Kulturoznawca: Sprawa Kory jest na pokaz. To schlebianie poglądom ultrakonserwy

Historia Kory jest podobna do spektakularnych aresztowań procesów gwiazd rocka w końcówce lat 60. - uważa dr Mirosław Pęczak, kulturoznawca z UW. - To były akcje pokazowe. Teraz Europa idzie dokładnie w drugim kierunku, a my, schlebiając poglądom ultrakonserwy, odwrotnie - mówił w TOK FM.
- Gdyby nie Euro, sprawa byłaby na pierwszych stronach gazet .Sprawa jest, wystarczy zobaczyć, jak dużo mówi się w internecie - zwracał uwagę dr Pęczak.

Kulturoznawca i dziennikarz "Polityki" dostrzega w tej historii analogię historyczną. - To mi się kojarzy z sytuacją w krajach zachodnich w końcówce lat 60., kiedy dochodziło do spektakularnych aresztowań i procesów gwiazd rocka z paragrafu posiadanie narkotyków. W zasadzie nikt się z czołówki nie uchronił. Zwykle to były takie akcje wyraźnie pokazowe. Chodziło o to, żeby młodzi ludzie zobaczyli, że państwo jest sprawne i surowe - opisywał dr Pęczak.

Kora jak Jim Morrison

- Tutaj mamy do czynienia z czymś podobnym - przekonywał gość TOK FM. - Nie chciałbym snuć domysłów spiskowych, ale sprawia to nieodparte wrażenie, jakby komuś zależało, żeby osoba znana została w takiej sytuacji pokazana publicznie. To trochę tak, jakby organa ścigania i sprawiedliwości chciałyby się popisać przed obywatelem, który ciągle ma w Polsce skłonności do rygorystycznego ujmowania życia społecznego - uważa.

Schlebiamy poglądom ultrakonserwy

Zdaniem dra Pęczka Europa w sprawie narkotyków idzie dokładnie w drugą stronę. - A my, schlebiając poglądom ultrakonserwy, odwrotnie - mówił.

Pęczak przewiduje, że jeśli Kora będzie potraktowana ostro, prawdopodobnie parę punktów poparcia dostanie Ruch Palikota.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Kulturoznawca: Sprawa Kory jest na pokaz. To schlebianie poglądom ultrakonserwy
Zaloguj się
 • watashi79

  Oceniono 13 razy 13

  podlizują się kapłanowi Gowinowi.

 • andy18m

  Oceniono 9 razy 9

  Korę wrabiają!
  Niech się suka tłumaczy.
  A swoja drogą, czy ktoś rozsądny uwierzy, że Jackowska jest dilerką?

 • zoil44elwer

  Oceniono 5 razy 1

  Konferencja prasowa na której polska policja CHWALI się zatrzymaniem kilkudziesięciu "bandytów" kibiców Legii to była akcja mająca na celu uwierzytelnienie filmu BBC o polskim bandytyżmie!!No i dla dobra śledztwa?Tak a propos,Ci "bandyci" dostaną 200-złotowe grzywny(?),jeżeli w ogóle dojdzie do rozprawy sądowej.

 • martaka1only

  Oceniono 12 razy -4

  No, 60 g to przecież prawie nic. Na kilka razy raptem.

 • poborowy102

  Oceniono 7 razy -5

  Swoją drogą żałosny podział, żałosnego naukowca. Poglądy polityczne łączyć z używkami. Przykładowo: kibole - pracowi są? Są. Używają maryśkiy? Używają.

 • poborowy102

  Oceniono 5 razy -5

  Następny mundry. Tysiące ludzi dostało wyroki, to też schlebianie komuś?Czy może chodzi, ze celebryci, tak jak politycy, powinni być poza prawem? Zaapeluj do rządu, zeby zmienili prawo. Tylko, ze tego nie zrobisz, bo wiesz, ze nie dostaniesz odpowiedzi.

 • po_co_tyle_klamiecie_15

  Oceniono 8 razy -6

  Taki z niego kulturoznawca jak z Tuska piłkarz.

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 24 razy -22

  Nie niszcz bydlaku prawa.
  Prawo i konstytucja jeszcze obowiazuje.Prawo , jest prawem nie Tuska Nerona ktory podpala Polske.

 • sabbina

  Oceniono 35 razy -29

  "kulturoznawstwo..." ????

  a cóż to za nauka ???

  to tak jakby było matematykoznawstwo, historioznawstwo itp.

  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX