"Kiedy się robi trudne rzeczy, płaci się za to" - Kopacz o spadku poparcia dla PO

- W polityce mogą być rządy, które uśmiechają się do obywateli i nie robią niczego. I są rządy odpowiedzialne, jak rząd PO - tak Ewa Kopacz przekonywała w Poranku TOK FM, że sondażowy spadek PO wynika z trudnych reform zaplanowanych przez rząd. - Mamy nałożony przez obywateli obowiązek przeprowadzania bolesnych reform. Nie w perspektywie jednego sondażu, ale dziesiątków lat - dodała marszałek Sejmu.
Platforma zaliczyła spory spadek w sondażach. Pojawiają się też postulaty rekonstrukcji rządu. - Co się dzieje? - pytała Janina Paradowska.

- W polityce mogą być rządy, które uśmiechają się do obywateli, obiecują i nie robią niczego, co naraziłoby je na krytykę. I są rządy odpowiedzialne. Takim rządem jest rząd PO, który dokonał czegoś, co przejdzie do historii. Po raz drugi rządzi w Polsce w tej samej konfiguracji koalicyjnej - odpowiedziała Ewa Kopacz.

- Samo rządzenie to za mało - podkreśliła red. Paradowska. - To nie jest administrowanie, ale rządzenie, które wiąże się z odpowiedzialnością, która spada na rządzących po raz drugi. To nie jest grupa, która powinna popaść w samozadowolenie, ale ma nałożony przez obywateli obowiązek dokonania rzeczy trudnych. I ma legitymację do przeprowadzenia niekiedy bolesnych, ale koniecznych reform - przekonywała marszałek Sejmu.

Podkreślała też, że rząd PO myśli w perspektywie dziesiątków lat, a nie pojedynczych sondaży. - Wtedy, kiedy robi się trudne rzeczy, płaci się za te trudne rzeczy - mówiła.

Reforma emerytalna: "Nie straszmy obywateli"

Jedną z trudnych rzeczy, o których mówiła Ewa Kopacz, będzie podwyższenie wieku emerytalnego. Jak przekonać Polaków do tej reformy?- Kluczem nie będzie debata na sali sejmowej, ale informacja, która dotrze do obywateli. Ta informacja spowoduje, że debaty będą odbywać się w domu, na naszych spotkaniach ze znajomymi. Bo to są rzeczy ważne dla Polaków. Żeby dyskutować, musimy mieć odpowiednią wiedzę. Trzeba uczciwie, krok po kroku, pokazać skutki takich regulacji, nie straszyć naszych obywateli - stwierdziła marszałek Sejmu.

- Dzisiaj system emerytalny jest obsługiwany przez dług. Jeżeli niczego nie zrobimy, to ten deficyt w systemie emerytalnym, który w 2013 wynosiłby 41 mld zł, w 2030 r. będzie wynosił ponad 100 mld zł - podkreślała Kopacz.

"Mucha to mądra, energiczna, zdeterminowana dziewczyna"

Czy Joanna Mucha faktycznie jest najgorszą minister w rządzie Donalda Tuska, jak twierdzą niektóre media? - Nie. Znam panią minister z poprzedniej kadencji, wtedy kiedy pracowała w komisji zdrowia i była dość aktywna podczas posiedzeń klubu - odpowiadała Ewa Kopacz. I przekonywała: To mądra, energiczna i zdeterminowana dziewczyna - okoliczności, które powodują taką jej ocenę były niezależne od niej. Mucha przyszła, kiedy umowy były już podpisane. Ktoś już rozpoczął budowę stadionów na określonych zasadach. Pani minister może tylko korygować i robi to ma miarę swoich sił i możliwości - uważa gość TOK FM.

I dodała: - Na pewne rzeczy nie będzie miała wpływu nawet, gdyby bardzo chciała. To co robi, stara się robić najlepiej, jak potrafi.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (125)
"Kiedy się robi trudne rzeczy, płaci się za to" - Kopacz o spadku poparcia dla PO
Zaloguj się
 • maniusia001

  Oceniono 26 razy 26

  kopacz wejdz sobie raz na forum zobacz jak ludzie cie nienawidza i zamknij ten ryj w koncu bo nikt nie ma ochoty ani cie sluchac ani tym bardziej ogladac swoja droga gdybys miala odrobine honoru to odeszlabys w sina dal tak zeby ludzi nie draznic po tym co zrobilas z reforma sluzby zdrowia won kobieto

 • northyorkshire

  Oceniono 25 razy 25

  Chciałbym zwrócić uwagę Pani Kopacz że, gdy się robi rzeczy trudne to zwykle ma się satysfakcję. Płaci się za głupotę, bezmyślność i arogancję o czym Pani Kopacz powinna dobrze wiedzieć i moim zdaniem jest jedną z ostatnich osób które, mogą się w tym tonie wypowiadać o ile wg niej "trudnym" a nie skrajnie głupim był zakup białej limuzyny Audi gdy była ministrem zdrowia?

 • prolemur

  Oceniono 25 razy 23

  Kopacz ty głupi babsztylu, spieprzyłaś ustawę o refundacji i to jest jedna z przyczyn spadku poparcia dla PO, nawet tego nie widzisz, czy tylko udajesz głupszą niż jesteś?

 • jaklucz

  Oceniono 20 razy 20

  "Kiedy się robi trudne rzeczy, płaci się za to"

  To prawda, proszę pani. Chamstwo nie docenia sztukmistrzów, którzy filozofa religijnego czynią ministrem sprawiedliwości, fryzjera osobą nadzorującą polski sport oraz podpisują umowy międzynarodowe pod amerykańskie dyktando.

  Ten beznadziejny naród nie docenia przeniesienia pani z MZ na fotel Marszałka Sejmu jako nagrodę za świetnie przygotowaną ustawę refundacyjną. Nie potrafią zrozumieć, że milczenie jest złotem i docenić powściągliwości, którą pani wykazała przy pytaniu o rzeczoną ustawę. Roszczeniowi pacjenci i lekarze - hieny nie doceniają geniuszu i poczucia misji cechujących ekipę, która nie potrafi opublikować listy leków refundowanych przez 7 miesięcy od daty uchwalenia ustawy.

  Złośliwi internauci nie rozumieją polityki informacyjnej rządu, który stara się być tak blisko maluczkich, jak to tylko możliwe, co zostało pokazane za pomocą magicznych słów admin/admin1. Cynicznie oburzają się na bohaterstwo generała Kozieja proponującego stan wyjątkowy jako narzędzie walki z hakerami.

  Dlatego, proszę pani, nie ma co wypruwać sobie flaków dla tak niewdzięcznego społeczeństwa. Sugeruję wraz z koleżankami i kolegami z tej - wyprzedzającej swe czasy - ekipy, spakować walizeczki i przenieść się do USA. Vincent załatwi Zielone Karty.

 • antybiurokrata

  Oceniono 20 razy 20

  Powtórka z 1976 roku.

  PZPR mowi - "Kiedy się robi trudne rzeczy, płaci się za to"

  Dzisiejsze "elity" demolują wtedy sklepy, niszczą zakłady produkcyjne. A o co chodzilo? - o to ze rzad wtedy ogłosił podwyżkę cen masła i innej żywności o jakieś 10%. (czyli po prostu tylko stwierdzil oczywiste ze rynku nie da sie w nieskończoność oszukiwać).

  Dzisiaj te same "elity" próbują likwidować całość świadczeń emerytalnych i zdrowotnych po to tylko aby utrzymać bandę zmutowanych biurwotasiemcow na swoich stolkach. Wszystko co zdrowe w Polsce jest niszczone po to aby biurwotasiemce - czyli uposledzeni krewni i znajomi "elity" utrzymaly swoje stolki.

  Kazdy rozsadny czlowiek powinien juz teraz wiedziec ze cale te "elity" powinny dostac dozywocie w kamieniolomach za to co zrobily. Ale tak czy inaczej ich dni przy wladzy sa policzone.

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 18 razy 18

  "Kiedy się robi (nieumiejętnie) trudne rzeczy, płaci się za to" kopem w górę na posadę marszałkini.

 • ronin-teraz-zarejestrowany

  Oceniono 15 razy 15

  A jak robi się coś nieudolnie to dostaje się awans z ministra na marszałka sejmu...

 • brumowski

  Oceniono 16 razy 14

  A dlaczego Paradowska nie zapytała Kopacz o koncertowo, wręcz wzorcowo spieprzoną sprawę refundacji leków, którą przygotowała właśnie Kopacz, gdy była jeszcze ministrem zdrowia??? To ma być dziennikarstwo?

 • 1234qwerty

  Oceniono 16 razy 14

  To jest kapciowa rudego Tłukomatoła tak żeby niewiem co spie...ła to jest nie tykalna, zreszta takich matołów jest więcej. Grabarczyk, Pitera, Niesiołowski (tuba ryzego) itd,itp a my tą bande utrzymujemy i jeszcze się co niektórzy cieszą z tego powodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX