasę) niech wrócą do kraju. Słuchanie panów Ziobro, Kurskiego i innych, obraża moją inteligencję. Jeżeli są takimi patritami (wg nich) nie pracują dla ukochanej ojczyzny. Ale jaki cyrk takie małpy

 • notremak

  Oceniono 12 razy 10

  Ja wprawdzie na kandydatury innych europosłów głosowałem, ale trudno, skoro ich w Polsce wybrano, to są także m o i m i przedstawicielami w Unii.
  Guga mać, ich miejsce jest przede wszystkim w Brukseli i Luksemburgu (bo w obu tych miejscach obraduje europarlament), a nie np. w Nowym Sączu, gdzie zbierają sobie punkty na przyszłość, do polskiego parlamentu (o rany! Polski Parlament: czy to nie brzmi groteskowo?).
  Niech robią koło piórek Kaczorowi, cieszy mnie to, ale nie za moje pieniądze. Za moje, i Twoje, i Wasze, bo przecież na unijny parlament wszyscy łożymy, w większości nie wiedząc o tym,
  Jest OK, że łozymy, bo przecież jesteśmy w tej Wspólnocie, która pomogła nam zejść z drzew komunizmu/realnego socjalizmu, ale kupa sukinsynów dostała się do Brukseli/Luksemburga na zasadzie negacji Unii i teraz wydziera mordy na krajowym podwórku. Gonić ich!

 • mapi7

  Oceniono 14 razy 10

  Całkowicie zgadzam się z panią Paradowską. To niesłychana bezczelność, że obaj i Ziobro i Kurski nie wykonują swej pracy europoselskiej ,za którą dostają wielkie jak dla "nieeuroposła "pieniądze. Ich obowiązkiem jest być aktywnym w Brukseli, a nie w warszawie!!!

 • maciora74

  Oceniono 10 razy 8

  ALE NA PYTANIE CZY ODDALI BY KASĘ GRABIONĄ W BRUKSELI,ZA PRZEJAZDY???JESTEM NA 200% PEWNY,ŻE NIE!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX