Śmietanko odwołany. ?Tusk podporządkowuje koalicjanta. Rzuci PSL na kolana"

Andrzej Śmietanko odwołany. Dyrektor Elewarru stracił stanowisko na wniosek prezesa spółki. To efekt afery taśmowej PSL i wczorajszego wkroczenia CBA do siedziby Elewarru. Senator Andżelika Możdżanowska z Polskiego Stronnictwa Ludowego uważa, że to rozważna decyzja.
- Ta sprawa tak żyje, wszyscy o tym mówią, ale to dobrze. Nepotyzmu, kolesiostwa i układów nie powinno być. Powinny decydować kompetencje - mówi Możdżanowska. Zaznacza jednak, że "ten nowotwór" jest w każdej partii. - Tak bardzo trafiamy w PSL, a teraz tę sprawę powinniśmy zrewidować globalnie - dodaje.

Krzysztof Kwiatkowski z Platformy Obywatelskiej nie chce powiedzieć, czy to początek czyszczenia spółek skarbu państwa ze znajomych i krewnych różnych polityków. Odwołanie Śmietanki popiera. - Jeżeli kierujący firmą ocenił, że wysokość wynagrodzenia jest niewspółmierna do tego, co pan Śmietanko wnosi firmie, to bardzo dobra decyzja i wypada tylko jej przyklasnąć - mówi były minister sprawiedliwości.

Renata Wróbel z Solidarnej Polski uważa, że ta dymisja to dopiero początek zmian, a Platforma ma w tym swój ukryty plan. - To początek podporządkowywania sobie koalicjanta i przejmowania jego strefy wpływów. Ta afera zostanie w ten sposób wykorzystana przez Donalda Tuska. Rzuci PSL na kolana - mówi posłanka Solidarnej Polski.

Andrzej Śmietanko według nagranej rozmowy Władysława Łukasika z Władysławem Serafinem miał traktować Elewarr jako swoją spółkę. Omijał ustawę kominową i zarabiał około 30 tysięcy złotych miesięcznie, ponadto jeździł w liczne drogie podróże służbowe, które nie miały biznesowego uzasadnienia.

Śmietanko Junior dostał lukratywną posadę w ambasadzie w Sztokholmie. Pracuje od 2 lipca.>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (22)
Śmietanko odwołany. ?Tusk podporządkowuje koalicjanta. Rzuci PSL na kolana"
Zaloguj się
 • ebz195224

  Oceniono 5 razy 5

  Nagminne kumoterstwo,to jeszcze nic. Zmiany wśrór polityków po każdej aferze to nagminne. Sądzą ,że w ten sposób uspokoją naród. NAIWNI . A w jaki sposób dokona się zwrotu wyprowadzonych pieniędzy ? Gdzie jest przepadek mienia na pokrycie wyłudzeń ? Gdzie zmiana absurdalnego prawa umożliwiającego takie nadużycia? Pan Premier nie dotrzymuje obietnic danych publicznie( to działanie niezgodne z prawem ).Ludzie nazywają takiego człowieka oszustem. Nie dasz rady dotrzymać danej obietnicy.....wyjaśnij-dlaczego? Rządzący chyba naprawdę sądzą,że naród to tylko durny motłoch. MYLNE DANE...............:):):):) Żle przeprowadzony sondaż. :)))))))))))

 • hanishl

  Oceniono 5 razy 5

  Powinien być zapudłowany a nie odwołany . Skandal.!!!! Premier się nie wstydzi tylko bredzi coś o odpolitycznieniu .

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12162014,Mlody_Smietanko_dostal_fuche_w_Sztokholmie__Placi_.html

 • dagny44

  Oceniono 4 razy 4

  I jeszcze dostanie burak 200 tys.odprawy,żeby móc kupić sobie więcej zielonych garniturów.

 • tegepe

  Oceniono 4 razy 4

  Jeżeli jeździł w nieuzasadnione podróże, to powinien zwrócić ich koszty, cham jeden! Na wiochę, chamie, a nie na Kanary!!!

 • biorytmix

  Oceniono 7 razy 3

  rzuci na kolana, a może sam się przy okazji obali :)

  wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/398494,pawel-piskorski-w-rozdawaniu-stanowisk-znajomym-po-bije-psl-na-glowe.html

 • vald

  Oceniono 2 razy 2

  Tyle się ten Śmietanko nachapał że teraz to go możecie w d...ę pocałować. Starczy mu do końca życia

 • jacz3

  Oceniono 2 razy 2

  a 50 000 / mc dla Olka co to chce się sprawdzić w atomówce to kolesiostwo czy nie ?
  Jakiś konkurs na to stanowisko pewnie sie odbył ale wszyscy przeoczyli ??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX