Terlikowski: Tusk jako dziennikarz i piarowiec jest skończony

?Wprost? opisał współpracę Michała Tuska z OLT Express w czasie, kiedy był jeszcze dziennikarzem. - Michał Tusk będzie musiał poszukać dla siebie nowego zajęcia. Jako dziennikarz jest skończony - komentował w TOK FM Tomasz Terlikowski z portalu Fronda.pl.
Marcin Plichta, szef upadłego Amber Gold, w tygodniku "Wprost" zarzuca, że Michał Tusk zdradzał tajemnice handlowe swojego pracodawcy, czyli Portu Lotniczego w Gdańsku. Sam Tusk junior przyznaje się do tego, że złamał etykę dziennikarską, pracując w "Gazecie Wyborczej" i jako doradca PR jednocześnie. O co chodzi w Michał Tusk Gate, przeczytasz tutaj>>

Szemrany biznes nie ciągnie bez powodu

Sprawa w kontekście ujawnianych masowo przypadków nepotyzmu w wielu urzędach i państwowych spółkach budzi kontrowersje. Tomasz Terlikowski komentował w Popołudniu Radia TOK FM. - Michał Tusk powinien mieć świadomość, że jeżeli ciągnie go szemrany biznes - a sam mówił, że zdawał sobie sprawę z tego, że Amber Gold i OLT nie są to najpewniejsze firmy - to ciągnie go nie tylko dlatego, że jest wybitnym specjalistą od transportu, ale z powodu jego nazwiska - komentował publicysta.

Która redakcja go zatrudni?

- Niewątpliwie Michał Tusk jako dziennikarz jest skończony. Nie wyobrażam sobie, żeby jakaś redakcja zatrudniła dziennikarza, który jako piarowiec pisał wywiady, które potem trafiły do "Gazety" - stwierdził Terlikowski. Chodzi o co najmniej jeden wywiad, którego pytania i odpowiedzi były przynajmniej częściowo autorstwa Michała Tuska. Rozmowa ukazała się w "Gazecie Wyborczej Trójmiasto". Jan Grzechowiak, redaktor naczelny gazety, oświadczył, że on i koledzy Tuska czują się oszukani.

Tusk musi pomyśleć o przebranżowieniu się

Zdaniem Terlikowskiego Michał Tusk może też zapomnieć o pracy jako doradca od wizerunku. - Trudno mi sobie wyobrazić firmę piarowską, która z powodów innych niż nazwisko przyjęłaby do pracy kogoś, kto sam o sobie mówi "debil" (Michał Tusk sam o sobie mówi tak w wywiadzie dla "Wprost"). On się skompromitował jako piarowiec samego siebie - stwierdza Terlikowski.

Zdaniem gościa Grzegorza Chlasty, "jest pytanie nie tylko o konflikt interesów między byciem dziennikarzem a pracownikiem PR, ale także byciem pracownikiem lotniska a byciem pracownikiem linii lotniczych". - Michał Tusk będzie musiał poszukać dla siebie nowego zajęcia - stwierdził Terlikowski.

- Premier Donald Tusk, który tak pryncypialnie wyrażał się o synu ministra Kalemby ]od 10 lat pracuje w Agencji Rynku Rolnego - red.] powinien zabrać głos w sprawie Amber Gold, przed którym ostrzegał własnego syna. To się społeczeństwu należy - dodał.

PR-owiec Michał Tusk zalicza spektakularne PR-owskie wpadki. "Robi z siebie ofiarę">>Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (250)
Terlikowski: Tusk jako dziennikarz i piarowiec jest skończony
Zaloguj się
 • kadykianus

  Oceniono 41 razy 37

  Plichta jest kuty na 4 kopyta.

  Świetnie to rozegrał, bo wie, że o wiele ciekawsze jest NIE to, że dostał na swoje konto bankowe 50 000 000 złotych od Amber Gold z o.o. ale to, że jeśli sprawę Amber powiąże się z polityką, to dziennikarze i politycy opozycji dostaną pie...a i cała uwaga zostanie odwrócona od Plichty.

  Jeśli on ma 28 lat i robi takie numery to jego zdrowie. Czapki z głów.

 • antypis-pl

  Oceniono 45 razy 31

  Maly Tusk zrobil glupote, ale... wiekszosc dziennikarzy chodzi na smyczy firm i zlecen, niezaleznie dla jakiej redakcji pracuja. kiedys kasprow leski i wysocki robili to perfekcyjnie w Zyciu, by wreszcie zalozyc wlasna firme zajmujaca sie czarnym PR. We Wprost Janecki i jego towarzysze pisal takie same texty na zlecenie PiS, o gospodarce "wlasciwie" pisali dziennikarze Rzepy i Gazety...wiec...moze wartp przestac pieprzyc na Tuska...

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 54 razy 30

  oj tam, skończony.... Powinien teraz wzorem Terlikowskiego opowiadac bajędy o matkach boskich, cudach, bogach i duchach (świętych), a robotę będzie miał do końca życia.

 • polskirozlamacz

  Oceniono 26 razy 24

  No, ale czemu ma szukać zajęcia, skoro ma pracę w porcie lotniczym? Gdyby prezes portu go teraz zwolnił, to byłby to szczyt hipokryzji, bo sam polecił Tuska OLT jako pijarowca (przynajmniej tak twierdzi Plichta).

 • jo_laska_nebeska

  Oceniono 47 razy 23

  "- Niewątpliwie Michał Tusk jako dziennikarz jest skończony. Nie wyobrażam sobie, żeby jakaś redakcja zatrudniła dziennikarza......".... a ja myślę ( i nie tylko ja), że to Terlikowski jest skończony. Jest niestrawny - nie da się go ani słuchać ani czytać. Już dawno powinien wynieść się do Watykanu, tam może zrobiłby karierę.... Inna sprawa, to.... ciekawe jak długo by z nim wytrzymali... :)

 • nadgajowy

  Oceniono 35 razy 21

  I mówi to Terlikowski !! Nie piszący na zlecenie artykułów!! Terlikowski a jaka Ciebie zatrudni redakcja oprócz REDakcji białoruskiego szpiona Rydzola ??!!

 • juz-mam-dosc

  Oceniono 20 razy 20

  Jarosław Kaczyński wiedział co robi, nie decydując się na dzieci i konto w banku. Prorok jakiś, czy co?

 • q-ku

  Oceniono 38 razy 20

  wprawdzie syn Tuska dał ciała, ale pryncypialne pisanie o jednym (mocno początkującym) dziennikarzu przez skompromitowanego drugiego pseudodziennikarza to dość paradne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX