Ujazdowski w TOK FM: Premier płaci za przerobienie rządu w przedsiębiorstwo reklamowe [WIDEO]

- W świecie realnym PO jest formacją antywolnościową. Nie ma wrażliwości wolnościowej w tej ekipie - mówił w Poranku Radia TOK FM Kazimierz Michał Ujazdowski, były minister kultury i dziedzictwa narodowego. - Dlatego ACTA nie jest przypadkiem - dodał poseł PiS. Jego zdaniem ?Donald Tusk płaci cenę za przerobienie rządu w przedsiębiorstwo reklamowe i za oderwanie prac rządu od kryteriów merytorycznych?.


- Czy PiS ma poczucie déja vu? - pytał swojego gościa Jan Wróbel. I wyjaśniał: - Rząd polski ogranicza wolność obywateli, i to nie rząd PiS, a PO. - Bo w świecie realnym, a nie przedstawionym, to PO jest formacją antywolnościową, dlatego ACTA nie jest przypadkiem - odpowiadał poseł Ujazdowski. I podawał przykład: - Latem ubiegłego roku Sejm, pod presją PO, przeprowadził ustawę o systemie informacji oświatowej, która pozwala na gromadzenie danych indywidualnych o super wrażliwym charakterze, w przymusowym systemie informatycznym, bez zgody rodziców. To jest jeden z przykładów uderzenia w prawo do prywatności, przy pełnej świadomości, że się w to prawo uderza - podkreślał poranny gość TOK FM. I ubolewał: - Przy protestach organizacji pozarządowych te ustawy przepchnięto.

Poseł upomina się o kwiaciarki

- Nie wierzę, że ACTA jest przypadkiem, dlatego, że nie ma wrażliwości wolnościowej w tej ekipie - przekonywał poseł PiS. - Wręcz mogę wskazać na cały szereg decyzji o charakterze antywolnościowym - zapewniał Ujazdowski. I przypomniał o przepisie wprowadzającym do Kodeksu Wykroczeń handel kwiatami na ulicach. - Te starsze panie, które handlują kwiatami na Placu Zbawiciela wg PO miały być sprawcami wykroczeń. Nie wierzę w to, żeby to był wypadek przy pracy - oburzał się Kazimierz Ujazdowski.

Premier płaci za PR

- Donald Tusk płaci cenę za przerobienie rządu w przedsiębiorstwo reklamowe i za oderwanie prac rządu od kryteriów merytorycznych - podkreślał b. minister kultury. - Tylko tym można wytłumaczyć fakt, że dopiero w ostatnim momencie ministrowie dowiadują się, nad czym pracują - mówił Kazimierz Michał Ujazdowski w Poranku TOK FM.

ACTA wyjdzie bokiem twórcom. Przecież bez internetu nie są popularni [BLOG NA TOKFM.PL]>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (23)
Ujazdowski w TOK FM: Premier płaci za przerobienie rządu w przedsiębiorstwo reklamowe [WIDEO]
Zaloguj się
 • ronin-teraz-zarejestrowany

  Oceniono 6 razy 4

  Przygadał gocioł garnkowi.

  Od 2005 roku, od kiedy w PL rządzi POPIS, mamy do czynienia z wpr..niem się ludziom gdzie tylko się da. Nowe służby specjalne, najwięcej podsłuchów w OECD, inwigilacja, ograniczanie praw jednostki, nie ratyfikowanie Kart Praw Podstawowych, ACTA i wiele wiele innych rzeczy.

  Już nie zagrasz legalnie w pokera ze znajomymi na urodzinach, nie zapalisz papierosa w pubie, nie wiesz czy w tym momencie jakaś służba nie sprawdza twoich bilingów, opodatkowali wszystko co tylko się dało nawet deszczówke. Na dodatek jeśli zaczniesz upominać się o swoje prawa to usłyszysz, że jesteś szantażystą, terroryską, złodziejem itd.

  I to wszystko pod rządami ludzi którzy szczycą się że byli w Solidarności, walczyli o wolność i byli za to prześladowani.

 • szarlej-1

  Oceniono 7 razy 3

  A że się tak upierdliwie spytam...Na co przerobiła się "opozycyjna partia" PiS ???...Czy nie na przyrydzykowy zakład pogrzebowy "Świetlana Przeszłość"..?...no...może jeszcze trust mózgów ,czyli Antoni & Anna S-F company........krótko mówiąc..wal się Kaziu...

 • klarneta8

  Oceniono 7 razy 3

  UJAZDOWSKI, to klamca, kt. organizowal sobie poparcie na ambonach koscielnych.

 • x2468

  Oceniono 2 razy 2

  Minister od kultury a`la pis.Czyli pospolity złodziej i cham.

 • mille666

  Oceniono 4 razy 2

  jedni i drudzy by spali spokojnie po wprowadzeniu dyktatury, choć fakt: liberalizm to wolność, ale dla firm, korporacji, a nie dla ludzi

 • j4s4

  Oceniono 4 razy 2

  ... a planowana "transmisja" spod domu Barbary Blidy, to nie była reklamówka, ludowych komisarzy?

 • 10robo10

  Oceniono 8 razy 2

  Na szczęście to tylko ACTA. Jarek z Antkiem, gdyby mogli, to by mam już dawno urządzili Koreę

 • rekin2008

  Oceniono 8 razy 2

  Lata rządów PiS były dla mnie ciężkim doświadczeniem, ale zgadzam się z Ujazdowskim - firma public relations, tak, tak przerobiono rząd, w tym kierunku... Tylko Siemoniak jest tam osobą troszczaca się o szersze sprawy i czującą za nie odpowiedzilaność. Reszta kombinuje nad publicity...

 • najdul6

  Oceniono 1 raz 1

  ty debilu idź do kościoła i wygłaszaj kazania z ambony do tego się najlepiej nadajesz,a politykę zostaw w spokoju,włazo dupie kaczora

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX