Komentarze (52)
Oburzony Żakowski broni Arabów: Prof. Płatek stanęła bardzo blisko ministra Gowina
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • starzec63

  Oceniono 13 razy 3

  Dziś rano dodałem komentarz zniknął jak sen jakiś złoty. Panie Żakowski nie ma Pan racji Polki maja gorzej od Arabek. Są tylko inkubatorami i jako narzędzie są dyskryminowane gdy Pan i Władca nie dostanie tego co chce. Gorzej bo nawet ich mężowie nie mogą im pomóc. Kościół a za nim wystraszeni posłowie bojący się proboszcza stworzyli takie prawo To prawo trwa w mojej ojczyźnie od co najmniej 150 lat. I kościół w imię swego Boga który dał człowiekowi wolną wolę, razem ze zestrachanymi posłami te wolę nam odebrał.

 • vidi12

  Oceniono 5 razy 3

  Żakowski powiedział jedynie, że nie życzyłby sobie żeby Amerykanie mówili " głupii jak Polak"... i tylko tyle !

 • konkretna.informacja

  Oceniono 29 razy 3

  Ta wieśniara miala "racje", przeciez w Polsce sie oblewa kobiety kwasem i kamieniuje za nieodpowiedni stroj, prawda ?


  Tępe lewactwo ... z czym do ludzi.

 • 99venus

  Oceniono 11 razy 3

  Arabowie są różni ale wszyscy jednakowo traktują kobiety.

 • 2pyralginy

  Oceniono 2 razy 2

  Przykro to czytać, bo uwielbiam prof. Płatek i bardzo lubię red. Żakowskiego. Niestety, panu Żakowskiemu najwyraźniej ktoś powtórzył akurat to jedno zdanie. Niestety, nie odsłuchał pan tego fragmentu i dlatego nie zrozumiał, o czym mówiła prof. Płatek. Otóż nie posługiwała się stereotypami (słuchałam tej audycji), tylko odniosła do pewnego zjawiska, mianowicie zabójstw honorowych, które, jak wiemy, występują w kulturze krajów muzułmańskich. Wiele osób sądzi, że dochodzi do nich tylko tam.
  To dziennikarz powiedział: "Ale zabójstwa honorowe to raczej problem państw arabskich". I wtedy prof. Płatek zaoponowała mówiąc, że w Polsce też występują, tylko nie są tak nazywane, a jedynie my, Polacy, utożsamiamy problem z Arabami. I wyjasniła, w jakim sensie występują również w kulturze Europy, a nie tylko wśród arabów. Można więc powiedzieć, że nie posłużyła się stereotypem, tylko go obaliła :)
  Zgadzam się z prof. Płatek i też mogę powiedzieć - nie jesteśmy lepsi od Arabów. Jesteśmy tacy sami, choć może w inny, bardziej obłudny sposób. Że źle mówię o Arabach? Skąd! Źle mówię o pewnym typie kultury, pozwalającym dręczyć, okaleczać, a nawet zabijać kobiety, przy ukrytej bądź jawnej akceptacji dla sprawcy.
  Jaki to stereotyp, pani redaktorze??
  I ogromna prośba na przyszłość - gdy będzie pan chciał skomentować czyjąś wypowiedź, a zwłaszcza coś złego powiedzieć o autorze słów, proszę najpierw dokładnie sprawdzić, co ten człowiek powiedział. Bo to było niesprawiedliwe. Niech pan wysłucha fragmentu tamtej audycji o zabójstwach honorowych. Moim zdaniem prof. Płatek należą się przeprosiny, bo bez powodu obrzucił ją pan kalumniami.

 • nicalbonic

  Oceniono 4 razy 2

  A ja mam kolegę araba który deklaruje się jako ateista, mieszka w Polsce i nie miał uprzedzeń co do mojego homoseksualizmu. Zgoda i z panią Płatek i z panem Żakowskim. Bo pani Płatek ma rację w uogólnieniu, a słusznie pan Żakowski zwraca uwagę by być ostrożnym w rozciąganiu tego co dominujące na wszystkich.

 • luumak

  Oceniono 9 razy 1

  Politycy tez prezentują poziom Buszmenów i z tego powodu żadnych konwencji sie nie zwołuje. Dlaczego nikt nie powie ze ortodoksyjni Żydzi leją kobiety w Izraelu za nieodpowiedni ubiór?? Dlaczego mozna jechac z Arabem jak z brudną ścierą, a o Żydach można mówić tylko dobrze albo wcale?? Jeśli GW blokuje komentarze o jedynych sprawiedliwych i zawsze poszkodowanych to moze w artykułach o Arabach tez wyłaczać komentarze.

 • odowk

  Oceniono 11 razy 1

  po ostatnich wypowiedziach Żakowskiego (którego często ceniłem), mam wrażenie, że Żakowski znajduje się w końcowym okresie konwersji na islam.

  Wiem, że nie wszyscy Arabowie są terrorystami i np. nie wszyscy Cyganie są żebrakami. Podobnie wiem, że nie wszyscy Włosi lubią pizzę i nie wszyscy Węgrzy lubią leczo i ostre potrawy. Ale fakt, że społeczność państw islamskich (w tym szczególnie arabskich) stanowi bazę dla światowego terroryzmu jest faktem. Faktem jest też, to, że "tradycją" w wielu z tych krajów jest bicie żony, trzymanie kobiet w domu pod kluczem, karanie kobiet, które zostały zgwałcone, mordowanie "honorowe" kobiet, które miały romans pozamałżeński lub przedmałżeński. Mimo zapyziałości i przemocy naszej prowincji nie zgadzam się z p. Płatek i muszę powiedzieć - jesteśmy lepsi od Arabów, bo u nich takie patologie są na porządku dziennym, u nas zdarzają się, ale są o wiele rzadsze i ogólnie potępiane.

  Pan Żakowski okazał się dziennikarzem pseudolewicowym. Prawdziwa lewica jest za równością, a przeciw terrorystom i nie udaje, że nie wie, w to w krajach arabskich kobiety są terroryzowane, że innowiercy lub niewierzący są mordowani, że można zostać ukamienowanym/ -ą za romans pozamałżeński, przedmałżeński lub stosunek homoseksualny. Póki co, pan Żakowski (na szczęście) nie broni naszego pseudoreliginego ultrakonserwatywnego burdelu (Rydzyk, Natanek), który choć słabszy niż u Arabów, też sieje nienawiść w narodzie. Ale chyba też nie będzie już go bronić, może czeka go niedługo pielgrzymka do Mekki.

 • pumpernik

  0

  Coraz powszechniejszy w Polsce wzorzec kulturowy: on na bezrobociu i ona na bezrobociu.

 • manini

  Oceniono 3 razy -1

  lili.07
  w tym kraju kobiety jadą na doskonałym pr wiecznych ofiar i męczennic .Na prawo i lewo słyszę jak ciężko pracują jak się poświęcają. a mężczyzną niestety nie potrafią tak bo to poprostu nie męskie skarżyć się i jęczeć
  sama nie jesteś w związku i opowiadasz jak ślepy o kolorach sorry

 • pl2512

  Oceniono 9 razy -1

  Zdaje się, że pan Żakowski ostatnio robi za narodową wyrocznię i sumienie polskiej elitki intelektualnej. Bardzo ładnie, trochę popieprzy na BBC Knowledge, trochę poodświeża się jego gadaninę z Tischnerem (bełkot o niczym), trochę się go pocytuje z Polityki i już mamy autorytet, świętość, wiceBartoszewskiego i Hugo Kołłątaja w jednym. Jak Żakowskiemu lub Lisowi nie smakuje zupa też zostaniemy o tym poinformowani.
  A może wzorem wielkiego wodza, marszałka i wiecznego prezydenta KRLD Kim Ir Sena, kolega redaktor Żakowski powinien nawiedzać rózne fronty pracy i dawać światłe wskazówki narodowi jak należy pracować na własnym odcinku, a nawet jeść, myśleć, prasować czy się modlić?
  Może by tak walnąć jakąś czerwoną książeczkę dla lewicowych hunwejbinów lub poprowadzić naród do wzorcowej równości kobiet i mężczyzn niczymnieodżałowany Przywódca Rewolucji 1 Września Zenga- zenga?

 • kawa_i

  Oceniono 5 razy -1

  Od tego 'gazetowego' prania mózgów fundowanego nam od kilku tygodni zamiast 'Żakowski oburzony' przeczytałem 'Żydowski oburzony' :-/

 • manini

  Oceniono 9 razy -1

  faceci obudzcie się kobiety to mistrzowie manipulacji ,doskonale wykorzystują poczucie winy które wszczepiają nam od dzieciństwa .stare powiedzenie mówi facet jest głową rodziny a kobieta szyją ,i kręci głową jak chce ,przemoc w rodzinie ???podobno jest ogromna ,ale nie ujawniona bo kobiety się boją ,a ilu mężczyzn jest bitych ??tylko się boją się ośmieszenia Bo przecież jak kobieta może się znęcac się nad mężczyzną.taki sam stereotyp jak powiedzenie p.Leppera o niemożnosci zgwałcenia prostytutki.Porównywanie Polski do krajów Arabskich jest absurdalne .Kobiety w Polsce robią co chcą i żeby osiągnąć swe cele wykorzystują męskie poczucie winny ,podobne są w tym do murzynów wykorzystujących poczucie winny białego luda .zastanówcie się nad tym .jak przychodzi co do czego to zawsze odpowiedzialność spada na nas.

 • zdzisiek66

  Oceniono 6 razy -2

  Żakowski stwierdził oczywistą oczywistość, którą od razu wczoraj ktoś umieścił w komentarzu.

 • iliontichy

  Oceniono 18 razy -2

  żakowski to tak zwana lewicowa intelektualna lewica - czyli zabierz innym aby naprawić krzywdy innym

 • queserasera

  Oceniono 12 razy -6

  Pani Płatek, nasz rodzimy debilek znowu w akcji. Ona jest jak Kidawa-Błońska - powie coś na każdy temat i zawsze bez sensu

 • ukos

  Oceniono 14 razy -6

  Tak jest, bronić Arabów do upadłego, bo to przecież niezbędni sojusznicy w walce z katolicką ciemnoptą. Polakom można dać po ryju, bo im się poprawnopolitycznie należy, ale od Arabów wara!

 • moj.dziwny.login

  Oceniono 18 razy -6

  Arabowie wiedza co robia. My tez kiedys wiedzielismy, i wtedy wszyscy byli szczesliwsi.

  Kobiety to tez ludzie, ale zostaly stworzone do innych celow niz mezczyzni. Nie ma co sie oszukiwac!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX