Oprócz mądrej krytyki są ruchy stada - Mucha nie da się "damskim bokserom"

- Zasady wynagradzania w NCS były znane większości osób i sprawdzane przez NIK, komisje sejmowe. Taka nagonka jest dość zaskakująca - przyznała w "Poranku Radia TOK FM" minister Joanna Mucha, raz jeszcze komentując sprawę premii Rafała Kaplera. Pytana przez Janinę Paradowską o ataki "damskich bokserów" przyznała, że "dużo siły wymaga oddzielenie krytyki, która ma podstawy, od tej, która jest ruchem stada". Minister wierzy, że mecz z Portugalią zostanie rozegrany.
Jak stwierdziła Joanna Mucha, Stadion Narodowy jest gotowy na pojedynek piłkarzy Polski i Portugalii. - Jeśli nie wydarzy się coś nieoczekiwanego, związanego z warunkami atmosferycznymi, nie widzę żadnych powodów, żeby mecz się nie odbył - mówiła w "Poranku".

Minister sportu raz jeszcze zapewniła, że nie wyrazi zgody na wypłatę premii dla Rafała Kaplera do momentu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości. - Najwyżej poniesiemy jakieś konsekwencje z tego tytułu. Ale jeśli sprawa nie zostanie wyjaśniona, premia nie będzie wypłacona - stwierdziła.Po rezygnacji Kaplera ze stanowiska szefa NCS okazało się, że ma on otrzymać 570 tys. zł premii. Gwarantował to kontrakt, którego nie podpisywała minister Mucha.

Premier? "Przecież to żadna tajemnica"

Szefowa resortu sportu przyznała, że zaskoczyła ją skala awantury wokół m.in. premii dla Kaplera. Przede wszystkim dlatego, że zasady wynagradzania w spółkach związanych z organizacją Euro 2012 "były znane większości osób". - Algorytm wynagradzania to znana rzecz, sprawdzana przez NIK i komisje sejmowe. Taka nagonka jest dość zaskakująca. Nie spodziewałam się tego - mówiła Joanna Mucha.Minister powtórzyła, że w przypadku Rafała Kaplera premia powinna być uzależniona nie tylko od wybudowania stadionu i przeprowadzenia piłkarskich mistrzostw Europy. - A w dobrym kontrakcie powinien być czynnik, który pozwala na negocjacje, ocenę, czy coś jest lepiej, czy gorzej zrobione - stwierdziła.

I pochwaliła się, że w innej spółce - PL.2012 - tak właśnie skonstruowane są kontrakty.

Minister, która bokserom nie ulegnie

- Jak się czuje osoba, przez którą podobno tonie rząd? Damscy bokserzy atakują. Nie ma pani ochoty powiedzieć premierowi: "Dziękuję"? Czy premier zmienił pani zakres obowiązków na ministra od piłki nożnej, jak krzyczał bardzo odważny poseł Jan Tomaszewski? - pytała Janina Paradowska.

- Pan Tomaszewski zachowuje się nawet poprawnie. Są osoby, które mniej sympatycznie mnie traktują. Wiedziałam, obejmując stanowisko, że najważniejsze będzie Euro 2012, czyli to, co wiąże się z piłką nożną. Trzeba umieć oddzielać krytykę, która ma podstawy, od tej, która jest ruchem stada. Wymaga dużo mądrości i siły, żeby dać sobie radę - odpowiedziała Joanna Mucha.

Według minister sportu najważniejsze zadanie przez nią realizowane - przygotowania do ME - nie jest zagrożone. Jak stwierdziła, prace posuwają się zgodnie z harmonogramem. - UEFA nie zgłasza większych zastrzeżeń - zapewniła.

Choć oczywiście nie będą zrealizowane wszystkie plany, głównie te związane z budową dróg. - Na autostrady nie będę mieć większego wpływu - dodała Mucha.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Oprócz mądrej krytyki są ruchy stada - Mucha nie da się "damskim bokserom"
Zaloguj się
 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 10 razy 8

  "ruchy stada", "damscy bokserzy", " piękna pani minister" - a mnie idzie o prostą zasadę płacenia za dobrze
  wykonaną pracę czego jestem zdecydowanym zwolennikiem. Całość awantury odbieram jako konflikt
  na linii pracownik pracodawca. Ani ta minister piękna, a te samce nie nadużywają Old Spice`a na przyrost masy w solarium. Ot Polska mizeria. Terminy nie dotrzymane, to za co kasa?

  .
  "Pan Tomaszewski zachowuje się nawet poprawnie." - bo jeszcze nie konsultował.

 • pmeltoc

  Oceniono 11 razy 7

  Żenujący tytuł artykułu. Ktokolwiek byłby na miejscu Muchy, po takich gafach jaki palnęła byłby tak samo, lub gorzej atakowany. Gdyby to był mężczyzna TokFM, pastwiło by się nad nim tak jak reszta komentatorów. Feminizm feminizmem, ale brak obiektywizmu aż kole w oczy.

 • ciemnyludd

  Oceniono 4 razy 2

  Była rzeczowa, co ją raczej DYSKWALIFIKUJE z polskiej polityki. Przyjemnie zaskoczył rzeczowością zwykle narwany Tomaszewski, ale nie zaskoczył chamski Hofman ani inny podobny opozycyjny plankton (...nie wypuszczać Muchy za granicę ...)

 • superjacenty

  Oceniono 5 razy 1

  No proszę , szanowni krytykujący kompetentną ministerkę Muchę . Jesteś bandą niezbyt inteligentnych samców i działacie w ramach stadnych odruchów :) To teraz już wiadomo i należy tylko dobrze o pani Joannie mówić...

 • buzz_pl

  Oceniono 3 razy 1

  Bramki za małe ??? Toż to Mistrzostwo Świata !!! Jako nie zupełnie zdrowy i tak mam szczęście że doktor Mucha nie została ministrem zdrowia w gabinecie Tuska .

 • tinley

  Oceniono 13 razy 1

  Lelum Polelu. już tefałen24 zły i Mucha musi biegać do tokfm na skargę. przedtem u marciniaka i Kuźniara od rana wysiadywała ale skończyły się wycieczki taryfa ulgowa więc udała się po pomoc do paradowskiej - totumfackiej każdej władzy oprócz PIS. pani janina zachwalała ekipę Millera jak teraz zachwala Tuska. jaka to kompetentna ekipa Milera do władzy doszła. no i co? skończyło się na michniku i Rywinie i Jakubowskiej z wyrokiem. Teraz usłużnie potakuje PO
  O jakich damskich bokserów chodzi? Mucha nosiła wysoko nosek to skad zdziwienie ze teraz traktują ja z buta? I skad ten chór samców? a jakbym tak powiedział że zasiadł chór suk i kopie kaczyńskiego to byłby rejwach jak w kurniku jaki to cham ośmiela się tak mówić do kobiet. ktoś tu obaża mężczyzn bo ja jakimkolwiek samce przepraszam się nie czuje
  Sama chciala, sama w to wlazla. nie wiem nad czym tu łamać głowę.

 • paw73

  Oceniono 2 razy 0

  Jeżeli pani minister Mucha , ma być traktowana lepiej li tylko dlatego,ze jest kobieta to zwykły seksizm!
  Minister Mucha ,wsiadała sama na tego konia, jakim jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Pani minister Mucha, ma pojecie pracy tego ministerstwa, jak marszałek Niesiołowski o informatyce-cytat z Niesiołowskiego(dla mnie sms to wszystko z informatyki).
  Chronienie pani minister Muchy przez , Paradowską w ogóle nie dziwi, kogoś kto ma styczność z mediami.
  Pardowska to kolejny rzecznik prasowy PO i Tuska w mediach.

 • paw73

  Oceniono 4 razy 0

  PO = PiS , różnica tak ,ze PO ma więcej mediów za sobą.

 • tak-jest

  Oceniono 2 razy 0

  Pani Mucha wzięła stara lekcje PR od Ostachowicza czyli; wrzuciła bardzo dużo ciężkich do przetrawienia informacji, w krótkim czasie. ZASADA ZAGADAM SPRAWĘ!
  Pani mister Mucha, jest członkiem rządu Donalda Tuska, który w ogóle nie ma pojęcia o materii jakiej ma przewodzić.
  Drugim takim przykładem braku kompetencji , jest pan minister Infrastruktury Sławomir Nowak. Człowiek ten na doradcę zatrudnił sobie 21 letniego chłopaczka. Kompetencje 21 latka- szybko rozklejał plakaty Nowaka, jest członkiem młodzieżówki PO-Młodzi Demokraci.
  Wtóre sprawa Oskarżeń , w większości były uzasadnione;
  Zatrudnienie znajomego fryzjera z Lublina na dyrektora COS!
  Twierdzenie,że Stadion Narodowy jest gotów ,skoro nie był!
  Sprawa banalna,która świadczy o całkowitej pusty intelektualnej w dziedzinie sportu- pytanie do dziennikarza Kołtonia"KTO WYBIERAŁ,TE DRUŻYNY NA SUPER PUCHAR POLSKI"(w piłce nożnej).
  Bieganie wokół Narodowego, które nie było do końca- pani minister 1/3 dystansu przeszła z braku sił jak zauważyli dziennikarze Polsatu.
  Minister Mucha, liczy na działanie siły, czyli zasada utworu Wojciecha Młynarskiego " Przyjdzie Walec i wyrówna".
  ps. Pani Mucha jest taka samą hipokrytką prawicą jak Kopacz, Guzowska, Zaręba, Dorn, Kłopotek, całe reszta rozwodników prawicowych.
  Gdy skandali ślubowanie dodawali jak w/w "tak mi dopomóż Bóg" to samo przy ślubowani na ministra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX