Poseł PiS w TOK FM: Prokuratura jeszcze nigdy nie była tak upolityczniona

- Mamy do czynienia z głębokim kryzysem prokuratury. Istnieją jakieś nieformalne oddziaływania, choć nie wiem jaką drogą dokładnie przebiegają - sugerował w TOK FM Jarosław Zieliński. Zdaniem posła PiS na tle konfliktu w prokuraturze może toczyć się walka o wpływy między premierem a prezydentem.


- Konflikt między prokuraturą wojskową a cywilną to walka na śmierć i życie - powiedział w Poranku Radia TOK FM Jarosław Zieliński. Zdaniem posła PiS prokuratura wojskowa w obecnym kształcie jest strukturą anachroniczną. - Wojsko jest dużo mniejsze, nie ma armii z poboru. Ta struktura walczy o przetrwanie, a jej szefowie o wpływy - uważa Zieliński.

Niezależność prokuratury włóżmy między bajki

- Od 20 lat prokuratura nie była tak upolityczniona. Istnieją jakieś nieformalne oddziaływania, choć nie wiem, jaką drogą dokładnie przebiegają - sugerował Zieliński. Według posła PiS przykłady na takie "nieformalne oddziaływania" to między innymi okoliczności, w jakich postawiono zarzuty ministrowi Mariuszowi Kamińskiemu (były szef CBA - red.) i działania w sprawie afery hazardowej. - Czy to były działania bezstronne, trafne? Mam poważne wątpliwości. Niezależność prokuratury należy włożyć między bajki - uważa Zieliński.Znów brakuje premiera

- Mamy do czynienia z głębokim kryzysem ważnej części państwa, jaką jest prokuratura. Za obecny model prawny i jego konsekwencje odpowiada obóz rządowy i premier Donald Tusk - mówił poseł PiS. Zieliński wypomina premierowi, że nie pierwszy raz go brakuje, gdy w kraju dzieją się ważne rzeczy (Tusk był do wczoraj na urlopie, dziś odbędzie się jego konferencja - red.). - Tymczasem ma w tej sprawie sporo do zrobienia. Choć Prokuratora Generalnego powołuje prezydent, to sprawozdania składa przed premierem - powiedział Zieliński.

Premiera z prezydentem mocowanie

- Może pora na wymianę Andrzeja Seremeta? - pytał prowadzący Poranek TOK FM Jan Wróbel. - Mam wrażenie, że różne zabiegi są w tej sprawie czynione - odpowiedział Zieliński. - Wczoraj prezydent Bronisław Komorowski stanął po stronie prokuratury wojskowej, konkretnie Naczelnego Prokuratora Wojskowego Krzysztofa Parulskiego. Nie w tych gładkich słowach, które wypowiadał tylko w prawdziwych intencjach decyzji i ich konsekwencjach - sugerował poseł PiS. - Parulski, jako żołnierz i prokurator, jest podwójnie zobligowany do lojalności wobec swojego szefa. W strukturach zhierarchizowanych tak jest zawsze. Tymczasem Parulski publicznie wypowiedział posłuszeństwo swojemu szefowi - mówił Zieliński.

Zdaniem posła PiS, gdy zabrakło dyscypliny powinny być tego konsekwencje, przede wszystkim dymisja generała Parulskiego. - Wniosek może złożyć Prokurator Generalny w porozumieniu z ministrem obrony narodowej. A więc tak naprawdę decyduje premier, bo minister podlega premierowi - tłumaczył Zieliński. - Ma miejsce rodzaj ukrytego konfliktu, mocowania się prezydenta i premiera. Być może to jest walka o wpływy, choć nie słychać tego bezpośrednio w stanowiskach oficjalnych. Być może nieobecność premiera nie jest przypadkowa - zastanawiał się poseł PiS.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (99)
Poseł PiS w TOK FM: Prokuratura jeszcze nigdy nie była tak upolityczniona
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 12 razy 10

  w latach 2005-2007 za rządów PiS prokuratura była super-polityczna

  sterowana ręcznie przez Ziobrę

  co drugi dzień spektakl medialny w postaci konferencji

  z przydoopasami prokuratorami i ,,gwoździem''

 • remo29

  Oceniono 8 razy 8

  > Istnieją jakieś nieformalne oddziaływania, choć nie wiem jaką drogą dokładnie przebiegają

  Czyli klasycznie: wiem, ale nie powiem. Idźcie już dziady w cholerę, przez ponad rok biegali z krzyżami i pochodniami, wydzierając mordy o helu i sztucznej mgle, a teraz sobie przypomnieli że są opozycją...
  --
  parada karzełków

 • adalbert.13

  Oceniono 8 razy 8

  No i teraz taki wszyk z pisuaru, którym zero dał przykład jak pomiatać ludźmi i wykorzystywać kumpli, wydala opinie. Bravo!

 • odra-1305

  Oceniono 9 razy 7

  za über Zera to dopiero prokuratura była wolna od polityki :)

 • demolka666

  Oceniono 9 razy 7

  jak pisobolszewik coś powie to aż kartofle w piwnicy gniją

 • pakulec

  Oceniono 8 razy 6

  to już prawdziwa paranoja - członek Pisu twierdzi, że prokuratura jest upolityczniona, czy ten Pisdzielec zapomniał co było w latach 2005 - 2007 gdy oberprokurator Zero ręcznie sterował wszystkim?

 • monoekann

  Oceniono 8 razy 6

  Dobry zart.
  Niezalezna prokuratura za PiSu
  Ostatnio na forach pisowskich wyrasta nowe slowo. Coraz wiecej mlodych, wiec trudno oskarzac kazdego ze donosil czy byl TW, wiec wprowadzili slowo 'pochodzenie ubeckie'... Ach ta milosc do blizniego.

 • kacze_buty

  Oceniono 8 razy 6

  Zieliński za waszej prokuratury zabijano politycznie

 • notremak

  Oceniono 8 razy 6

  Poseł PiS ma rację. Ziobro jako generalny prokurator wraz ze swymi pomagierami tak zdeprawował i zakaził prokuraturę, że może dopiero przyszłe pokolenie zwalczy tę zarazę.
  Nawiasem mówiąc, prokurator Parulski protestował za pisich czasów przeciw upolitycznianiu prokuratury, więc teraz pisuary podnoszą w raamch rewanżu wrzask w sprawie jego odwołania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX