Komentarze (358)
Hołdys w TOK FM: Niektórzy są prymitywni. To cienki żart napisać "Hołdys to ch..."
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jerzymoneta

  Oceniono 15 razy 13

  irytuje mnie ordynarne wsadzanie ludziom do głów opinii innych ludzi, którzy na autorytet zwyczajnie nie zasłużyli. Taką postacią jest Hołdys - który mniej więcej 4 lata temu zaczął masowo pojawiać się w mediach, zupełnie nie wiedzieć dlaczego i po co.
  Ten facet już dawno temu przestał być muzykiem nie mówiąc o słowie "artysta" bo tym nie był nigdy. Z tego co wiem to błąkał się gdzieś po Stanach, żadnego sukcesu nie odniósł - a po powrocie zza zimnej wody, ktoś zrobił go "autorytetem"
  Kto i za co? Tego nie wie nikt. Dlaczego mam się liczyć ze zdaniem niejakiego Hołdysa, który nie kojarzy mi się zupełnie z niczym - też nie wiadomo.
  Jesli ten klaunowaty wylanosowany kapelusznik ma reprezentować głos twórców - to strzał jest nietrafiony, bo twórcą to on już nie jest. Nie sprzedaje tysięcy płyt więc jego interesy nie są zagrożone.
  Jesli ma być to głos intelektualny - to pudło jest podwójne.
  Facet sam spłaszcza do bólu temat i jeszcze oskarża ludzi że to oni tak robią.
  Beznadziejny pajacyk.

 • peet1906

  Oceniono 14 razy 12

  Juz wiem jak to zobrazowac :) Wyobrazmy sobie stadion pilkarski w starym drewnianym stylu ( poczatek XX wieku ) Dookola stadionu rosna drzewa. Bilety na mecz sa drogie i nie wszystkich na nie stac. Niektorzy pod stadionem sprzedaja falszywe bilety. Jedni w tej samej cenie, drudzy podejrzanie taniej. Inni podczas meczu wchodza na drzewa, gdyz chca obejrzec mecz a poprostu ich nie stac na zakup biletu, wiec lokuja sie na galezi. Wlasciciel stadionu traci na falszywych biletach to fakt. Lecz na tych co siedza na drzewach i ogladaja z galezi nie traci nic a nic, bo przeciez i tak ich nie stac na bilet, wiec i tak nie kupia. I nagle pojawia sie wuj kapitalista z USA ktory rosci sobie prawa iz wynalazl futboll i teraz on bedzie ustanawial zasady gry. No i pierwsze co nakazuje, to posciniac wszystkie drzewa dookola stadionu a tych co siedza na galeziach wylapac co do jednego i karac na rowni z tymi co sprzedaja i produkuja falszywe bilety. Ale wujowi to malo gdyz wuj jest podejrzliwy. Nakazuje wiec aby na kazdy sektor panow w kapeluszach weszlo po 40 ochroniazy w celu sprawdzenia biletow. Jelsi ktorys bilet, pomimo tego ze prawdziwy bedzie nadtargany lub wytarty, wowczas takiego delikwenta nalezy wyprowadzic czym predzej ze stadionu i ukarac tak jak tych co sprzedawali falszywe bileti i ogladali mecz z galezi drzew. To jest logika ACTA i to g.ej Tusk nam wlasnie podpisuje i tego pan bronisz panie Holdys ( ty Zlamany "jak w tytule"!)

 • wyrwana.z.kontekstu

  Oceniono 13 razy 11

  Pan Hołdys nie jest dla mnie żadnym autorytetem - ani muzycznym (nigdy nie ceniłam i nie cenię jego utworów), ani moralnym (bo kimże on jest, by kogokolwiek pouczać). To po prostu jedna z wielu Osób z Upodobaniem Wypowiadających się w Mediach, choć nie mam pojęcia, dlaczego jego opinia miałaby być szczególnie interesująca. To tak poza meritum.

 • 2florek

  Oceniono 19 razy 11

  Domagam się wprowadzenia nowego prawa PACTA COMENTA czyli wypłacania mi tantiem za każde przeczytanie mojego komentarza. To moja własność intelektualna i tak jak za słuchanie muzyki mam płacić artystom tak artyści płaćcie mi za czytanie moich wpisów.

 • omniasol

  Oceniono 16 razy 10

  Zgadza sie ludzie sa prymitywni.
  Powiedzialbym nawet, ze Holdys codzien widzi prymita jak sie goli, ale ze nosi brode to poweim ze widzi prymita codzien jak myje zeby.
  A, i mala rada, zaloz taki szpiczasty kapelusz jak mieli czarodzieje, bedziesz wtedy bardziej guru!

 • xnonx

  Oceniono 14 razy 10

  Pan chłodys powinien zwrócić uwagę na to, że przekroczył granicę która dzieli artystę od wyrobnika-cwaniaka który żąda dożywotniej pensji za to co zrobił wiele lat temu.
  Pan chłodys korzysta z nut - niech zapłaci rodzinom muzyków którzy wprowadzili tą notację. Z pewnością zapisuje rzeczy na papierze - proszę przelać stosowną sumę Chińczykom, korzysta z komputrea, więc:
  - opłacić prosze rodzinę pana Czochralskiego,
  - kilka tysięcy matematyków tworzących algorytmy,
  - kilka tysięcy programistów i informatyków którzy przez dziesiątki lat rozwijali oprogramowanie,
  - stylistę/projektanta pańskiego beznadziejnego kapelusza (przecież korzysta pan z kapelusza codziennie)
  - prosze opłacać dożywotnio twórcę pańskiego ubrania - artysta przecież,
  - proszę przesyłać rodzinie (dalszej) pana Tesli comiesięczny datek za korzystanie z pomysłu prądu przemiennego,
  - proszę opłacić co miesiąc twórcę pańskiego mieszkania - budowlańców/designerów itp

  - ....proszę comiesięcznie opłacić ...jeszcze kilka milionów osób o których nawet nie ma pan bladego pojęcia, że korzysta pan z ich pracy, a bez których byłby pan skończonym zerem nawet nie pod mostem, bo i architektowi musiałby pan opłacić .

  Z tego długiego wywodu powinna wypłynąć dla pana pewna rada: jeb...walnij się pan w głupi łeb skoro proponujesz innym "kajdany" w których sam byś pan się posr..skichał jako ostatni menel.

 • mepislover

  Oceniono 22 razy 10

  Podobno dla artysty gorsze od śmierci jest to , że przestaje się o kimś mówić.
  Prawda to Panie Hołdys? ....

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 13 razy 9

  ten kawałek o Wikipedii jest po prostu ŻAŁOSNY! ! !
  przecież to jest jedno z największych osiągnięć naszych czasów, że każdy ma równy dostęp do wiedzy. może według pana Hołdysa dalej powinien się utrzymywać podział na uprzywilejowanych i całą resztę (najlepiej niepiśmienną).
  ps. czy pan Hołdys wymyślił akordy na gitarę, a jeśli nie to czy zapłacił komuś za ich używanie ?????????????????

 • brat_maupy

  Oceniono 11 razy 9

  Zaraz, zaraz, czy przypadkiem nie u imć Hołdysa znaleziono niegdyś nielegalne oprogramowanie? 8-|

 • geraldino

  Oceniono 10 razy 8

  Panie redaktorze zapomniał Pan przytoczyć jeden bardzo ważny punkt z życiorysu Zbigniewa Hołdysa ...
  di.com.pl/news/13245,0,Pirackie_programy_w_firmie_Holdysa.html

 • 123rbr

  Oceniono 10 razy 8

  "W roku 2000 znaleziono w jego firmie nielegalne oprogramowanie, co było zaskakujące, gdyż Hołdys jest uważany za zdecydowanego przeciwnika piractwa intelektualnego "
  Źródło - WIKIPEDIA

 • andjj

  Oceniono 14 razy 8

  Hołdys już cenzuruje wpisy, które pokazują jak ograniczone są jego poglądy. Oto mój wpis, który skasował w dyskusji na jego profilu na facebooku:

  ACTA to przede wszystkim konserwowanie dotychczasowego modelu ochrony praw własności intelektualnej. Modelu, który winien być zmieniony, bo prawa majątkowe nie mogą być nadrzędne w stosunku do praw człowieka... Podkreśla to coraz... więcej ekspertów, coraz głośniejsze są inicjatywy zmian prawa w zakresie własności intelektualnej.

  To proces niezbędny, bo obecne rozwiązania budzą wiele wątpliwości natury etycznej, prawnej, ekonomicznej i socjologicznej. Do najistotniejszych należą zagadnienia związane z dostępem do leków ratujących życie, materiałów edukacyjnych, wymiany wyników badań naukowych. Prof. J. Styglitz: "Kiedy ministrowie handlu podpisali porozumienie TRIPS w Marrakeszu (ACTA powtarza wiele jego tez) podpisali wyroki śmierci na tysiące ludzi w Afryce Subsaharyjskiej i innych krajach rozwijających się”.

  Obecna polityka w zakresie ochrony praw własności intelektualnej (patentów) wydaje się być całkowicie skompromitowana. Twierdzenie, że wzmacnianie mechanizmów egzekwowania tych praw przyczyni się do rozwoju gospodarczego na całym świecie (pierwsze zdanie preambuły ACTA) to kompletna bzdura.

  Obecny model nie sprzyja zrównoważonemu rozwojowi świata, pogłębia różnice społeczne, chroni tylko interesy międzynarodowych koncernów i najbogatszych państw świata. Do takich konkluzji prowadzi raport „W stronę nowej ery praw własności intelektualnej: od konfrontacji do negocjacji", przygotowany przez międzynarodową grupę ekspertów ds. biotechnologii, innowacji i własności intelektualnej" (Montreal 2008), zawierający 16 rekomendacji na temat kierunków rozwoju prawa własności intelektualnej, które są zasadniczo odmienne od przyjmowanych na gruncie ACTA rozwiązań.

  Ostatni raport OECD („Mechanizmy współpracy w zarządzaniu własnością intelektualną") wskazuje, że istotą ochrony praw na dobrach niematerialnych winno być tworzenie mechanizmów (w tym mechanizmów prawnych) umożliwiających współpracę i dzielenie się wiedzą. Myślenie w kategoriach zakazowych (na których oparte jest porozumienie ACTA) należy do przeszłości, a jego dalsze funkcjonowanie może powodować jedynie same szkody.

  ACTA to dokument pisany pod dyktando międzynarodowych korporacji, który ma zagwarantować im, że żaden parlament, ani żaden sąd nie będzie mógł zagrozić ich interesom. Choć ich interesy są bardzo częste sprzeczne z interesem społecznym...

 • ulanzalasem

  Oceniono 12 razy 8

  Hołdys pieprzy trzy po trzy:
  1. Podróbki - biedni Azjaci są upychani w piwnicach ? A gdzie niby pracują ci, zatrudniani w fabrykach Nike, Faxconna ? Polecam wpisać w goog'a frazę: "Kolejne samobójstwo w fabryce Foxconn" to Hołdys zobaczy jacy są szczęśliwi ludzie, którzy tam pracują...
  2. Podróbka jest be - właśnie niby oryginalne rzeczy są tandetne! Kiedyś telewizory Sony, Philipsa działały 15 lat! Dzisiaj potrafią 2-3, a w razie awarii taniej kupić nowy. Nike są tak zajebiste ? 300zł za kawałeczek materiału i gumy, a pracownicy są traktowani jak zwierzęta. Buty sprzedawane pod znanymi markami za 300-500zł potrafią się rozwalić np. po miesiącu, oczywiście to wina złego użytkowania ;D
  3. Co to podróbka ? Ten sam but z tej samej fabryki, z tych samych materiałów, z tej samej taśmy, ale bez zgody firmy X ?
  4. Portal sprzedaży, gdzie artysta wstawia swoje dzieła - Odpowiedź Hołdysa:
  "Prawa autorskie to są w momencie kiedy pisarz pisze książkę..on może sprzedać je wydawcy, który mu zapłaci za książkę, on staje się właścicielem...jaki interes ma wydawca żeby wstawiać to za friko - drobną opłatą....w internecie kupuje się książki?! Jest taki sklep, który przywozi nawet jedną cebulę...po co sklepy warzywnicze...Ludzie wchodzą oglądają i kupują pod wypływem impulsu...nie dlatego kupują bo mają głód czytania..."
  Jak czytać wypowiedź Hołdysa między wierszami? Ja mam coś stworzyć i oddać 100% praw koncernowi muzycznemu, bez koncernów, wydawców (zależy od rynku) nie da się żyć - :D
  Drobny zarobek = dla Hołdysa za darmo ? Rozumiem, że gdyby płyta kosztowała nie 45-55zł, a 25-30zł to byłoby za darmo ?
  Hołdys wzdryga się na myśl przed internetową sprzedażą, czemu ? Może boi się, że fan-frajer nie kupi całej płyty ? Może będzie miał za duży wybór i znajdzie coś lepszego, co ma sprzedaż żywności online do praw autorskich ?
  Kolejna teza mówi, że konsumenci do debile bo kupują nie to czego potrzebują, nie to czego chcą tylko to co przypadkiem leżało pod ręką...Nikt nie czyta, gra, nie słucha z wyboru, przekonania, na podstawie przemyślanej decyzji ?!
  HIT!!! 5. Inwestor od nowych technologii - ludzie korzystający z plików znalezionych w internecie, kupują większość tego co jest na pólkach:
  Odpowiedź (może coś brał ?!) Hołdysa: "...To jest bardzo barwna teza, to by oznaczało, że faceci, którzy biją kobiety na ulicy, kochają swoje domy i żony, może lżej biją..". - WTF ?!
  "Jest milion już...Alkoholicy słyną z tego, że wynajdują tryliony powodów dla, których właśnie się napili..." (doświadczenie życiowe ?) - "...to samo robią internauci żeby wyjaśnić chęć posiadania treści, które nie są ich..."
  6. Wikipedia nie żąda kasy, ale przyjmuje dobrowolne składki, treści umieszczają tam też magistrowie, doktoranci, profesorowie, ludzie na podstawie zakupionych podręczników tworzą własne krótkie notatki!
  7. Namierzanie - tak dzisiaj policja może mnie namierzyć, ale jutro będą to mogły robić koncerny, widzisz różnicę Hołdysie ?!
  Hołdys...bulterier na smyczy koncernów ?!

  MP3 z wywiadem w TOK FM Hołdys:
  www.sendspace.pl/file/50b2c3cc00c2de121e870a9
  w987.wrzuta.pl/audio/4XNDdV2RLC1/20120124_22_49_45

 • mondocane9

  Oceniono 14 razy 8

  Hołdys a jak ty wyzywasz kogoś od H...ja, to kim jesteś ?
  Prymitywem prawda, czy też tobie wolno więcej wielki artysto?

 • twoje.sumienie.1

  Oceniono 10 razy 8

  Kto z tego człowieka szerzej nieznanego usiłuje zrobić autorytet medialny? No i po co?

 • taka_jest_prawda

  Oceniono 15 razy 7

  Hołdys Ty jesteś największym prymitywem !!!
  W kapeluszu to możesz sobie występować na scenie, albo w swoich teledyskach. Ale na spotkaniach pozascenicznych (np u Lisa) wizyty w kapeluszu swiadczą o lekceważeniu obecnych !!!

 • kkk_3

  Oceniono 11 razy 7

  o co właściwie chodzi ? czy ktoś ściąga z netu jego piosenki ??? przecież nikt tego nie słucha. myśli pewno, że jak ogrniczą internet, to wszyscy si rzucą do sklepu po jego płyty i zaczną mu nagle spływać miliony na konto... śmieszne.

 • leszek_orzeszek

  Oceniono 11 razy 7

  Słuchałem tej audycji i po prostu nie wierzyłem: Chlasta zaprosił do tak opiniotwórczego medium niekompetentnego, pysznego, i małego człowieka. Wg. Hołdysa wszyscy ludzie to debile, a on przeżył całe życie, zmierzył cały świat i zjadł wszystkie rozumy. No i wysuwa argumenty, np. że teksty w Wikipedii to ctrl+c ctrl+v z Encyklopedii Brytaniki... przecież gdyby tak było to autorzy EB zarobiliby krocie na procesach z Wikipedią. Nie wiem, czy Hołdys w swojej działalności artystycznej stosuje zabiegi kalkowania twórczości innych - bądź co bądź ludzie mają skłonność do mierzenia innych własną miarą. Ale raczej wydaje mi się, że on prostu nie wierzy, że ludzie mogą zrobić coś i wrzucić to na sieć - ot tak, bo mi było trudno do tego dojść, to niech komuś innemu będzie łatwiej.

  Księgarnie internetowe to lipa? To może małe badania rynku - gdzie się kupuje więcej książek, w necie czy w księgarniach?

  Czas zejść ze sceny - pokonanym, panie Hołdys. Świat się zmienił, a pan za nim najwyraźniej nie nadąża.

 • mloo

  Oceniono 9 razy 7

  Gościu naszarpał się drutów do kotleta dla Polonii w USA i dalej jest gołodupiec. Tylko, że kiwali go organizatorzy a nie miłośnicy darmowych mp3 bo to nie ta epoka. Teraz mało kto się interesuje jego twórczością i ma finansowy pasztet prawdopodobnie.

 • i.kto.to.wie

  Oceniono 9 razy 7

  Hołdys: "ACTA to nie jest prawo, a umowa międzynarodowa"

  A może by tak Hołdys nie wypowiadał się już w temacie o którym nie ma zielonego pojęcia. ACTA, po ratyfikacji, będzie stanowiła część naszego systemu prawnego i będzie miała pierwszeństwo przed naszymi ustawami. Może byś Hołdys wreszcie przeczytał Konstytucję RP:

  Artykuł 91 Konstytucji RP

  1. Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, chyba że jej stosowanie jest uzależnione od wydania ustawy.
  2. Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową.

 • silesiusmonachijski.4

  Oceniono 9 razy 7

  Hipokryta Holdys!!! sam kradl di.com.pl/news/13245,0,Pirackie_programy_w_firmie_Holdysa.html , <a teraz "poucza" innych; za duzo chleje, i glupoty gada!

 • mcstudio

  Oceniono 11 razy 7

  Panie Hołdys, ja też mam swoje lata i doświadczenia. Wprawdzie nie używał Pan w swoich wypowiedziach epitetów to parę razy Pana osądy były obraźliwe. Czytałem ACTA, mam intelekt i potrafię zrozumieć, jakie konsekwencje wdrożenie tych przepisów może przynieść. Absolutnie nie popieram piractwa ale... Zapewne pamięta Pan czasy, gdy władzę prawodawczą oraz wykonawczą stanowili, komisarze i sekretarze... ACTA spowoduje powrót tego typu instytucji i to jest zagrożeniem dla wolności. Tego Pan chce ? Pan, z racji swojego wieku powinien pamiętać tamte czasy.. Po wprowadzeniu ACTA orzekanie o tym czy coś jest zgodne z prawem czy nie, nie będzie należało do sądów tylko do urzędników. Mam wrażenie, że to właśnie Pan nie przeczytał ACTA.

  ------------------------
  Zatrzymana bezprawnie!

 • ratpoles_tamer

  Oceniono 23 razy 7

  Jak to możliwe, że ten przygłup, który prócz swoich lat ma podobno jeszcze doświadczenie i swoje życie codziennie się produkuje w jakichś mediach opowiadając głupoty?
  Śmiem twierdzić, że ten niewykształcony sprzedawca gitar nie ma żadnego swojego życia, a doświadczenie ma co najwyżej 15-latka.
  Już o większego pajaca w tym wieku naprawdę dziś trudno. Normalni ludzie poważnieją teraz znacznie prędzej.

 • kerkopithekion

  Oceniono 17 razy 7

  o, drugi spot reklamowy z panem Hołdysem
  widać podpisał umowę na cały serial

  panie Zbyszku... Autobiografia, Chcemy być sobą, Czytanka dla Janka... i tak dla tych paru groszy opluwa pan całą piękną przeszłość...?

 • l1l2l3

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Hołdys jak ludzie kogoś, czegoś nie akceptują i nie lubią , to nie ma co narzucać się! A Pan tworzy swoje mądrości które nic nie wnoszą...

 • mordaprostaczka

  Oceniono 10 razy 6

  Pan Hołdys zachowywał się w internecie wyjątkowo niedojarzale. Prowokował a potem usuwał wpisy. żenada. awantornik i troll, który w dodatku nie wie, jak powinien zachowac się gospodarz wobec swoich fanów. smutne. i kompletnie zamknięty na merytoryczną dyskusję. zwracał tylko uwagę na chamskie prowokujące wpisy, inne go nie kręciły. to powinno dać do myslenia.

 • dramat1

  Oceniono 8 razy 6

  Już was w swoje szpony porwał szmal. Zdrada płynie z ust

  bo to o szmal chodzi panie Hołdys o szmal prawda ?

 • annastasia

  Oceniono 12 razy 6

  Kolejna po Niesiole, małpa co Polaków prymitywami nazywa!

  W ogóle nie skonsultowali śmiecie z Narodem, nie mają innego wytłumaczenia to twierdzą, że teraz już za późno aby nie podpisywać!

  Widać w tym zdolności do matactwa cysorza Donalda, niedojszłego doktora manipulacji stosowanej!

  Powinni mu hakerzy prywatne konto wyczyścic i kasę gdzie na biedne dzieci przekazać!

  Bóg jest wielki! I zaprzaństwo kolesiów widzi a Polacy też nie głupi, zmądrzeją, chociaż niektórzy dopiero po szkodzie!

  Sie zapomina cysorz Donald, że nie odpowiada swojej żonie tylko Polakom wobec, których on pełni rolę służebną a nie na odwrót.

  Zamiast konsultować ma czelność odgrażać się Polakom wnucek hitlerowskiego żołnierza!!!

  Za dużo w nim pychy, zarozumiałości i bezczelności bo przecie najpierw powinien skonsultować a on robi wszystko na opak tylko dlatego, że ma większość w Sejmie.

  Szykuje se murki u amerykanców i rządzących UE na jaką ewentualną unijną posadkę gdyby stąd miał zwiewać czy jak?

  Ale nic to, może i lepiej; sie przekonają cymbały kogo se wybrały! A my pożyjemy, zobaczymy!

  Nosił wilk razy kilka, poniosą i wilka!

 • plockier

  Oceniono 12 razy 6

  Panie Hołdys; słuchałem kiedyś Twoich śpiewów. Nie Ty z reguły je pisałeś. Na szczęście. Teraz chciałbyś mówić mi co mam myśleć?
  Na szczęście mam wykształcenie techniczne (wyższe) i taka pod względem logiki menda to dzisiaj nawet skoczyć mi nie może. Jesteś zero. I tylko zero. Bo na mniej niż zero to zasłużyli niektórzy.
  Ty dziadu farbowany masz tylko to, na co zapracowałeś.

 • zlosliwy.janek

  Oceniono 8 razy 6

  Panie Zbigniewie, proszę szczerze odpowiedzieć - gdy miał Pan dwadzieścia parę lat i magnetofon kasetowy i gramofon to NIE PRZEGRYWAŁ Pan kaset od kolegów i nie pożyczał kolegom kaset do przegrania?

 • szpon

  Oceniono 18 razy 6

  Obrońca praw autorskich się znalazł :D Ale... jakie prawa - taki obrońca.

  PS. Jestem programistą z wieloletnim doświadczeniem i o prawie autorskim (i jak gó...ane jest) wiem co nieco.

 • reexpert

  Oceniono 10 razy 6

  Hołdys - zlikwiduj biblioteki. Toż to piractwo książek. Jeden płaci, a miliony korzystają.

  A wiesz Pan, ile to informacji wymienia się na obiadkach u cioci ? Np takie przepisy kulinarne (indywidualne, ulepszane od pokoleń). Kopernikowi by się przydało zapłacić za korzystanie z jego wiedzy.
  A i Mikołaj Rej wniósł wkład spory ...

 • dawno.urodzony

  Oceniono 8 razy 6

  ja też mam swoje lata i tak sobie myślę że problem nie jest taki prosty jak Pan to przedstawia Panie Hołdys. Niech Pan spróbuje zważyć straty autorów encyklopedii Britannica związane z kopiowaniem ich treści do Wikipedii, z korzyściami związanymi z faktem ułatwienia dostępu do wiedzy dla setek milionów ludzi. Pan tego nie dostrzega bo zapewne korzysta Pan z zakupionej legalnie oryginalnej encyklopedii, ale dla milionów ludzi jest to niekiedy jedyne źródło tego rodzaju wiedzy.

 • shal2010

  Oceniono 8 razy 6

  Pan Hołdys pirat w roku 2000 mija się jak zwykle z prawdą. Więc tak. Załóżmy, że są produkowane zamienniki do aut general motors. Oni na tym tracą załóżmy 5 miliardów rocznie. To teraz odpowiedzmy sobie na pytanie na jakiej podstawie rząd USA dofinansowuje ten zakład gdy swoją nie gospodarnością doszedł do skraju bankructwa. Jakim prawem pieniądze z podatków obywateli zostały przeznaczone na ten cel. To samo tyczy się banków komercyjnych. To jest jeden wielki jawny przekręt kur.. powiedzmy to w końcu, że kurw tutaj kaktus mi na ręce nie wyrasta. Oni za pomocą polityków się wycwanili i chcą monopolu, a politycy chcą kontrolować ludzi i media. Czemu firmy mówią, że mają tylko 2 % zysku albo przynoszą straty. Jak spojrzymy na ich wydatki to w 3 marży czyli koszty zarządu wzrosły z 2 albo 3 krotnie i tyle w temacie. Jeżeli bank ma stratę to jak można wypłacać 40 milionów baksów premii dla samego prezesa (tam prezydenta)??? No i już wiecie czemu mają straty i wyciągają po publiczne pieniądze swoje łapska . publiczne = niczyje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Wyobrażacie sobie że ZUS nie wie czyje składki to te 40 milionów? Za 5 lat nikt o to nie spyta a one w cudowny sposób wyparują. Przepraszam zmieni się ich alokacja.......................

 • match69

  Oceniono 10 razy 6

  Tylko p. Hołdys nie rozumie ze przeciwnicy sa oburzeni jakie mozliwosci bedzie dawać ta ustawa. Tak z wikipedia to naprawde trafny przyklad!!! A moze do cholery jasnej 'zasady termodynamiki' beda objete klauzula praw autorskich i ministrestwo edukacji za nie zaplaci i tylko w szkolach bedzie mozna czerpac wiedze, tego juz na bank by wladza, zeby forumulowanie pojecia zawartego w enecyklopedii ktore ja nawet majac dobra pamiec przeczytajac w Britanice przepisalbym do wikipedii z malymi zmianami bo cos bym przekrecil i nawet bym o kopiowaniu Britanici nie pomyslal w trakcie tego procesu. Tak moze wszyscy w Polsce maja kupic tomy Britaniki zeby byc fair ? rozumiem utwory muzyczne, filmy na te rzeczy latwo mozna paragrafy stworzyc i sa takowe już w Polsce i w krajach UE. Tak lepiej za wszystko placic a szczegolnie za mysl i wiedze zdobywana przez ludzi ktora jest uwazana za powszechna. To sa rzeczy wazniejsze niz jakas muzyka, film , barachlo holyywodzkie, czy wypociny p. Holdysa ... rozumiem ze denerwuje go ze byle wsiok z z zapyzialej wioski pod Lublinem kotrry zyje w jednym pokoju z 5 rodzenstwem, starym laptopem z MOPS czyta wikipedie jest ciosem w twarz... bo cholera powinien miec na polce wszystkie tomy Britaniki... takiu dostep do wiedzy czesto na spolke z wszelakiej masci kosciolami stosowali w Historii. Edukacja dla wybranych... goń sie p. Hołdysie.

 • lanou

  Oceniono 10 razy 6

  Pan Hołdys jest niestety moim sąsiadem i widzę, że chyba muszę się przeprowadzić, żeby mi się nie udzieliła jego głupota.
  Wkurzył mnie ten tekst o wikipedii. Pan Hołdys pyta, dlaczego ktoś ma za darmo upubliczniać cudze odkrycia i badania. A choćby dlatego Panie Zbigniewie, że wiedza nie jest niczyją własnością - jest własnością ludzkości, każdego człowieka, i każdy ma (albo powinien mieć) do niej równe prawo. Inaczej jest z muzyką. Artysta stworzył coś unikalnego i ma prawo ciągnąć z tego hajs. Gdyby tylko płyty muzyczne w Polsce nie kosztowały 50-70 zł... Jakbym miał tak jak w UK płytę Metalliki za 5 funtów (nie, nie 27 zł... oni też zarabiają w funtach, więc jakieś 5-10 złotych), to na moim komputerze nie znalazłaby się ani jedna piracka piosenka.

 • bantui

  Oceniono 5 razy 5

  W/g ACTA jeżeli kupię książkę i pożyczę ją znajomemu do przeczytania staję się przestępcą. Jeżeli na publicznym wykładzie będę rozpowszechniał wiedzę zdobytą z książek fachowych, które zakupiłem dla siebie w/g ACTA stnę się przestępcą. Nieważne czy wykład będzie miał miejsce na sali akademickiej, czy na stronie internetowej.

 • adam_skowron

  Oceniono 7 razy 5

  tiaaa................artysta Hołdys uważa że po podpisaniu ACTA naród rzuci sie masowo kupowac jego twórczość którą teraz - w zachwycie nad wyżej wymienioną - kradnie?

 • ahab_1

  Oceniono 7 razy 5

  Przykro mi, że p. Hołdys widzi tylko czubek własnego nosa. Ta umowa (ACTA) jest początkiem ograniczania swobód obywatelskich na skalę światową. Już żyjemy w swoistym Matrix'ie, a wszystko wskazuje na to że będzie coraz gorzej - kłania się Orwell. ACTA z pozoru niewinne i niby słuszne, z czasem staną się potężnym środkiem kontroli i nacisku wykorzystywanym przez rządzących i wielkie korporacje. Walczmy z tym póki czas. Panie Zbyszku - niech się Pan obudzi i oprzytomnieje, tu nie chodzi wcale o Pańskie apanaże.

 • mojepsy

  Oceniono 9 razy 5

  Jak to leciało, Panie Hołdys? "Pocztówkowy szał
  Każdy z nas ich pięćset miał
  Zamiast nowej pary jeans..."? Chyba jakoś tak...
  Cóż, w końcu Pana "dopadł szmal" i "zdrada płynie z ust".
  A może poda mnie Pan do sądu, za te cytaty?

 • wojtek2784

  Oceniono 13 razy 5

  Co ten biedak gada ? Wylazło szydło z worka . Toź to dureń jakiego świat nie widział .

 • zawsze_prawdziwy

  Oceniono 9 razy 5

  niektórzy stracili umiar to cienki żart jak muzyk uważa że zna się na wszystkim i ośmiesza się coraz bardziej dając wykorzystywać przez media jak pajac:))))

 • ritzy

  Oceniono 9 razy 5

  Czy moglibyscie zaprzestac nachalnego promowania tego muzykanta? Umniejetnosc szarpania strun od gitary nie stanowei najmkniejszej podstawy, aby taki gosciu wypowiadal sie publicznie na wszystkie tematy. Kim on, kurde, jest? Nagłośnione Holdysy są kleską dla dyskursu publicznego w naszym kraju.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 9 razy 5

  Podobno w Lublinie maja stawiać mu pomnik (w kapeluszu) ...

 • tepicpo

  Oceniono 11 razy 5

  miernotę trzeba nazywać po imieniu, a nie muzykiem

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  Oceniono 9 razy 5

  "Czy najwybitniejszy pisarz-filozof ostatnich dekad mógłby nie wypowiedzieć się na tak ważny temat, jak SOPA?

  Okazuje się, że tematy walki z piractwem zaprzątają także głowy takich metafizyków, jak Paolo Coelho. Na swoim blogu brazylijski pisarz opublikował notkę "Moje przemyślenia na temat SOPA".

  Dowiadujemy się z niej, że w latach sześćdziesiątych w ZSRR żyło wielu artystów, których działa były zakazane, krążyły w drugim obiegu, drukowane i rozpowszechniane za darmo. Ci autorzy nie dość, że nic nie zarabiali, to jeszcze byli prześladowani przez aparat represji! Czy byli dzięki temu szczęśliwi? Tego nam filozof Coelho wprost nie mówi, ale dość wyraźnie wskazuje, że pisarz nie powinien tworzyć dla zysku, a z konieczności podzielenia się tym, co ma do powiedzenia.

  I tu Coelho, szczerze przerażony perspektywą wprowadzenia SOPA, odważnie deklaruje:
  Jako pisarz powinienem bronić "własności intelektualnej" ale tego nie robię! Piraci wszystkich krajów łączcie się i piratujcie wszystko, co napisałem!

  Czy to szczodrość, czy może przebiegły plan? Czytajmy dalej. Okazuje się, że pisarz sprytnie sobie wszystko wykombinował. Im więcej piratują, tym więcej czytają. Im więcej czytają. tym więcej kupią. Dlaczego?
  Jeśli piratom spodoba się początek, następnego dnia kupią całą książkę, ponieważ nie ma nic bardzie męczącego niż czytanie dużych porcji tekstu z ekranu komputera.

  Rozumowanie godne Mistrza!"

  deser.pl/deser/1,111858,11024037.html

 • abp_anton_lavey

  Oceniono 7 razy 5

  Tą (skądinąd fałszywą) analogią z Wikipedią Hołdys dowiódł, że jest kretynem. Napisać "Hołdys to ch..." to nie jest cienki żart, bo to w ogóle nie jest żart. To stwierdzenie faktu.

  ACTA nadaje się do kosza a co więcej, najwyższy czas zacząć poważną dyskusję na temat copyrights i patentów. Sprawy zaszły za daleko i interes twórców ma priorytet nad interesem społecznym. Nie taki był cel ani intencja prawa autorskiego. Trzeba Hołdysowi i jemu podobnym przypomnieć jaka jest rola praw autorskich, że nie są one oczywiste niczym prawa człowieka i że można je zmienić a nawet zlikwidować.

 • pumpernik

  Oceniono 11 razy 5

  Kolejny właściciel internetu.

  Ciekawe dlaczego wypowiedzi Hołdysa udostępniane są za darmo.

 • dzieuchy

  Oceniono 9 razy 5

  Twoich prl-owskich songów i tak nikt normalny nie ściąga gitarzysto Maryli R.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX