"Zdrada jest słodka, zdrajcy niekoniecznie" - Bury w TOK FM o Gibale

- Zawsze z pogardą patrzę na posłów, którzy miesiąc czy dwa po wyborach zmieniają partię - Jan Bury komentował w Poranku TOK FM przejście Łukasz Gibały z PO do Ruchu Palikota. Zdaniem przewodniczącego klubu PSL jest to nieuczciwie wobec wyborców: - To jest zachowanie, które nie ma nic wspólnego z odpowiedzialnością za politykę.
Łukasz Gibała odchodzi z PO do Ruchu Palikota i większość koalicji rządowej stopniała do trzech głosów. - Czy to jest groźna sytuacja? - pytała swojego gościa Dominika Wielowieyska. - To nie jest jeszcze groźna sytuacja. Koalicja ma większość, 233 posłów, i poradzi sobie - odpowiadał Jan Bury w TOK FM. I jednocześnie zapewniał, że PSL nie cieszy się z osłabienia PO.- Ja osobiście zawsze z pogardą patrzę na posłów, którzy przechodzą z partii do partii - twierdził Bury. - Te transfery to są zachowania, które nie mają nic wspólnego z odpowiedzialnością za politykę, bo jeśli wyborcy wybierają kogoś z partii "XY", to zmiana tej partii miesiąc czy dwa po wyborach jest czymś paskudnym - mówił poranny gość TOK FM.

- Ja zawsze mówię o takich ludziach, że zdrada jest słodka, zdrajcy niekoniecznie. Ci, co odchodzą z partii, mają swój jeden piękny dzień, a potem giną w tłumie swoich nowych partii politycznych. Los Łukasza Gibały będzie podobny - mówił szef klubu PSL.

Afera solna: minister nie chce ujawnić listy firm. "Jest rozsądny"

Marek Sawicki odmawia podania informacji, które firmy produkujące żywność korzystały z soli wypadowej. - Sawicki jest człowiekiem bardzo rozsądnym, bo najpierw sanepid musi stwierdzić, czy to jest szkodliwa sytuacja. A nawet prokuratura zmniejszyła zarzut tym ludziom - komentował Jan Bury. I przekonywał: - On nie ma prawa ujawniać tego typu informacji, bo naraziłby się na zarzuty wielu firm, że naraża ich dobra osobiste.

- Co by było, jakby taka informacja gruchnęła nagle do wiadomości? - pytał poranny gość TOK FM. I przekonywał, że ujawnienie listy firm doprowadziłoby do sytuacji, w której nikt nie będzie chciał kupować polskiej żywności. - Sawicki robi to w interesie bezpieczeństwa obrotu firm, które dziś w Polsce produkują żywność z dobrymi certyfikatami. A nie ma dziś informacji ani sanepidu, ani prokuratury, że ta sól jest szkodliwa dla życia i zdrowia człowieka - mówił Bury.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (46)
"Zdrada jest słodka, zdrajcy niekoniecznie" - Bury w TOK FM o Gibale
Zaloguj się
 • kawabis

  Oceniono 13 razy 13

  Wieśniak pozostanie wieśniakiem, zwłaszcza gdy parę lat posiedzi na Wiejskiej. Pana kolega koalicyjny Arłukowicz, też zasługuje na pogardę? Co do Sawickiego, producenci żywności sprzedawali 10 lat oszukaną żywność zarabiając ogromne pieniądze, w ich interesie było dbanie o jakość produktu, znając polskie realia rzucili się na tańszą sól, od dziwnych hurtowników bo pozwalało to na zmniejszenie kosztów produkcji i podnosiło zyski, teraz minister rolnictwa i inne instytucje państwowe chronią garstkę cwaniaków z kasą mając gdzieś 36 milionów Polaków karmionych syfem, jak się do tego doliczy eksport to syf dotknął kilkaset milionów ludzi. Ktoś tym firmom nadał certyfikaty jakości, gdzie był sanepid i inne służby, jeżeli teraz na półkach w sklepach stoją konserwy z solą "uliczną" zamiast normalnej to te produkty nie spełniają norm i powinny być wycofane z obrotu, jeżeli służby tego nie robią prokurator powinien wszcząć śledztwo z urzędu w stosunku do nich i stawiać od razu zarzuty niedopełnienia obowiązków, nie ważne jest czy sól jest szkodliwa czy nie i czy producent wiedział o tym czy nie, tych produktów po prostu nie powinno być na półkach sklepowych.

 • carpediem87

  Oceniono 11 razy 9

  PSL - polityczna mafio - dziś tylko z przeterminowaną konserwą POPiSem możecie !! ;)

 • refleksyjny

  Oceniono 11 razy 9

  Powiedz to o Arłukowiczu. Bury.

 • northyorkshire

  Oceniono 8 razy 8

  I tu się Bury burku mylisz!!!
  Nie miesiąć czy dwa, tylko po ponad trzech miesiącach TOTALNEGO NIERÓBSTWA!!!
  Gdzie są tuskowe reformy zapowiadane w kampanii wyborczej w 2007 i ostatniej?
  Podaj chociaż jedną, zrealizowaną! Refundacyjna? Do tej pory smród ciągnie się jak pierd po gaciach! A może wspomnisz o planach ZREFORMOWANIA KRUS? Jaki WY, peeselowskie chłopki macie na to pomysł? Co? To wy, PSL jesteście zakałą Polski. Odejście posła Gibały, a także i w krótkiej perspektywie innych (wystarczy tylko TRZECH) i wasza egzystencja knajpiano-buracka zostanie powalona na kolana!!! Przestaniecie być partneren w koalicji!!! Może wtedy Tusk się obudzi i zacznie robić porządek w Państwie, jeżeli nie to ja daję mu już teraz bukiet kwiatów na dzień kobiet. Dlaczego? Bo nie premier jest, tylko p....zda!!!

 • zegrz

  Oceniono 9 razy 7

  Panie pośle, jeśli naprawdę pan tak myśli : "ujawnienie listy firm doprowadziłoby do sytuacji, w której nikt nie będzie chciał kupować polskiej żywności" to jest pan idiotą.
  To właśnie ujawnienie listy firm ZAPOBIEGNIE sytuacji w której ludzie (nie tylko w Polsce) przestaną kupować polską żywność, bo będzie wiadomo czego unikać. W obecnej sytuacji cierpią tysiące uczciwych firm które tracą klientów.
  Gdybym ja miał firmę spożywczą to wystąpiłbym do ministra i sanepidu o odszkodowanie za straty poniesione w wyniku podejrzeń (niesłusznych) i utratę zysków.

 • robert9998

  Oceniono 8 razy 6

  Minister Bury PSL ,mówi o pośle Gibale "Zdrada jest słodka, zdrajcy niekoniecznie".
  Panie Bury , milczał pan o zdradach tych,którzy przechodzili do PO. PSL i PO mówili inaczej gdy do nich przechodzili :zdrajczyni Joanna Kluzik Rostkowska(PiS PJN do PO)-wówczas jako założycielka PJN pozostawiła koleżanki i kolegów przed wyborami, Zdrajczyni Danuta Danuta Hübner (SLD do PO), mistrz hipokryzji i zdrajca Bartosz Arłukowicz(SLD do PO).
  Należy dodać,że poseł Palikot ,też jast hipokrytą jak w/w. Palikot zdał mandat posła honorowo, gdy odszedł z PO, dodał " każdy kto odchodzi z partii, powinien oddać mandat". Dziś do Palikota przeszli Kopyciński(SLD do RP), czy poseł Gibała PO do RP) , w sprawie gdy przeszli ludzie do RP, Palikot w tej zamilkł.

 • bilko78

  Oceniono 8 razy 6

  Z pogardą to możesz patrzeć na swoją rodzinę. Żeby jakiś śmieć miał czelność mówić że patrzy na kogoś z pogardą. Żal mi tego pajaca!!!

 • mafjmafj3

  Oceniono 5 razy 5

  Dosyc partyjniactwa, glosujmy na nazwiska nie na partie!

  Gibala startował z 19 miejsca na liście - nie zawdzięcza nic PO - jestem pewien że wyciągnął jednego czy dwóch kandydatów PO do parlamentu.

  A PSL to przykład najgorszego partyjniactwa, beztwarzowi bezbarwni działacze, nie mający własnej opinii.
  Jedyne stanowisko przy jakim stoją to nie ruszać rolnego skansenu, bo zmian tam obawia się ich elektorat.

  Wszystko inne jest do dyskusji, jeśli pojawią się na stole stanowiska urzędnicze i w spółkach skarbu państwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX