Pawlak nie wierzy w ZUS. ?A w KRUS wierzy?" pyta była prezes Zakładu Ubezpieczeń

Wicepremier Pawlak oświadczył niedawno, że nie wierzy w ZUS. - A wierzy w KRUS? Przecież KRUS jest w 95 proc. finansowany z budżetu państwa. Jeżeli wierzy w KRUS, to musi wierzyć w ZUS - mówiła w Poranku TOK FM Aleksandra Wiktorow, rzecznik ubezpieczonych, była prezes ZUS.
Pawlak brnie, zamiast przeprosić [BLOG]>- Ja mam pytanie do premiera Pawlaka - wierzy w KRUS? Przecież KRUS jest w 95 proc. finansowany z budżetu państwa - tak w TOK FM Aleksandra Wiktorow komentowała słynne już oświadczenie Waldemara Pawlaka, który nie wierzy w ZUS. - Waldemar Pawlak uważa, że każdy następny rząd i każdy następny minister finansów powie: "Do KRUS-u będziemy dopłacać pieniądze", a do ZUS-u nie? - pytała była prezes ZUS. I zapewniała: - Jeżeli jednym, to i drugim. Jeżeli Pawlak wierzy w KRUS, to musi wierzyć w ZUS.

Pawlak to nie suchy badyl. Premier nie może go złamać>>

PSL chce, aby w projekcie ustawy wydłużającej wiek emerytalny znalazł się zapis zmniejszający czas pracy kobiet o trzy lata za każde urodzone dziecko. - Jeżeli premiować kobiety, to trzeba się zastanowić nad okresem młodości, kiedy one te dzieci rodzą - komentowała rzeczniczka ubezpieczonych. I podkreślała: - Pomóc im wtedy, a nie kiedy te dzieci są już dorosłe, wysyłać je wcześniej na emeryturę.

Problemem są umowy śmieciowe, nie podniesienie wieku emerytalnego- Jak rozmawiam z młodszymi ludźmi, którzy mają dwadzieścia kilka, trzydzieści lat, to oni nie mają nic przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego - mówiła w TOK FM Aleksandra Wiktorow. - A wypowiadają się głównie emeryci, którzy są przeciwko. Ale co oni mają do tego? Przecież ich to nie dotyczy! - oburzała się była prezes ZUS.

Rzeczniczka podkreślała też, że prawdziwym problemem są umowy śmieciowe. - Młodzi mówią: "Mnie wszystko jedno, czy będę pracować do 67. roku życia, przede wszystkim chciałbym mieć prawo do emerytury, a my pracujemy na umowach o dzieło i nie mamy prawa do emerytury - mówiła Wiktorow.

- To jest największe zmartwienie młodych i regulacja tego, żeby ludzie bez etatowego zatrudnienia mogli przystąpić do ubezpieczenia, jest najważniejszym punktem, dużo ważniejszym niż te inne osłonowe, które się wymienia - przekonywała Aleksandra Wiktorow w Poranku TOK FM.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (74)
Pawlak nie wierzy w ZUS. ?A w KRUS wierzy?" pyta była prezes Zakładu Ubezpieczeń
Zaloguj się
 • ollendorff

  Oceniono 40 razy 34

  Jako, że rolnicy są świętymi krowami i pośrednio okradają cały naród w ten sposób, że nie płacą na ZUS, ani złotówkę na służbę zdrowia, żadnego podatki katastralnego na miarę XXI wieku w Europie, w związku z tym nie należy przymuszać tej hołoty do czegokolwiek. Jest lepsze rozwiązanie, mianowicie ludzie w miastach też powinni być zwolnienie z takich składek, np, ja nie płaciłbym miesięcznie tylko na służbę zdrowia 400 zł, gdy w tym samym czasie polski rolnik płaci 1 złotówkę powyżej 6ha. W krótkim czasie okaże się, ze służba zdrowia i np oświata będzie 100% płatna, tzn, jeżeli rolnik chce aby jego dziecko się uczyło musiałby za to zapłacić, to samo przy okazji wizyty u lekarza lub w momencie kiedy interweniowałaby Straż Pożarna - po akcji gaśniczej rachunek 100%. Dlatego w pełnie jestem za tym abyśmy nie płacili również żadnych składek. Nie może być tak, ze jedni utrzymują drugich, a ci drudzy jeszcze nic z tego sobie nie robią i żądają ciągle więcej. ZERO składek na państwo

 • kochaj.forumowicza.jak.siebie

  Oceniono 31 razy 27

  PSL to by się odnalazł w koalicji i z Młodzieżą Wsechpolski i z najaranymi zwolennikami Palikota, a nawet z wiewiórkami syberyjskimi, byle tylko nie tykać KRUSu i zostawić dla nich kilka instytucji do obsadzenia "niezależnymi fachowcami"

 • grisza14

  Oceniono 35 razy 9

  Emeryci nie maja nic do tego? A kto jak nie dzisiejsi emeryci wiedza najlepiej jak to jest byc okradzionym przez ZUS? Troszcza sie o swoje dzieci i wnuki, wiec niech pani Wiktorow nie robi ludziom wody z mozgu.

 • ble-dur

  Oceniono 15 razy 13

  Pawlak to szkodnik i ignorant w jednej osobie, rząd bez tego asa dzięki któremu mamy najdroższy gaz w europie byłby lepszy.

 • walczmy_o_normalnosc

  Oceniono 21 razy 13

  Waldi jak zwykle udaje geniusza:) Na wszystkim sie zna. I na rolnictwie i na gospodarce. Moze mysli ze nazwa min. gospodarki pochodzi z rolnictwa?

  Facet moze i glupot nie gada ALE zawsze jest ALE. Jak mu sie nie podoba to wypad z rzadu.

  Po drugie jedna reka jest za a druga przeciw - ZUS jest zly ale KRUS jest dobry. Bo my rolnicy... bo my hutnicy... bo my naczyciele itp... a ty zwykly kowalski zapierda**** na ten caly bur***

 • seidr

  Oceniono 18 razy 12

  W temacie: moja babcia (emerytka, przepracowała ciężko i uczciwie swoje) była niedawno w sanatorium z NFZ-u. Czekała 2 lata - mieli pewnie nadzieję, że nie doczeka. Za zabiegi, klimatyczne i inne sprawy płaciła. Razem z nią na turnusie było wielu rolników z KRUS-u. ZA NIC nie płacili. Kompletnie za nic i jeszcze mieli o 20 zabiegów więcej niż ona. Nie muszę mieć większego porównania, panie Pawlak.

  A co do baby: "Jak rozmawiam z młodszymi ludźmi, którzy mają dwadzieścia kilka, trzydzieści lat, to oni nie mają nic przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego"
  Poważna pani jest??? Bo nie widzę.

 • ww-77

  Oceniono 12 razy 12

  W KRUS trudno nie wierzyć. To najbardziej "rentowna" instytucja finansowa na świecie. Emerytury są tam 10 razy większe niż składki (w ten sposób samozatrudniony, który płaci 1000 złotych ZUSu, powinien mieć zapewnioną emeryturę w wysokości 10 tysięcy).

  Szkoda tylko, że działalność tej instytucji polega na okradaniu uczciwie pracujących Polaków i kierowaniu tych pieniędzy do kieszeni pasożytów, oszustów i złodziei.

 • queserasera

  Oceniono 13 razy 11

  KRUS to nie kwestia wiary lecz sposób na życie. Sposób sprawdzony i dochodowy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX