"Kompetencje były dla Tuska nieważne. Teraz mamy tego konsekwencje" [PUBLICYŚCI O MINISTER SPORTU]

- Tusk nie patrzył na kompetencje ministrów, dla niego było ważne, żeby nikt mu nie zagroził. Teraz mamy tego konsekwencje - powiedział w TOK FM Łukasz Warzecha, publicysta "Faktu". - Ten stadion to klapa, ktoś powinien za to odpowiedzieć - dodał Piotr Najsztub z "Wprost".
- Tusk, dobierając skład rządu, stawiał na pierwszym miejscu swoje bezpieczeństwo jako polityka i władcy Platformy, a nie państwo. Teraz mamy tego konsekwencje - powiedział w Popołudniu Radia TOK FM Łukasz Warzecha. Publicysta "Faktu" uważa, że dla premiera nie były ważne kompetencje. - Ważne było jedno kryterium - to mieli być ludzie, którzy w żaden sposób nie zbudują własnej pozycji i nie zagrożą Tuskowi - dodał.

Piotr Najsztub zauważył, że pierwszy raz w historii Polski minister sportu ma istotne znaczenie. - Donald Tusk w obliczu nadchodzącego Euro 2012, widząc niekompetencję, powinien dokonać szybkiej zmiany. Może Łukasz Warzecha ma rację, że Tusk wybierał ludzi, którzy nie mogli mu zagrozić. Teraz ci ludzie zagrażają organizacji Euro - uważa dziennikarz "Wprost". - Teraz Tusk powinien, najlepiej z groźną marsową miną, którą prezentuje na konferencjach prasowych, powiedzieć: "W obliczu wyniku dziękujemy pani minister". Mucha powoduje, że rząd będzie przedmiotem żartu. Ona aż się prosi, żeby się z niej naigrywać - ocenia Najsztub.

Feministka dla TOK FM: Nie wypada mówić "piękna Joanna Mucha", lepiej "dr Joanna Mucha"

Stadion: sukces czy klapa?

- W tym radiu słyszałem dziennikarzy sportowych, którzy z rozpaczą odkryli, że na narodowym nie ma stanowisk sprawozdawczych. A to są fachowcy, znają wszystkie ważniejsze stadiony - mówił Najsztub. - Oni mówią, że to jest klapa, że to wielkie pieniądze wydane na źle zaprojektowany i źle wykonany obiekt - dodał. Jego zdaniem premia dla byłego prezesa Kaplera (szef Narodowego Centrum Sportu stracił stanowisko, ale dostanie 570 tys. zł premii - red.) jest mało bulwersująca w porównaniu z tym, czym stadion jest, a czym być powinien.

Tusk przeciwny premii dla Kaplera: Zastanowimy się

- Miał stać się miejscem życia publicznego, a jest odwrócony od całej Warszawy. Minister Mucha powinna wyjść i powiedzieć: "Mamy projekt, jak ten stadion przywrócić miastu i jak spowodować, żeby warszawiacy go polubili". To gmaszysko spadło w środek Warszawy, nic wokoło nie istnieje. Przez lata będziemy oglądać obiekt, który będzie odwiedzany pięć razy na rok. To jest jakiś absurd - nie ma wątpliwości Najsztub. - Za to ktoś powinien odpowiedzieć - dodał.

- Jak tak słucham, że stadion będzie się utrzymywał z biur, to może lepiej było postawić biurowiec? Po co jeszcze boisko w środku? - ironizował Warzecha.

"Za bardzo zaufała", "jedynym jej atutem jest uroda" - posłowie o min. Musze

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (110)
"Kompetencje były dla Tuska nieważne. Teraz mamy tego konsekwencje" [PUBLICYŚCI O MINISTER SPORTU]
Zaloguj się
 • marek_marek54

  Oceniono 28 razy 24

  Zawsze powtarzam że nie sztuką jest wygrywać wybory.
  Każdy to potrafi.
  Sztuką jest rozgrywać układy personalne we własnej partii tak aby zawsze znaleźć się na jej czele.
  I nikt dotąd tego tak nie potrafił jak Nasz Obecny Premier i Lider PO.
  Pamiętacie Olechowskiego, Rokitę, Płażyńskiego, Gilowską Shetynę i wielui innych?
  Chociażby naszego Palikota?
  Byli w PO i... się... zmyli.
  W białych rękawiczkach zostali wypinkowani na aut przez Wiekiego Mistrza rozgrywek.
  Ot na przykład taki Arłukowicz.
  Osobowość medialna, młody, zdolny, dobrze się zapowiadał po transferze do PO.
  I co?
  Bęc... dostał spadek po Pani Minister Kopacz od Mistrza i dziś... po kłopocie.

  W PRLu była osławiona maksyma BMW (bierny, mierny ale wierny).
  Po dziś dzień to główny czynnik gwarantujący ferajnie z młodzieżówki PO "karierę".
  Bo "Uczeń nie może być mądrzejszy od Mistrza"?
  Ale co wtedy gdy Mistrz sam nie jest zanadto gramotmy i bystry?

 • ja_to_pierre_dolain

  Oceniono 27 razy 21

  Proponuję przywrócić tam targowisko. Pod zamykanym dachem będzie mogło działać 24 godziny na dobę, więc może choć część inwestycji się zwróci z "placowego"

 • sw.patryk

  Oceniono 70 razy -42

  Mam niejasne przeczucie , graniczace z pewnoscia, ze nawet gdyby sie mecz ow an stadionie odbyl, to wieczni malkontenci i tak znalezliby dziure w calym. Zamiast cieszyc sie ,ze udalo sie w Polsce,kraju wiecznych porazek , cos pozytywnego zrobic , lepiej opluwac wszystko . Bez tych Mistrzostw 1/20 tego by nie zrobiono , co zrobiono .

 • logiczny1

  Oceniono 26 razy 22

  No proszę :). Dziennikarze "Wprost" krytykują Tuska - ten cud nie mógłby się zdarzyć bez wyrzucenia Liza...

 • peter-123

  Oceniono 27 razy 21

  Brak kompetencji nie dotyczy tylko pani Muchy. Ten brak kompetencji okazal pani Kopacz jako minister zdrowia, Siemoniak jako minister obrony w sprawie prokuratury wojskowej, a jakie kwalifikacje na Prezydenta mial nauczyciel historii z Niepokolanowa, Komorowski. Jakie kwalifikacje miala Pitera polonistka, minister Cichocki ktory przyprowadzil ogon w osobie pociotka biskupa Deskura , z zawodu ksiegowy przebitkowy na osmiu kontach. Jakie kwalifikacje , lub co pozostawia po sobie minister Sawicki, KRUS jak zyje tak zyje. Jakie kwalifikacje wykazal przez dziesiatki lat Pawlak , nic oprocz zmiany wlasnych komputerow lub tabletow. Fanatyk , prozniak, przyprowadzil Kamysza , ktorego jedyna zaleta jest ze jest mlody , ale i on posiwieje. Polska rzadza nauczyciel , nie chcacych pracvowac, uczyc tylko p.......oslowac w Sejmie , a Tusk , Schetyna , Komorowski to nauczyciele historii, i daleko im do ekonomii i prawa, zarzadzania gospodarka i panstwem. Tusk nie ma z kim przegrac , ale tez nie ma z kim wygrac. alternatywy nie ma. Inni rzadzacy mieli tez w rzadzie figurantow politycznych i podobne problemy .

 • jacekzwawy

  Oceniono 18 razy 12

  Przypomina mi się dowcip z czasu przed wyborami, gdy Tusk mianował Arłukowicza ministrem ds. osób wykluczonych:
  Wystraszony nominacją Arłukowicz do Tuska: "Donek, ale ja k... na niczym się nie znam!"

  Tusk (uśmiechnięty i zadowolony) "....i właśnie takich ludzi potrzebujemy! Szczerych i uczciwych!"

 • na_grobli

  Oceniono 18 razy 12

  Donek trampkarz wystawił cheerleaderkę do pierwszego składu drużyny.
  Skutki muszą być oczywiste - kupa śmiechu i wstydu.....

 • wojtas71

  Oceniono 12 razy 8

  Zainteresujcie sie stadionem we Wrocławiu! Jest dokładnie ta sama klapa!

 • cezar85

  Oceniono 12 razy 8

  organizacją euro powinien się zająć człowiek z doświadczeniem w tej dziedzinie,podobnie jak premierowaniem i prezydentowaniem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX