"Mazowiecki może ujawnić rzeczy, o których nie mamy pojęcia" [PUBLICYŚCI]

- Mam nadzieję, że Tadeusz Mazowiecki pracowicie spisuje swoją relację strona po stronie. Po tylu latach mógłby ujawnić parę rzeczy, o których nie mamy pojęcia - mówił w TOK FM Michał Komar. Tadeusz Mazowiecki kończy dziś 85 lat.
- Ocenianie dorobku Tadeusza Mazowieckiego to przedsięwzięcie na parę książek. Szkoda, że jeszcze nie powstały. Wywiady rzeki powstały już właściwie ze wszystkimi, a jakoś o Tadeuszu Mazowieckim nie ma - zwróciła uwagę prowadząca "Poranek Radia TOK FM" Janina Paradowska.

Adam Michnik o Tadeuszu Mazowieckim. ''Nasz premier''

- Z tego, co słyszałem, pan Tadeusz Mazowiecki bronił się przed uczestnictwem w tworzeniu wywiadu rzeki - zdradził Michał Komar, wykładowca Collegium Civitas. - Mam jednak nadzieję, że siedzi i pracowicie spisuje relację strona po stronie, bo rzeczywiście mogłaby być relacja o kluczowym znaczeniu. Po tylu latach pan Tadeusz Mazowiecki będzie mógł ujawnić parę rzeczy, o których nie mamy pojęcia. Nie chodzi mi o rewelacje typu "ha, ha" dla gazet brukowych, ale te delikatne sprawy i te delikatne rozstrzygnięcia, dzięki którym przeszliśmy przez ten groźny okres nogą nieumaczaną w ani jednej plamie krwi. Dla mnie to jest sprawa decydująca - podkreślił.

Mazowiecki punktem odniesienia

- Tadeusz Mazowiecki spełnia w polskiej polityce ważną rolę punktu odniesienia - zwracał uwagę Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej". Kiedy dzieją się rzeczy ważne, to głos byłego premiera się liczy. Nie tylko ze względu na bycie doradcą, a może bardziej mentorem, prezydenta Komorowskiego. Po prostu ma wagę polityczną sam w sobie - ocenia dziennikarz. - Mam nadzieję, że jak najdłużej, bo są to sądy przeważnie dobre, wyważone, nie są skierowane przeciwko komuś - dodał.

Na 85 urodziny Tadeusza Mazowieckiego nieobiektywnie [BLOG]

Zdaniem Pawła Fąfary były premier jest obecnie za bardzo wycofany ze strefy publicznej. Jednocześnie dodał, że na prezydenturze Komorowskiego widać rys rozsądku i kompromisu - cech charakteryzujących Mazowieckiego.

- Dziś na to, co działo się 20 lat temu, zaczynamy patrzeć z perspektywy historycznej. Te emocje cały czas są, ale już widzimy, że jakiekolwiek są wypowiadane kalumnie na tę naszą Polskę, to choć cała masa rzeczy się nie wydała, to per saldo ten bilans jest bardzo dobry i ogromna w tym zasługa Tadeusza Mazowieckiego - ocenił dziennikarz "Polski The Times".''Zdjęć nie cenzurowali''. Niesamowite fotografie prasowe z PRL>>

Kliknij, by zobaczyć listę

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (89)
"Mazowiecki może ujawnić rzeczy, o których nie mamy pojęcia" [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • amicht

  Oceniono 68 razy 42

  Przypomnijcie sobie tamte czasy,kiedy wojska radzieckie jeszcze stacjonowały w Polsce i przestańcie gadać głupoty! Dziś to wszyscy są mądrzy i tacy odważni...

 • steq1

  Oceniono 44 razy 24

  Szanowny Panie Premierze Mazowiecki. STO LAT w zdrowiu. A potem jeszcze więcej.

 • rudydonald

  Oceniono 11 razy 11

  Czyli jednak można pracować do 80-siątki.

 • ad2009

  Oceniono 14 razy 10

  "Mazowiecki może ujawnić rzeczy, o których nie mamy pojęcia" [PUBLICYŚCI]

  I dlatego, że nie ujawnil i nie ujawni , może dziś obchodzić urodziny...

  Jaroszewicz żył, dopoki nie zacząl opowiadać, że spisuje wspomnienia

 • mabiwy

  Oceniono 37 razy 9

  Samego dobrego, Panie Tadeuszu. Wielu następnych urodzin w zdrowiu i w otoczeniu życzliwych dusz.
  Wszelkiej pomyślności :)

 • t.o.m.e.k

  Oceniono 19 razy 9

  "Ja mam do gen. Kiszczaka pełne zaufanie"... I w ten jakże nieskomplikowany sposób tony esbeckich i ubeckich akt poszły z dymem...

 • wlodomur49

  Oceniono 12 razy 8

  Pan Mazowiecki nie jest co prawda z mojej bajki,ale jest człowiekiem zrównowazonym i na pewno mądrym.Wiedza,którą niewątpliwie posiada nie nadaje się do publikacji w obecnych czasach.Styropiany by go zżarły.Stolat.

 • alina85l

  Oceniono 13 razy 7

  Proponuję zapoznać się z książką Aleksandra Halla "Osobista historia III Rzeczypospolitej"
  To kompendium wiedzy o Tadeuszu Mazowieckim, Któremu dziękuję za to że jest i że dalej wiernie służy Polsce. Serdeczne życzenia urodzinowe!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX