"Jaki naród, tacy politycy", "Parla męt", "Żenada była, ale..." - blogerzy Tokfm.pl o piątkowej awanturze i Niesiołowskim [WASZYM ZDANIEM]

Posłowie przyjęli w piątek w Sejmie tzw. "ustawę 67" i choć debata w tej sprawie już była, opozycja postanowiła zrobić drugą. Doszło do awantury, z mównicy i z sali padły mocne oskarżenia, a związkowcy "Solidarności" zablokowali posłom wyjście z gmachu. Podczas blokady Stefan Niesiołowski, zaczepiony przed Sejmem przez prawicową publicystkę, zaatakował ją. Oto, co o gorącym piątku piszą blogerzy Tokfm.pl.
Sejm przyjął w piątek nowelizację ustawy o emeryturach i rentach przedłużająca wiek emerytalny do 67. roku życia. Do 55. roku życia popracują mundurowi. Opozycja blokowała głosowania, zajmując mównicę, a pod Sejmem protestowali związkowcy "Solidarności". Po odmowie wpuszczenia ich do gmachu zablokowali posłom wyjście.Po głosowaniu wystąpił m.in. Donald Tusk, który ostro skrytykował PiS, zarzucając mu niekonsekwencję i przypominając, że kiedyś partia ta była za późniejszymi emeryturami. Możecie krzyczeć "Solidarność", i tak będziecie PiS-em i komuną - mówił do PiS i SLD. Wypowiedź ta oburzyła prezesa PiS, podobnie jak ataki na zmarłego prezydenta padające z sali. - Ten poziom nieprawdopodobnego grubiaństwa to pańska zasługa, jeśli chodzi o polskie życie publiczne. Ten poziom nieprawdopodobnego chamstwa na poziomie marzeń Adolfa Hitlera o Polakach, o losie Polaków. To jesteście wy - mówił Kaczyński do Tuska.

Nie wiadomo, kto wykrzykiwał do prezesa PiS uwagi pod adresem Lecha Kaczyńskiego. Leszek Miller nazwał oszczerstwem wypowiedź Janusza Palikota, który zasugerował, że słowa "Zadzwoń do brata" mógł wypowiedzieć poseł Sojuszu Marek Balt.

Blogerzy: Parla męt

"Przy okazji blokady Sejmu i równolegle odbywającej się debaty sejmowej znowu pojawiają się głosy o upadku klasy politycznej, języku, jakiego używają politycy, jego wulgaryzacji. Być może owe głosy oburzenia to jedynie objaw zdrowej tkanki, jaka jeszcze w nas pozostała, ale też sami musimy przyznać, że przecież zachowania, które tak ochoczo piętnujemy, nie biorą się znikąd. Politycy są wszak tylko odbiciem nas samych" - pisze Sławomir Potapowicz, członek SD.

"I nic się nie zmieni, dopóki sami Polacy nie staną się innymi ludźmi. Dopóki w nas samych nie nastąpi zmiana, dalej będziemy dokonywać wyboru polityków, o których myślimy z obrzydzeniem, po czym chętnie sięgamy do ich wystąpień w internecie" - zauważa.

"Słowa o dzwonieniu do brata nie powinny paść. Ale też nie powinny paść słowa o Hitlerze i nie powinny paść słowa o komunistach i o chamach. Wczorajsza debata była żenująca nie tylko dlatego, że politycy używali wobec siebie takiego słownictwa, wystawiając świadectwo przede wszystkim sobie. Wczorajsza debata była żenująca, dlatego że nie była merytoryczna. Co to za reforma i co to za rząd, który ją przygotowuje. PO nie potrafi przedstawić wyliczeń, dlaczego reforma jest potrzebna. Dlaczego premier nie przedstawił ekspertyz, ilu nas będzie w 2040, ilu z nas będzie pracować, a ilu Polaków na emeryturach?" - czytamy z kolei na blogu "Marsylianka".

"Kaczyński obecnie gania za własnym ogonem tchórzostwa politycznego, zarazem chcąc wyjść z twarzą z tej niefortunnej sytuacji, zaprzeczania samemu sobie. Kaczyński obwinia Tuska - "Tego nieprawdopodobnego wręcz chamstwa, na poziomie marzeń Adolfa Hitlera o losie Polaków". Dość mocne oskarżenie, ale Kaczyński najwidoczniej "zapomniał" o swojej wypowiedzi z 2008 r. - "PiS uważa, że granica wieku emerytalnego jest zbyt niska" - pisze z kolei Krzyszton.

Specjalne wpisy blogerzy Tokfm.pl poświęcili Stefanowi Niesiołowskiemu, który w piątek <a c1n href="https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11709071,Wsciekly_Niesiolowski_kontra_Ewa_Stankiewicz__Rekoczyny.html">przed Sejmem zaatakował prawicową publicystkę Ewę Stankiewicz</a>. Gdy Stankiewicz próbowała nagrywać Niesiołowskiego, ten zapytał: "To pani jest od tego filmu »Solidarni «, od tego PiS-owskiego paskudztwa, tak? Nie chcę z panią rozmawiać, niech pani idzie do PiS-u". Stankiewicz nie przerwała nagrywania. - Niech pani idzie do PiS-u, do tych PiS-owskich lizusów swoich. Proszę mnie nie filmować bez mojej zgody - powiedział wicemarszałek Sejmu, złapał za kamerę i obrócił ją w dół. - Won stąd - dodał.Dzień po incydencie Niesiołowski mówił dziennikarzowi Gazeta.pl, że nie żałuje swojej reakcji i że nerwy mu nie puściły: - Bzdury. Nic mi nie puściło. Piszą to PiS-owskie lizusy i pismaki, nie przywiązuję do tego w ogóle uwagi. Pani Ewa Stankiewicz nie jest dla mnie dziennikarką, podobnie jak Pospieszalski, Ziemkiewicz, Wildstein, Zaremba, Mazurek czy Karnowscy. To są PiS-owskie lizusy.

Co na to blogerzy? Niektórzy usprawiedliwiają wicemarszałka. "Zastanawiam się, czego oczekiwała Redaktor Stankiewicz, gdy podchodziła z kamerą do Stefana Niesiołowskiego. A czego oczekiwała, gdy - pomimo ewidentnej niechęci do udzielenia informacji - podtykała mu kamerę prosto pod nos, zastanawiam się jeszcze bardziej" - zaczyna swój wpis Tatarkowsky.

Inni krytykują Niesiołowskiego. M.in. Amwamw rysunkiem "Nadszedł czas dezynsekcji..." - zobacz >>>

"Czy to nie środowisko Radia Maryja i podczepionego pod nie PiS-u bezwzględnie odsądza oponentów od czci i wiary i odmawia im »moralnego prawa « do zabierania głosu w tej czy innej sprawie? Czy to nie to środowisko jest niebywale pobłażliwe, jeśli chodzi o swoje przewiny? Czy nie usprawiedliwia się często gęsto, że zostało sprowokowane, choć wiadomo powszechnie, że tylko głupiec daje się wodzić za nos i prowokować? Czy nie usprawiedliwia się skwapliwie i żarliwie, że musi zachowywać się po chamsku, bo tak - według niego - zachowuje się przeciwnik?" - <a c1n href="https://www.tokfm.pl/blogi/dywagacje/2012/05/parla_met/1">pisze Oby.watel na blogu "Dywagacje"</a>.

"Tak nie zachowuje się poseł. Tak zachowuje się cham spod budy z kebabami. Mam nadzieję, że reakcja partii Platformy Obywatelskiej na incydent sprzed Sejmu będzie jednoznaczna i surowa dla posła Niesiołowskiego" - pisze Nocri.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (60)
"Jaki naród, tacy politycy", "Parla męt", "Żenada była, ale..." - blogerzy Tokfm.pl o piątkowej awanturze i Niesiołowskim [WASZYM ZDANIEM]
Zaloguj się
 • krytyk54

  Oceniono 56 razy 40

  Teraz rozumiem dlaczego Piłsudski pogonił to całe towarzystwo. Wkurzył się facet, bo mu cierpliwości zabrakło. Historia lubi się jednak powtarzać, tylko Piłsudskiego brakuje.

 • starzec63

  Oceniono 21 razy 19

  Niesiołowski ma rację to ciągłe podtykanie pod nos mikrofony czy kamery nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem. Ta pani nadaje się do "Plotka". Będzie mogła zaglądać kobietom pod sukienki by sprawdzić czy noszą majtki oraz zdobywać wiele innych ciekawych dla motłochu wiadomości.

 • polskirozlamacz

  Oceniono 23 razy 19

  "Możecie krzyczeć "Solidarność", i tak będziecie PiS-em i komuną" - nie, no to jest ewidentna manipulacja. Tusk niczego takiego nie powiedział. Powiedział dokładnie:

  "Pan, panie premierze Miller może chodzić do namiotu "Solidarności" co tydzień, ale dla większości działaczy "Solidarności" i tak pan będzie komuną"

  oraz

  "- Jak będziecie wybierani w roku 2015, to nie pomogą wam te okrzyki. Ludzie będą wiedzieli, że wybierają między Platformą, PSL, PiS-em i SLD, a nie za Kościołem, "Solidarnością", czy innymi organizacjami życia publicznego, za które się chowacie"

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,11703906,Tusk_do_opozycji__Mozecie_krzyczec__Solidarnosc__.html

 • polskirozlamacz

  Oceniono 22 razy 18

  "PO nie potrafi przedstawić wyliczeń dlaczego reforma jest potrzebna. Dlaczego premier nie przedstawił ekspertyz ilu nas będzie w 2040, ilu z nas będzie pracować, a ilu Polaków na emeryturach?""

  Wszystko to jest w uzasadnieniu do ustawy na stronach Sejmu. Ale łatwiej jest pisać bzdury na blogu, niż zajrzeć:
  www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/druk.xsp?nr=329

 • adam3407

  Oceniono 22 razy 18

  Jareczek był niepozornym starym kawalerem z wąsikiem mówiącym cichutko i niewyraźnie, jakby od niechcenia. Była z niego sympatyczna mała kuleczka, której nikt nie traktował poważnie. Nikt nie uważał go za poważnego polityka, a wśród kobiet uchodził raczej za marnego kandydata na męża. Jak to możliwe, że ten zakompleksiony chłopaczek założył partię, która doszła do władzy, zatrzęsła i nadal trzęsie polską sceną polityczną? Ten człowiek jest zbyt sfrustrowany by kształtować polską rzeczywistość, ale niestety ma wśród obywateli wzięcie, bo sfrustrowanych rodaków solidaryzujących się z nim w tej frustracji jest mnóstwo.

 • bogda35

  Oceniono 18 razy 16

  NIGDY z ust Tuska nie słyszalam aby wyrażał sie o kims przez "Cham" ,zdrajca, nie mowi o krwi na rekach Kaczyńskiego, - za to Kaczyński bezkarnie moze mówic najgorsze świństwa i przypisywac chamstwo.... Tuskowi .Jest to podlośc najwyzszego stopnia.A to co "związkowcy" robili pod Sejmem - to swiadectwo juz nie tylko chamstwa - ale upadku autorytetu Państwa,jawnego lamania Konstytucji - pozostana bezkarni bo traktowani sa jak świete krowy- ale my, obywatele- zapłacimy kiedys za to drogo - tak jak zaplacilismy w XVIII wieku. Co nastepne ? podpalenie Sejmu ? drugi pożar Reichstagu ? panie Duda - ocknij sie pan .

 • jkredman

  Oceniono 13 razy 11

  jacy blogerzy taka debata, przytoczone opinie jakiś szerzej nieznanych indywiduów z mainstreamu - niczego rzetelnego do oceny poziomu politycznego dyskursu nie wnoszą,

  o wiele lepiej byłoby z tym dyskursem gdy dziennikarze starali si,ę informować, zamiast pouczać i oceniać, ocenę pozostawmy czytelnikom, i wyeliminujcie ze swoich forów wpisy zawierające wezwania do likwidacji, zakazanie, wpisy z niecenzuralnymi wyzwiskami - świat okaże się wtedy o wiele lepszy

 • klarneta8

  Oceniono 12 razy 10

  Przed sejmem panuje smrod, wszystkie trawniki i drzewa obsikane. A gdzie zalatwiali sprawy wieksze?

 • nikodem51

  Oceniono 8 razy 8

  Uważam ze Stankiewicz prowokowala i wiedziała czym to się skonczy.Posel był zdenerwowany wczesniej zostal obrzucony wyzwiskami, nie mógł wyjść z sejmu i miał prawo odmówić wywiadu.To jest metoda Solidarnych wcześniej Pereira napastował w ten sposob Michnika ale ten nie dał się sprowokować i nie bylo newsa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX