Kowal w TOK FM: Jakby zwolnili wszystkie te ciotki, to firmy przestałyby działać

Mamy poważny kryzys. Jest brak poczucia, że istnieje państwo. Istnieje partia. Jesteśmy jak w sieci. Ludzie się jeszcze nie obudzili, ale to początek tlenia się buntu przeciwko PO i PiS - mówił w "Poranku Radia TOK FM" Paweł Kowal. Jego zdaniem zwolnienie wszystkich "znajomych królika" to nie rozwiązanie.
- Każdy kuzyn, każdy swat jest na stanowisku. Ja nie jestem taki, żebym się tym gorszył. Nie gorszę się sytuacją syna ministra Kalemby (który pracuje w Agencji Rynku Rolnego - red.) - mówił w TOK FM Paweł Kowal, eurodeputowany PJN. - Pewnie ktoś mu na początku pomógł, ale przez 10 lat pokazał dużo siebie. Niech pan popatrzy na to, co się dzieje w samorządach, rządzie czy partiach opozycyjnych. Każdego dnia jest opisywana nowa firma państwowa, w której pracują ludzie związani z partiami. To jest bardzo wschodnie - ocenił gość Jana Wróbla, komentując ujawniane w ostatnich dniach liczne przykłady nepotyzmu i zatrudniania w państwowych firmach krewnych i znajomych.

Młodzież powinna się zbuntować

- Mamy poważny kryzys. Zbudowaliśmy taki system partyjny, że nic nie zrobimy. Brak poczucia, że istnieje państwo, a istnieje partia. Jesteśmy jak w sieci. Ludzie się jeszcze nie obudzili, ale to początek tlenia się buntu przeciwko PO i PiS - uważa szef PJN. - Młodzi ludzie powinni się zbuntować. Szukają pracy, a nie ma roboty. Nie mogą jej dostać, bo w konkursach zwycięży stryj czy wuj - dodał.

Sami posłowie nie wiedzieli, jaka jest skala

- Nie chcę moralizować. Nie jest tak, że nie można polecić do pracy, kogoś, kogo się zna, do kogo ma się zaufanie. Ale jak to przybiera taką skalę, to świadczy, że elita jest niemoralna. Ministrowie i posłowie nie wiedzieli jeden o drugim, że tak się urządzili. Ale co robić? Jakby zwolnili te ciotki, to te firmy by przestały działać. Nie można ich wyrzucić. I zostaje nam tylko udawać. A to już jest Wschód.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (92)
Kowal w TOK FM: Jakby zwolnili wszystkie te ciotki, to firmy przestałyby działać
Zaloguj się
 • czytelnik52

  Oceniono 33 razy 27

  Kowal to ten gościu który twierdzi, że podjął walkę z nepotyzmem????
  Zatem mam pytanie, kto załatwił pracę Jakubikowej na stanowisku dyrektora oddziału banku, gdy ona jest z zawodu nauczycielką ?????
  Bez praktyki, oczywiście!!!!!!!!!!!!!!

 • aja_88

  Oceniono 22 razy 16

  jest tylko jeden sposób w tym systemie by się ich pozbyć.głosować na partie spoza okrągłostołowego systemu."bandę czworga" trzeba wyplenić jak chwasty

 • lakman

  Oceniono 24 razy 16

  "Młodzi ludzie powinni się zbuntować." po czym zbuntują się ci, którzy w wyniku wcześniejszego buntu stracą pracę, itd. Panie europośle Kowal (a propos zostałeś Pan nim, jako kto?), przestań Pan pi ... ć!!!

 • orgelbrant

  Oceniono 15 razy 13

  Jeśli firmy działają pomimo ciotek, to tym bardziej działałyby bez tych ciotek.

 • hrabia_wronski

  Oceniono 19 razy 13

  hihihihih , Polska to taka "unijna Białoruś"
  Nikt tego juz nie kontroluje.

 • rastatata

  Oceniono 20 razy 12

  Nie tylko można , ale nawet trzeba wyrzucić...

  Przede wszystkim połowa etatów urzędasów jest zbędna, pracują wyłącznie na potrzeby własne - samowystarczalna administracja...

  o systemie partyjnym nawet mi się nie chce pisać - w PL panuje fasadowa demokracja, podziały polityczne przebiegają wzdłuż nieistotnych dla rozwoju kraju , sztucznych konfliktach ... nie będzie dobrze...

 • adalbert.13

  Oceniono 16 razy 12

  "to początek tlenia się buntu przeciwko PO i PiS"- to prawda. Melanż staje się męczący.

  "zwolnienie wszystkich "znajomych królika" to nie rozwiązanie." rozstrzelać!? Za radykalne.
  Nie na tym etapie rodzącej się rewolucji.

  "Nie można ich wyrzucić. I zostaje nam tylko udawać. A to już jest Wschód." a już warszawka na pewno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX