Siwiec w TOK FM: czas gra na korzyść SLD. To partia zawodowców [WIDEO]

- Ruch Palikota składa się z debiutantów. A my jesteśmy ugrupowaniem zawodowców - mówił w TOK FM Marek Siwiec - Polityka sprowadza się nie tylko do widowiskowości. Trzeba coś napisać, zrobić, wynegocjować - taka jest rzeczywistość parlamentarna. Czas będzie grał na naszą korzyść. Pogłoski o naszej śmierci są przesadzone - uważa europoseł SLD, który zadeklarował, że będzie współpracował z ugrupowaniem Janusza Palikota. Ma to pomóc odbudować lewicę.
Sojusz SLD z Ruchem Palikota zaszkodzi ugrupowaniu Millera? - Jesteśmy partią, która musi zredefiniować swoje działania. Inaczej jest jak się ma 50 posłów, a inaczej jak się ma dwudziestu kilku. Trzeba wybrać priorytety i sformułować lewicowość - mówił w Poranku Radia TOK FM Marek Siwiec, eurodeputowany SLD.

Przyznał jednak, że Janusz Palikot jest bardziej sugestywny i dosadny. - Ale Ruch Palikota składa się z debiutantów. Ale my jesteśmy ugrupowaniem zawodowców. Polityka sprowadza się nie tylko do widowiskowości, trzeba coś napisać, zrobić, wynegocjować - taka jest rzeczywistość parlamentarna. Czas będzie grał na naszą korzyść. Pogłoski o naszej śmierci są przesadzone - uważa polityk SLD. - Bardzo różne osoby zdecydowały się współpracować z Ruchem Palikota - jak ja czy Joanna Senyszyn - co ma pomóc w budowaniu silnej lewicy.

Senyszyn w TOK FM: jestem matką idei Palikota.

Kwaśniewski to freestylowiec

Za głównego twórcę porozumienia między partiami uznaje się byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. - On ma pewien komfort. To freestylowiec, któremu wolno wszystko. Od kawałków tej mądrości się dystansuję. Kwaśniewski potrafi sprowokować i zostawia z tym nas. A to ja muszę pojechać do Konina czy Ostrzeszowa, rozmawiać z ludźmi i odpowiadać na pytania, co dalej z lewicą - mówił europoseł SLD.Co z lekami po nowym roku?

- Nie można kontaktować się ze społeczeństwem w sprawie leków za pomocą obwieszczeń. Refundacja leków dotyczy milionów osób - mówił w Poranku Radia TOK FM Marek Siwiec, eurodeputowany SLD. Siwiec uważa, że "piarowski rząd Platformy" dał plamę w tej kwestii.

Dziś w samo południe z listy leków refundowanych tłumaczyć się będzie minister Bartosz Arłukowicz. (Transmisja o godz. 12 w TOK FM).

"Chleb podrożał, ale lokomotywy staniały..." Eksperci o nowej liście leków

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (49)
Siwiec w TOK FM: czas gra na korzyść SLD. To partia zawodowców [WIDEO]
Zaloguj się
 • arct

  Oceniono 12 razy 6

  SLD - partia przykościelna, sprzymierzyli się z kościołem tylko po to, żeby zachować stanowiska i pobierać pensje poselskie.

  Dzięki temu stac ich na szampana, kawior i jaguary.

  RESZTA JEST DLA NICH NIEWAŻNA. Bycie posłem to słodkie nieróbstwo, żadnej odpowiedzialności i spore jak na Polske pieniądze.

  Jesteście żenujący, nie trzeba było tak leźć w d. klerowi to może zachowalibyście twarz.

 • szopad

  Oceniono 7 razy 5

  Siwiec wysuwa bledne wnioski z poprawnych zalozen. Jesli partia palikota to nowicjusze to wlasnie czas dziala na ICH korzysc bo do nostepnej kadencji zdaza sie uzawodowic ;]

 • mentice

  Oceniono 7 razy 5

  To nie Palikot wyrolował SLD, tylko kler. Najpierw SLD nakradło co mogło, a potem dali krasc klerowi, mysląc ze kler ich poprze. A kler dał im kopa w d, i teraz są blisko smietnika historii.,

 • pssz

  Oceniono 7 razy 5

  Zawodowcy,czas gra na ich korzyść ;);)
  Tą grę czasu widać po wynikach wyborów w ciągu ostatnich kilku lat. Z partii zwycięskiej czas przekształcił ich w partię o jednocyfrowym wyniku wyborczym. A profesjonalizm to w ich rozumieniu sztuka rozgrywek personalnych oraz dobijania targu w kuluarowych układach. To się nie przenosi na wynik wyborczy.

 • amkkmp

  Oceniono 8 razy 4

  Dokładnie widać, jak czas działa na korzyść SLD:
  2001: 216 mandatów
  2005 : 56 mandatów
  2007: 50 mandatów
  2011: 27 mandatów

 • my_kroolik

  Oceniono 6 razy 4

  Najbardziej znaną partią zawodowców była Unia Wolności. Zapomniała tylko, że do funkcjonowania partii, potrzebni są wyborcy.

 • 1szansa

  Oceniono 7 razy 3

  Tak to jest partia, która ma w swoich szeregach właśnie zawodowców szeroko myślących, jak ktoś tego nie widzi i nie słyszy to znaczy , że nie ma pojęcia o polityce i gospodarce. Podstępem wyeliminowani pięknie ułożonymi na siłę "aferami". Już nigdy nie zagłosuję na żadną prawicę. Jedni jątrzą a drudzy w miarę łagodnie na to reagują i wychodzi z tegi "takie sobie prawie nic".

 • gburiaifuria

  Oceniono 5 razy 3

  Gosc ma w 100% racje! SLD to banda oportunistow, ktorzy sa starymi wyjadaczami politycznymi i juz nie raz nabijali w butelke wyborcow mamiac ich lewicowymi haslami. Jesli Palikot sie z nimi bedzie kumal to straci wiarygodnosc a jego ruch swiezosc i autentycznosc i ludzie nie beda na niego glosowac. Trudno bowiem glosowac na jakis ruch gdzie beda przewodzic Kwasniewski, Miller czy Siwiec, ktorzy sa odpowiedzialni za wepchniecie naszego kraju w wojne w Iraku i Afganistanie, na to poszly miliardy zlotych.Ci sami ludzi sa tez odpowiedzialni za tajne wiezia dla CIA wbrew jakiemukolwiek prawu. To wszystko nie mowiac juz o rozdawaniu ziemi Kosciolowi, platne lekcje religii i setki innych dzialan, ktore nie maja w sobie krzyty lewicowosci nadaje sie do Trybunalu Stanu a nie do montowanie jakiegosc porozumienia lewicy. Oni po prostu jesli beda mogli rozmyja ten ruch Palokota i sprawa wroci do normy, nadal beda zajmowac lewa strone pod kradzionym szyldem

 • pogadaniec

  Oceniono 4 razy 2

  SLD lezy juz w grobie. Ale dla mnie to nie powod do smutku. Ratowali swoje postkomunistyczne dupy sprzedajac Polske Watykanowi. Teraz Palikot otrzyma swoja szanse. Mam nadzieje, ze jej nie zmarnuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX