"Gowin jest idealnym kandydatem na szefa PiS" [PUBLICYŚCI]

- Jarosław Gowin jest narzędziem rozbijania własnej partii - ocenił w TOK FM Waldemar Kuczyński. - Może komuś w PiS chodzi po głowie, że mógłby być przywódcą prawej strony - sugerowała Agata Nowakowska. - Jest idealnym kandydatem na szefa PiS - zgodził się Kuczyński. Publicyści włączyli się w dyskusję wywołaną spotkaniem przedstawicieli PiS z Jarosławem Gowinem.
Wczorajsze spotkanie ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina z przedstawicielami PiS w sprawie ustawy deregulacyjnej wywołało falę komentarzy na temat przyszłości prawej strony sceny politycznej i pozycji samego Gowina. Paweł Wroński w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" pisze o "zagłaskiwaniu" tego polityka przez PiS, a Piotr Gursztyn w "Rzeczpospolitej" o Gowinie jako o polityku, który "rośnie na numer dwa".

Jak donosi portal wpolityce.pl, na spotkanie został wysłany także szef Kancelarii Premiera, Tomasz Arabski . - Chyba jako przyzwoitka, żeby nie było, że Gowin się dogaduje z PiS. Dla zmylenia pościgu PiS udał się także do ministra transportu Sławomira Nowaka - mówiła prowadząca "Poranek" Dominika Wielowieyska. - I tak, spotkanie z PiS wywołało falę spekulacji na temat Gowina, który chce budować w długiej perspektywie dobre relacje z tą partią, być może przygotowuje koalicję... - dodała.- Gowin to jest najwybitniejszy PiS-owiec w Platformie - skomentował Waldemar Kuczyński. Zdaniem publicysty minister sprawiedliwości jest politykiem naiwnym. - Nie wierzę ani odrobię w szczerość umizgów PiS do Platformy w jej gowinowej części. Wyciągają do Platformy rękę, żeby jej tę rękę urwać - mówił. Według Kuczyńskiego działania polityków PiS są nastawione na "rozszczepienie" Platformy od wewnątrz. - Gowin, mam nadzieję nieświadomie, jest narzędziem rozbijania własnej partii i moim zdaniem jest czynnikiem szkodliwym - ocenił.

W PO kto wychyla głowę, ten ją traci

- W normalnym państwie opozycja powinna w sprawach merytorycznych i ważnych rozmawiać z rządem. Z tego powodu bardzo mi się podoba, że PiS spotyka się z ministrami, niezależnie od intencji - uważa Dominik Zdort z "Rzeczpospolitej". - Gowin zgłasza postulat, o który PiS bardzo aktywnie walczył. Nie mogą teraz powiedzieć: "mamy to w głębokim poważaniu". Jednak powątpiewam, czy rośnie pozycja Gowina w partii. W Platformie ten, kto się wychylał o głowę, temu głowę urywano - komentował publicysta. - Gowin nie ma silnej frakcji w PO. Wisi na dobrej i złej woli Donalda Tuska - ocenił.

Skrzydłowy Gowin nie uciągnie partii

Jak mówiła Agata Nowakowska z "Gazety Wyborczej", przy pomyśle na PO jako na partię centrową ze skrzydłami niemożliwe jest przejęcie przywództwa przez kogoś niecentrowego. - To był jeden z powodów, dla których Palikot opuścił PO. Przejęcie władzy przez reprezentanta któregoś skrzydła musiałoby skutkować rozłamem - uważa dziennikarka. Zgodziła się, że Gowinowi brakuje zaplecza politycznego, ale jest zdania, że jego pozycja medialna będzie rosła. - Zwłaszcza że bardzo dobrze wypada na tle innych nowych ministrów - oceniła. - Zgadzam się, działania PiS są próbą doprowadzenia do rozłamu PO. Może komuś w PiS chodzi po głowie, że Gowin mógłby być potencjalnym przywódcą prawej strony - sugerowała.

- Gowin jest idealnym kandydatem na szefa PiS - oświadczył Kuczyński. - Być może wtedy ta partia byłaby jednocześnie partią konserwatywną i prawicową, a także bezpieczną dla wolności obywatelskiej. Poza wszystkim pretensjami, jakie mam do Gowina, to na pewno nie jest polityk, który ma głowę wypełnioną paranoicznymi wizjami. Jest normalny - podsumował publicysta.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (14)
"Gowin jest idealnym kandydatem na szefa PiS" [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • somekindofhope

  Oceniono 17 razy 13

  "W Platformie ten, kto się wychylał o głowę, temu głowę urywano" - komentował Zdort.

  Taaak, a w PiS za to mamy samych wychylających się ponad Kaczyńskim i nikt nikomu za to głowy nie urywał i nie urywa. Głupota niektórych komentatorów jest porażająca.

 • observer_1

  Oceniono 16 razy 12

  Gowin to najlepsza wtyczka PiS-u w PO! :)

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 12 razy 10

  nuda w tej polskiej polityce, komentatorzy czepiają się byle czego, żeby mieć jakiś temat. daliby sobie chociaż raz po pysku, bo że jakaś myśl stąd pójdzie w świat to bym nie liczył. wszystko takie letnie, nijakie...
  będziemy montownią, będziemy przedmurzem katolicyzmu, będziemy myśleć magicznie, będziemy nieracjonalni...
  i tylko nie wiadomo co się dzieje z naszymi podatkami. żal płacić

 • czesarna

  Oceniono 19 razy 9

  Gowin mógłby aplikować na prymasa. Nie byłby bez szans. Rydzyk też by mu chętnie jakąś fuchę przydielił, choć tego tylko jak dotąd nikt nie chce potwierdzić, że prawdopodobnie już się tak stało.

 • j4s4

  0

  ... i już załatwił sobie ( Gowin ) w PO przyczółek który nazywa się Jacek Tomczak! Ten pamper gdy należał do PiS kandydował na prezydenta Poznania błysnął nawoływaniem kibiców do rozprawy z uczestnikami marszu równości! W ostatnich wyborach pamper JT kandydował z listy PO w Poznaniu i w związku z tym jego plakaty zalewały miasto wciskając się nawet na obcięte plakaty W Dzikowskiego! Niejaki Grupinski całą sprawę konsekwentnie olewał!

 • carpediem87

  Oceniono 6 razy 0

  PO jest PiSu warte, taka prawda - przeterminowane konserwy.

 • czarnybialyszary

  Oceniono 6 razy -4

  CZY SĄ JAKIEŚ RÓŻNICE POMIĘDZY PO A PISEM? MOIM ZDANIEM N I E.
  TO 2 PRAWICE!

 • oelefante

  Oceniono 14 razy -10

  A te barany znowu swoje.... Kuczyński! Co Ty pier... do "partii bezpiecznej dla wolności obywatelskich"... To za PO zamyka się strony internetowe za krytykowanie rządu, to za PO ferowane są wyroki więzienia za krytykowanie rządu, to za PO staliśmy się najbardziej inwigilowanym społeczeństwem OECD. Więc przestań sugerowac, że PiS jest niebezpieczny. Przy PO PiS to pijany komar przy naćpanym buldogu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX