Sipowicz: Premier sam palił, powinien nas zrozumieć

Kamil Sipowicz wzywa premiera do przeprowadzenia zmian w prawie dotyczącym posiadania marihuany. - Wiadomo, że pan premier palił, bo się do tego przyznał. Mam nadzieję, że to człowiek, który rozumie ten problem. Nie apeluję o legalizację, ani nawet o depenalizację. Powinni uściślić, czym jest "nieznaczna ilość". Gumowy paragraf zamienia się w gumowe pałki - mówił gość "Komentarzy".
Kamil Sipowicz jest partnerem piosenkarki Olgi J., która została oskarżona o posiadanie niedozwolonych substancji. Znaleziono u niej w domu prawie 3 gramy marihuany.

Gość "Komentarzy" przyznał, że zawiódł się na premierze. - Wydawało mi się, że jak Donald Tusk dochodził do władzy, to chciał przekształcić Polskę. Jestem rozczarowany, bo on patrzy na tę sprawę tak jak jego wyborcy. Jest druga kadencja. Mógłby zrobić coś więcej niż patrzeć na sondaże. Polityk jest po to, żeby schlebiać gustom wyborców czy żeby zmieniać świat? - pytał Sipowicz.

Przycisnąć władzę

Czy nie należałoby wpłynąć na władzę tak, jak zrobili to protestujący przeciwko ACTA? - Na ostatnim marszu Wolnych Konopi było ponad 15 tysięcy ludzi. Może w przyszłym roku będzie więcej i to przekona premiera. Głos ulicy jest najważniejszy - mówił Sipowicz.

Sipowicz podkreślił, że nie jest zwolennikiem jak najszybszej legalizacji marihuany. - Nie apeluję o legalizację, ani nawet o depenalizację. U nas znaleziono 2,8 grama - to jest znikoma ilość. A jednak prokuratura oddała sprawę do sądu. Jest podstawa prawna, żeby to umorzyć. Dlaczego się tego nie robi? Powinni to uściślić. Gumowy paragraf zamienia się w gumowe pałki.

Według gościa "Komentarzy", wśród polskich polityków sojuszników w sprawie zmian można szukać w Ruchu Palikota, ale największy wpływ ma PO. - Na polskim rynku politycznym jest Palikot, który od początku mówi, że należy zalegalizować marihuanę. Używa tych argumentów co ja. Ale rządzi pan Tusk. Miał kiedyś długie włosy, palił marihuanę, może nas zrozumie - mówił gość "Komentarzy".

Marihuana kontra alkohol

Kamil Sipowicz odniósł się również do tego, jak szkodliwość marihuany postrzega polskie społeczeństwo. - W najnowszym piśmie medycznym "Lancet" w zestawieniu najbardziej szkodliwych substancji marihuana jest na ostatnim miejscu. Po wypaleniu marihuany nikt nie umarł. Chcę, żeby ludzie w Polsce wiedzieli, czym jest marihuana. Dlatego piszę o tym książki - dodał Sipowicz.

- Wódka jest wrośnięta w nasze trzewia. Gdyby zabrać społeczeństwu wódkę, to przestaliby wybierać tych polityków, którzy straszą ich marihuaną - stwierdził.

Policja w TVN24

Gość "Komentarzy odniósł się również do wczorajszego incydentu w TVN 24. Czekając na wejście na antenę, Sipowicz rozmawiał z Andrzejem Dołeckim, działaczem ruchu Wolne Konopie, który brał udział w poprzednim programie razem z posłem Solidarnej Polski Andrzejem Derą. - Kiedy czekałem w poczekalni, przyszła para policjantów. Zapytali się, który to Kamil Sipowicz. Pytają się, czy na antenie pokazywałem substancje niedozwolone. Powiedziałem, że dopiero wchodzę na antenę - opisywał sytuację gość "Komentarzy".

Torebkę z suszem w studio TVN24 pokazywał Andrzej Dołecki. Zrobił to, jak twierdzi Sipowicz, aby pokazać, jak wygląda 2,8 grama marihuany, za posiadanie której została zatrzymana Kora.

- Powiedziano nam, że doniesienie złożył poseł Andrzej Dera, który rozmawiał z panem Dołeckim - dodał Sipowicz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (245)
Sipowicz: Premier sam palił, powinien nas zrozumieć
Zaloguj się
 • dorsis211

  Oceniono 47 razy 45

  O czym ta dyskusja.... oczywiście alkohol i papierosy są niezwykle szkodliwe....wszystko w nadmiarze jest szkodliwe nawet jedzenie... problem polega na czymś innym ... jak przykleić akcyzę na tak malutkim opakowaniu.

 • ogrodnik.september

  Oceniono 36 razy 36

  Bede to pisal do znudzenia, bo jak zwykly czlowiek nie zobaczy liczb, to nie uwierzy, a potem bredzi:

  ALKOHOL:

  - jest przyczyna smierci 115.000 osob rocznie w Unii Europejskiej
  - jest przyczyna ponad 2000 morderstw rocznie w UE
  - powoduje ponad 60.000 narodzin dzieci z niedowaga rocznie w UE
  - powoduje ponad 10.000 wypadkow smiertelnych na drogach
  - tak zwane koszty spoleczne spozycia alkoholu w UE wynosi 125 BILIONOW euro rocznie - to jest 650 euro na gospodarstwo domowe (tak TY ponosisz tego koszty)

  TYTON:

  - jest przyczyna smierci 4,8 mln osob rocznie na swiecie, z czego 2,7 mln to palacze pomiedzy 30 a 69 rokiem zycia, a 2,1 mln palacze w wieku 70 i wiecej lat

  OBIE substancje LEGALNE, dostepne w kazdym sklepie z licencja, OPODATKOWANE przez panstwo.

 • volongoto41

  Oceniono 54 razy 36

  "Premier sam palił, powinien nas zrozumieć" - owszem palił, ale się nie zaciągał, dlatego nie potrafi Was zrozumieć.. zresztą mało kto go rozumie...

 • lborkowski

  Oceniono 38 razy 34

  Można się zataczać przed Sejmem po kilku(nastu) głębszych, albo i w trakcie obrad i stanowić Prawo. Ile takich przypadków pamiętacie? Ilu pijanych posłów za kierownicą?

  Aktualne, idiotyczne przepisy można z korzyścią dla społeczeństwa wykorzystać tylko w jeden sposób: podrzucić paru oszołomom z politycznej wierchuszki po skręcie, donosik( przykład dał Agent Tomek z moralizującej partii) i na kilka lat (nawet trzy) - spokój...

 • korcia2000

  Oceniono 40 razy 30

  Marihuana wg. medycznych autorytetów jest mniej szkodliwa niż alkohol czy nikotyna. Mimo to państwo nie walczy ani z alkoholem ani tytoniem. Dlaczego? Bo ma z tych używek duży dochód. I tu leży sedno sprawy. Na porządku dziennym widać jak kilkunastoletnia smarkateria pali - nawet otwarcie przed szkołą. Nie reaguje nikt. Można często napotkać pijanych nastolatków. Nie widziałem, by ktoś w takiej sytuacji reagował. Natomiast marihuana to ciężkie przestępstwo zagrożone więzieniem. Czy w tym kraju ktoś potrafi jeszcze sensownie myśleć?

 • mercurossaurus

  Oceniono 41 razy 29

  Dobze godo!
  Wódki mu dać!

 • demkel

  Oceniono 34 razy 28

  Wiecie jaki jest jest potencjał uzależnienia fizycznego (ang addictive potential, nie wiem jak lepiej to przetłumaczyć) używek (za wikipedią):
  kokaina 1,3
  alkohol 1,6
  tytoń 1,8
  marihuana 0,8

  Tak tak kochani narkomani pijący alkohol i palący tytoń- uzywacie jednych z najtwardszych narkotyków, a wyzywacie od cpunów kogoś kto używa znacznie słabszych

 • sabbina

  Oceniono 57 razy 27

  najpierw Jackowska i Sipowicz namawiają do glosowania na Platformę Obywatelską i Bronisława Komorowskiego

  i Platforma Obywatelska rządzi od 5 lat a Komorowski od 2 lat...

  i Platforma Obywatelska i Komorowski stanowią określone prawo...

  i przez nich tysiące młodych ludzi mających po 2 gramy marihuany ląduje w więzieniach...

  ale.

  jak narkotyki znaleziono u Cwelebrytki,
  to co innego...

  ona NIEWINNA...

  :)

 • sztucznamgla

  Oceniono 45 razy 25

  agent tomek zadzwonił do swoich kolesi, którzy na sygnale pedzili do TVN

  oczywiście agentowi tomkowi wszystko się popie...ło, bo jemu wszyscy kojarza sie ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX