Nowicka w TOK FM o sytuacji na Ukrainie: Europa powinna podjąć bardziej zdecydowane kroki, ale bojkot Euro 2012 - nie

- Nie jestem za bojkotem Euro 2012 w formie, jaką proponuje Jarosław Kaczyński. Natomiast uważam, że Europa powinna podjąć jeszcze bardziej zdecydowane kroki - Wanda Nowicka mówiła w ?Poranku TOK FM? o sytuacji na Ukrainie. Wicemarszałek Sejmu z Ruchu Palikota przypomniała również, że sama wcześniej składała interpelacje w sprawie Julii Tymoszenko.
Dominika Wielowieyska pytała, czy Jarosław Kaczyński ma rację, wzywając do bojkotu Euro 2012 na Ukrainie. - Ja sama złożyłam parę miesięcy temu interpelację w sprawie Julii Tymoszenko, bo uważałam, że rząd polski nie dość głośno w tej sprawie zabierał głos, a podjęte kroki moim zdaniem były niewystarczające - przypomniała Nowicka w TOK FM.

Nagle wyjdzie, że to Kaczyński jest obrońcą Tymoszenko

Wicemarszałek Sejmu dodała także, że odpowiedź, którą otrzymała od rządu, była niesatysfakcjonująca, więc wystosowała kolejną interpelację i czeka na reakcję. - No i wychodzi na to, że Jarosław Kaczyński, który do tej pory głosu w sprawie nie zabierał, nagle głos zabrał, i wyjdzie na to, że on jest głównym obrońcą Julii Tymoszenko - stwierdziła posłanka Ruchu Palikota."Bojkot a la Kaczyński? Europa powinna podjąć inne kroki"

- Za bojkotem - w formie, jaką proponuje Jarosław Kaczyński - ja nie jestem. Natomiast uważam, że w tej sprawie Europa powinna podjąć jeszcze bardziej zdecydowane kroki - podkreślała Wanda Nowicka w TOK FM. Jednak wicemarszałek nie chciała sprecyzować, co konkretnie ma na myśli. - Euro 2012 to jest moment, w którym Ukraina powinna odczuć presję polityczną. Polski rząd powinien prowadzić taką politykę, z której wynika jednoznaczne potępienie dla przetrzymywania Julii Tymoszenko w więzieniu - mówiła Nowicka w TOK FM.

Paradowska o Kaczyńskim: Ocknął się po decyzji Niemców. Kto tu jest dzisiaj na kolanach?

Więzienia CIA? "Skończyliśmy z polityką zaprzeczania"

Aleksander Kwaśniewski przyznał w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", że wiedział o więzieniach CIA w Polsce. - Szacunek za to, że publicznie się do tego przyznał, bo do tej pory zarówno on, jak i Leszek Miller zaprzeczali - skomentowała Wanda Nowicka w TOK FM. Ale dodała, że publiczne przyznanie się Kwaśniewskiego nie zwalnia go z odpowiedzialności za te wydarzenia.

- Postawić Kwaśniewskiego przed Trybunałem Stanu? - dopytywała Dominika Wielowieyska. - Jakaś odpowiedzialność musi być - odpowiadała wicemarszałek Sejmu. - Główne decyzje podejmował jednak premier Miller, Kwaśniewski był poinformowany, ale nie był decyzyjny. Co do odpowiedzialności przed TS, to nie wiem, jak to wygląda od strony formalnej, ale wielkim krokiem jest to, że społeczeństwo usłyszało prawdę i skończyliśmy z polityką zaprzeczania - mówiła Wanda Nowicka w "Poranku TOK FM".

''Zdjęć nie cenzurowali''. Niesamowite fotografie prasowe z PRL>>
Kliknij, by zobaczyć listę

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (11)
Nowicka w TOK FM o sytuacji na Ukrainie: Europa powinna podjąć bardziej zdecydowane kroki, ale bojkot Euro 2012 - nie
Zaloguj się
 • waw-el

  Oceniono 3 razy 3

  To Ruch Palikota tez wystepuje w obronie Julki zlodziejki.?
  .
  a Wprost o Julce tak pisalo:
  .
  """""""""Nigdy się nie pochwaliła wielkością swojego majątku. Ani przed dziennikarzami, ani przed urzędem skarbowym. Być może dlatego i tygodnik „Wprost", i amerykański „Forbes" pomijają Julię Tymoszenko na swoich listach 100 najbogatszych Europy Środkowej i Wschodniej. Szacunki dziennikarzy wynoszą od 2,5 mld USD do 6 mld USD, lecz równie dobrze można te kwoty uznać za wyssane z palca. O majątku premier Ukrainy wiadomo tylko tyle, że po 1999 r. zapewnił jej byt polityka, który nie musi się martwić o pieniądze.""""

 • januszwk-pl

  Oceniono 4 razy 2

  Pani Wanda Nowicka nie miała literalnie nic do powiedzenia. Szkoda na nią czasu antenowego i słuchaczy. A może by tak zamiast zapraszać polityków, którzy wypowiadają się na każdy temat, zaprosić eksperta z danego zagadnienia. Ale wtedy i dziennikarz musiałby nieco więcej wiedzieć o co pytać.

 • pacze1950

  Oceniono 1 raz 1

  baba słyszy co mówią inni więc dotrzymuje im kroku

 • tak-jest

  Oceniono 1 raz 1

  Do pani Nowickiej, która zawsze ma problemy z poprawną wymową. Przypominam obywatelce RP i członkini klubu wyznawców Palikota,że Prezydent Ukrainy nazywa się Janukowycz nie "Jankowycz" jak w/w wypowiada.
  Przypominam,że Palikot był czołowy super konserwatystą w PO jak Gowin Czuma Radziszewska.

 • jans0091

  0

  to może zbombardować kijów ?

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 2 razy 0

  Kobieta o wyglądzie kucharki uraczyła czytelników swoja opinią o sytuacji na Ukrainie - paradne!
  Mam dla tej pani dobrą radę: odchudzanie :)

 • wmc-33

  Oceniono 2 razy 0

  Dotychczas myślałem, że Nowicka jest zwyczajną, wredną karierowiczką. Dzisiaj w radio słyszałem bardzo głupiutką i tchórzliwą kurę domową. Nie wiem, co bardziej dyskredytuje ją jako polityka - wredota, czy głupota?

 • czytelnik52

  Oceniono 2 razy 0

  Nowicka - dzisiejszym jąkaniem udowadniła, że nie dorosła do bycia Marszałkiem Sejmu, do bycia posłem.
  Kompletne dno, to cośśśśśśśśśśś

 • pater66

  Oceniono 1 raz -1

  Oglądajac ją jako marszałek Sejmu odczuwam wielki wstyd że doszło do tego że to indywiduum, które powinno siedzieć za pieniactwo i bezpodstawne obrażania ludzi, zostało wybrane na to stanowisko. Wstyk palikotowy elektoracie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX