Europoseł pędził w mieście 101km/godz. Teraz na Facebooku przeprasza i obiecuje poprawę

Sławomir Nitras pędził aleją Wojska Polskiego w Szczecinie 101 km/godz. Mandatu i punktów karnych jednak uniknął. Policja twierdzi, że zasłonił się immunitetem. Polityk teraz przeprasza na Facebooku i zamieszcza skan dowodu wpłaty na rzecz hospicjum. - Sprytny ruch. Ludzie pomyślą o nim ?swój chłop? - komentuje Krzysztof Kowalczyk z Instytutu Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego.


Znany m.in. z rozbicia na trasie zamkowej w Szczecinie służbowego auta przewodniczącego sejmiku wojewódzkiego (2006 r.) czy z cofania na autostradzie w Bawarii (tłumaczył, że córka chciała się załatwić), tym razem Nitras wcisnął gaz do dechy i dwukrotnie przekroczył prędkość na alei Wojska Polskiego w Szczecinie.

Został zatrzymany przez patrol Żandarmerii Wojskowej. - Podczas kontroli kierujący okazał immunitet Parlamentu Europejskiego, w związku z tym żadnych konsekwencji prawnych nie mogliśmy wyciągnąć - mówi asp. Przemysław Kimon ze szczecińskiej policji. Europoseł Nitras zapewnia, że nawet nie wyciągnął legitymacji. - Policjantka mnie rozpoznała i pouczyła, więc grzecznie odjechałem - mówi.

Eurodeputowany złamał prawo i uniknął 500 zł mandatu i 10 punktów karnych.

Poseł wszystkich przeprasza i obiecuję poprawę

We wtorek informacja pojawiła się w mediach. Od tamtej pory Sławomir Nitras robi wszystko, by z całej tej historii wyjść z twarzą (twierdzi, że nawet nie miał ze sobą paszportu dyplomatycznego).

W końcu wieczorem na swoim profilu na Facebooku opublikował przeprosiny. "Bardzo wszystkich serdecznie przepraszam za przekroczenie prędkości o 51 km na godzinę na Wojska Polskiego. Jechałem zdecydowanie zbyt szybko, mimo że tam droga jest dosyć szeroka, dwupasmowa i ograniczenie do 50 km chyba jest zbyt restrykcyjne. Jednak jechałem zbyt szybko i to nie ulega wątpliwości. Zobowiązuję się, że następnym razem będę domagał się mandatu. Nawet jeśli policjant będzie wiedział, że jestem posłem i nie będzie chciał ukarać mnie mandatem. Jednocześnie jutro wpłacę 500 pln na szczecińskie hospicjum". Jak zapowiedział tak zrobił, a na dowód dziś umieścił na swoim profilu zdjęcie potwierdzenia wpłaty na Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci.

"Sprytny ruch"

Politolog Krzysztof Kowalczyk z Instytutu Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego taki ruch europosła ocenia jako sprytny. - W tym momencie nie traci, a zyskuje. Szczególnie u swoich wyborców i osób, które mają do niego neutralny stosunek. Jak wyjaśnia politolog, dla wielu odbiorców przekaz będzie jednoznaczny. - Jednak jest jednym z nas, bo ma poczucie winy, mówiąc kolokwialnie "swój chłop". Jechał za szybko, mógł kogoś potrącić, ale zreflektował się i zdobył na autorefleksję - kwituje Kowalczyk.

Nieprzekonanych tym nie przekona i przeciwnicy jeszcze długo będą mu ten wybryk wypominać, już to zresztą robią i także na Facebooku. Walka o wizerunek trwa.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (126)
Europoseł pędził w mieście 101km/godz. Teraz na Facebooku przeprasza i obiecuje poprawę
Zaloguj się
 • jerzytop

  Oceniono 12 razy 12

  Jak długo jeszcze takim ludziom będzie uchodziło prawie wszystko na sucho . Powinni być przykładem a są oszołomami bez odrobiny honoru . Wybrańcy narodu . Co ze zniesieniem immunitetu w takich sprawach p. Premierze . Ile było już tych obietnic

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 10 razy 10

  a 10 punktów karnych też sobie dopisał, przez hospicjum?

 • odbieracz

  Oceniono 9 razy 9

  Ja zapłaciłem 100zł za przejście przez PUSTĄ boczną ulicę na czerwonym świetle. Nie mogłem zasłonić się immunitetem ani prosić o pouczenie. Patrol policji nie po to robił zasadzkę, pędził 2 przecznice po to by zajechać mi drogę, żeby tylko udzielić pouczenia . Ale jak widać europoseł wystarczy że powie na fejsie "przepraszam" i uważa że sprawa załatwiona.

 • 123rbr

  Oceniono 9 razy 9

  Przecież to zwykły przestępca! Jechać setką po Wojska Polskiego to szczyt nieodpowiedzialności. Ten gość zwyczajnie nie ma klasy i honoru. Zachował się jak ostatni lump. Co na to szefostwo PO. Jak można w partii tolerować takie kreatury?

 • hh7

  Oceniono 9 razy 9

  A ja inwalida zaparkowałem w Łodzi pod szpitalem , wprawdzie na zakazie ale w zatoczce gdzie nie przeszkadzałem ani samochodom ani pieszym,bo miejsca parkingowe były zajęte przez nieuprawnione samochody. Otrzymałem od straży miejskiej mandat w wysokości 100 zł.Pani widziała znaczek inwalidy ale była nieubłagana.Ale cóż ,ja jestem tylko inwalidą , pozdrawiam panią strażniczkę i życzę jej aby nigdy nie musiała takiego znaczka używać.

 • jakub888

  Oceniono 9 razy 9

  "Zreflektował się" dopiero po nagonce medialnej. Już samo to, że zasłonił się immunitetem pokazało, że czuje się bezkarny. Mały człowiek.

 • jottsp

  Oceniono 8 razy 8

  "Zobowiązuję się, że następnym razem będę domagał się mandatu " :) a co z nastepnym po nastepnym razem , i innymi dalszymi ??? a moze abonament?

 • staalkeer

  Oceniono 8 razy 8

  przepraszasz bo sie wydalo, a jak by sie nie wydalo to bys sie cieszyl ze jaki ty sprytny jestes

 • m012ac

  Oceniono 7 razy 7

  Co z jego przeprosin byłoby gdyby mu jakieś dziecko wpadło pod samochód.Brak rozumu nadrabia się miną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX