Komentarze (217)
Żakowski o Giertychu: Mało jest tak wybitnych, którzy chcą włączyć się w politykę
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 2perfecthousewife

  Oceniono 29 razy 13

  Kazik śpiewał kiedyś : "Wszyscy artyści to prostytutki...", uzupełniłabym, że dziennikarze też.... Żeby Żakowski tak się zeszmacił tylko dlatego, ze Giertych węsząc za kasą wślizgnął się w anus Tuskowi.... Nie do wiary.

 • ja_koment

  Oceniono 19 razy 13

  bezcenne było słuchać dzisiejszych porannych wynurzeń objawionych red. Żakowskiego nt. geniuszu Romana Giertycha i wspominać z rozrzewnieniem kim w opinii salonu był Giertych jeszcze kilka lat temu, gdy sprzyjał komuś innemu.
  żenujący był pan red. Wołek, który o przemianie Giertycha z taka pewnością w głosie się wypowiadał. biedaczek nie pamięta jak drzewiej do Pinocheta z szabelka zasuwał? ech ci neofici i ich prawomyślna zapalczywość...

 • darek638

  Oceniono 16 razy 12

  Panie Żakowski jeśli serio Giertych to Pana nowy idol,
  to proszę niech Pan raz na zawsze skończy opowiadać
  bajki o własnym idealizmie.

 • slade1972

  Oceniono 20 razy 12

  Gierdyh jak łon robił u Kaczyniskiego to łon był cimnogrodem ji faszisto!
  Tyroz łon robi dla naszego kuhanego Tózka to łon jez podstępowcem ji bardzo dubrym adwokatem!

  To jezd jak to sie muwi doskonała przymiana! Jo takie widział czensto w TVN!
  Jednej babie to wstawili nuwe cycki, zenby ji kópili jej cało mase cióchuw ji zminili fryz!

 • assystentka_gieremka

  Oceniono 14 razy 12

  Jaja
  W tym kraju nic mnie już nie zdziwi

 • zoil44elwer

  Oceniono 20 razy 12

  Neofaszysta Tomasz W był w pielgrzymce z M Jurkiem i Michałem Kamińskim do gen Pinocheta by mu ofiarować ryngraf z Matką Boską.I to w czasie gdy cywilizowany świat uznawał Pinocheta za faszystę i mordercę.Red Wołek fajnych miał przyjaciół politycznych.

 • ulebyk

  Oceniono 20 razy 12

  Haha. Romuś okazał się taką samą medialno-polityczna prostytutka jak ci z którymi teraz przystaje. Nic dziwnego, że takie szuje jak Żakowski biją mu brawo. K*rwa k*urwie łba nie urwie.

 • tomtg123

  Oceniono 18 razy 12

  Kilka lat temu przeczytałem taką opinię o Giertychu, że to postać w polityce tragiczna - człowiek doskonale przygotowany merytorycznie i intelektualnie do polityki 21 wieku, ale równocześnie dziedzicznie obciążony poglądami 19 wiecznymi.
  Może nawet to Żakowski powiedział ? Nie jestem pewien, ale w każdym razie w pełni się z tą opinią zgadzam, sam miałem i mam właśnie takie zdanie o Giertychu.
  Tragizm Giertycha polega na tym, że jako wnuk i syn Jędrzeja Giertycha i Macieja Giertycha musiał mieć (przynajmniej jako młody człowiek) poglądy generalnie zgodne z 'linią' przodków.
  A jego przodkowie byli wybitnymi reprezentantami pewnego sposobu myślenia. Problem w tym, że sposobu myślenia dziś już najzupełniej archaicznego, sposobu myślenia, który polski wyborca już dawno temu odrzucił.
  Dlatego właśnie Roman Giertych ze swoim przygotowaniem "zawodowym" do polityki został na lodzie, po prostu dostał od ojca i dziadka w prezencie najfatalniejsze z możliwych karty do politycznej rozgrywki.
  To tak, jak gdyby Kubicy kazać się ścigać na torze ... trabantem.
  Choć jest dobrym kierowcą, to będzie bez szans.
  To było pare lat temu. Czy to się zmienia ? Zapewne tak, choć pewności nie mam. Człowiek dojrzewa. Józef Piłsudski był w młodości bojowcem PPS i chciał robić socjalistyczną rewolucję, młody Adam Michnik chciał reformować w PRL socjalizm , a np. młody Winston Churchill bohaterski premier Anglii z czasów 2 wojny światowej był również, ćwierć wieku wcześniej, pomysłodawcą i organizatorem katastrofalnego i tragicznego ataku na półwysep Gallipoli w czasie pierwszej wojny.
  Każdy z nich po latach prezentował już inne niż w młodości, w ich wypadku sensowniejsze, poglądy i pomysły.
  Ludzie się zmieniają - ważne, żeby to były zmiany w dobrym kierunki (bo można też niestety podawać przykłady ewolucji w kierunku negatywnym).
  Czy i jak się zmienia Roman Giertych - tego nie wiem. Czas pokaże.

 • brutalny.magazynier

  Oceniono 22 razy 12

  zastanawiałem się przez chwilę, czy mózg leminga jest w stanie przyjąć tak druzgocącą informację, ale przypomniałem sobie, że lemingi nie mają mózgów

 • henryk-sikora

  Oceniono 20 razy 12

  Żakowski to też jest taki przodujący hipokryta, do wyrzygania.

 • prof.miauczur

  Oceniono 16 razy 12

  Wybielania Giertycha ciąg dalszy :D
  Ciekawe czy jak Maciarewicz weźmie się za łby z Kaczyńskim to który z nich stanie się "mądrym politykiem"?

 • nikodem_73

  Oceniono 17 razy 11

  Nie mogę... Kurcze... Co musi się zdarzyć, żeby Żakowskiemu najdurniejsza wolta intelektualna nie przeszła przez klawiaturę?

  Proponuję zarejestrować nową jednostkę miary konformizmu - 1 Ż.

 • oczy123

  Oceniono 13 razy 11

  Obydwaj jestescie wybitni........

 • cholonek

  Oceniono 13 razy 11

  Nie czepiajcie się Żakowskiego. Jak powiedział kiedyś aktor Zborowski: "jak przyjdzie dupę szkłem otrzeć, to i w reklamie się zagra".

 • far_far_away

  Oceniono 17 razy 11

  "Zdolnością do ewoluowania" lub " w ciągu 20 lat można przejść bardzo głęboką ewolucję"
  to w polityce nic innego jak zmiana pustego koryta na pełne. Jak polityk widzi, że PIS nie ma szans na rządzenie to przechodzi do PO itd.
  Większość polityków jest zajęta sobą, nie ma honoru, kłamie. Więc po co ta ściema.
  Jeżeli fascynacje nacjonalizmem i głoszenie haseł faszystowskich tłumaczy się "Te fascynacje to był okres młodości" to po co ścigać byłych faszystów. Wybaczmy im błędy młodości.

 • oczy123

  Oceniono 13 razy 11

  Niech umacnia się braterskie współdziałanie Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej ze Zjednoczonym Stronnictwem Ludowym i Stronnictwem Demokratycznym!

 • stanluk

  Oceniono 15 razy 11

  Giertych jest tak samo wybitny jak Żakowski czyli jest nikim... A jeśli chodzi o zdolności do ewoluowania to niestety Giertych jak wiadomo nie powstał w wyniku ewolucji lecz został stworzony bezpośrednio przez Boga
  i jest przykładem tego , że Bóg też wypuszcza buble.....

 • roztoka

  Oceniono 13 razy 11

  Giertych nigdy nie był endekiem, nigdy nie był nacjonalistą. Rzeczywisty endek nigdy by nie zrobił tego, co teraz robi Giertych. Rzeczywisty endek nigdy by nie myślał o wiązaniu się z antypolską partią. Giertych dobrze wie, że Platforma to antypolska partia. I nie zmienia tego faktu, że PiS jest nie za ciekawą, nieudolną partią (podobnie SP).

  GIERTYCH TO TYLKO GNIDA, MAJĄCA NA CELU WYŁĄCZNIE WŁASNE INTERESY

 • paw73

  Oceniono 21 razy 11

  Wołek to prawdziwy sługa medialny PO!
  Trwa wyścig pomiędzy Paradowską , Waldemarem Kuczyńskim i Wołkiem o laur pierwszeństwa kto bardziej liże tyłek Tuskowi i PO.
  Wołek przechodzi sam siebie mówiąc o wybitności neofaszysty Giertych. Wybitnym według Wołka Giertych, śmiał powiedzieć o ikonie wolności Jacku Kuroniu takie obrzydlistwa"Kuroń to współpracownik SB, z którego lewactwo na siłę robili bohatera". Panie Wołek skoro Giertych jest dla ciebie wybitny, to podpisujesz się pod tymi haniebnymi słowami Giertycha , o prawdziwym bohaterze Jacku Kuroniu !

 • herp_derp

  Oceniono 10 razy 10

  Pora ruszyć z kampanią społeczną - Piłeś? Nie pisz.

 • royal_pl

  Oceniono 22 razy 10

  Ze wszechpolaka stał się lemingiem. No faktycznie "ewolucja", ale taka wsteczna. To tak jakby człowiek zmienił się w małpę i wrócił na drzewo.

 • wozdo

  Oceniono 14 razy 10

  obrzydliwie się liżą ci ktorzy niedawno skakali sobie do gardel

 • kiczkis

  Oceniono 16 razy 10

  Żakowski o Giertychu: Mało jest tak wybitnych, którzy chcą włączyć się w politykę
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  "Cześć kolego!" - rzekła ŚWINIA do PADALCA..

  - Ci lewaccy "Żakowscy" - różnej maści i proweniencji, "od zawsze" NIE MAJA w sobie ani krzty GODNOŚCI własnej ani HONORU..

  - Cudza ślina na gębie - po opluciu przez kogoś uczciwego, z godnością i honorem - wcale im nie przeszkadza..

  Ukłonią się tacy, uśmiechną.. - Podziękują.. i dalej będą się zeświniać.. - Taka natura świni - i basta!

 • kamilakarabasz

  Oceniono 16 razy 10

  Kurwa, toż to już cały zwierzyniec - Donald, Kaczor i teraz Koń, który mówi.

  A wyborcy w wytęsknieniem wypatrują sensownej opozycji!!! Niestety, nie ma na co liczyć.

 • oelefante

  Oceniono 14 razy 10

  Żakowski o kołtuństwie Giertycha:

  www.krytykapolityczna.pl/Przewodniki-Krytyki-Politycznej/Koltunstwo-Terlikowskiego-i-Giertycha/menu-id-110.html
  Eh ta mądrość etapu... :D

 • uchachany

  Oceniono 20 razy 10

  Tresura lemingów w przyswajaniu Giertycha trwa :)...

  Ale leming, jako stworzono organicznie wierne linii Salonu, Partii i Rządu, raz-dwa zaPOmni czasów, kiedy zgodnie w wytycznymi Salonu pluł i charkał na Giertycha jako faszystę :).

  I już go zaczyna lubić :)!

  Szkoda, że Lepper tak podskakiwał swym dawnym dobrodziejom z kręgów esbeckiej oligarchii (szczególnie jednemu), że aż go musieli usamobójstwić; byłaby następna okazja do ćwiczenia lemingów w giętkości kręgosłupa przy okazji inkorporowania go do PełO :)

 • gospodarz_domu_gras

  Oceniono 14 razy 10

  A czy to nie Żakowski i całe towarzystwo z TOK FM było patronami medialnymi akcji gimbusów warszawskich pt: "Giertych do wora, wór do jeziora"?

 • wuetend

  Oceniono 20 razy 10

  Żal było słuchać tych laurek red. Żakowskiego o Giertychu. Już "wywalanie Gombrowicza z lektur szkolnych i tak dalej" to nie zbrodnia?
  Słuchaczom dobrze radzę zapamiętać te słowa i wypomnieć je red. Żakowskiemu, kiedy Giertych wróci do polityki i zasili nową konserwatywną partię razem z Gowinem, Sikorskim i resztą prawej strony PO, Wiplerem i pozostałościami po PJN.

 • bez_alternatywy

  Oceniono 21 razy 9

  wysypisko śmieci zwane potocznie PO przyjmuje wszystko

 • baran1949

  Oceniono 23 razy 9

  Bardzo nisko trzeba upaść, by lizać tyłek Giertycha, tylko dlatego, że ten patologiczny typ jawnie wyraża nienawiść do Kaczyńskiego. Co Żakowski powie swoim wnukom? Nie, no one mają inną ojczyznę, może nie będą się wstydzić za dziadka. A kiedyś wydawał się normalnym facetem, z Najsztubem prowadzili niezły program. Pamiętam jak bufetowej startującej w wyborach prezydenckich udowodnili na wizji prostactwo, pokazując jak nie umie używać sztućców. I co się porobiło teraz?

 • mer-llink

  Oceniono 17 razy 9

  Jak panu ŻAkowskiemu tak podoba sie p. Giertych, to niech sie z nim upija, chodzi na msze, pomienia na piernacze i w ogóle niech sie przyjaźni - prywatnie.

  Ja nie mam zamiaru.
  Hołyszy nie bierze się do towarzystwa. Nigdy.

  I prosze p. Żakowskiego, aby publicznie swoich bredzeń n.t. p. Giertycha ("kto raz się celowo sam spoospolitował, ten nigdy nie bedzie wart ręki...") w mediach nie ogłaszał. No proszę... Grzecznie proszę....

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 11 razy 9

  Panie Żakowski - Wielkopolski Bank Rolniczy - mówi to panu coś, by zacytować klasyka?

 • tadek-1

  Oceniono 17 razy 9

  Panie Zakowski, juz nigdy nie mozna, pana wziasc na powaznie.

 • nienoto

  Oceniono 11 razy 9

  To jakiś żart? Przecież to Giertych był głównym bohaterem rządu Kaczyńskiego, który nieustanie kompromitował swoimi głupimi pomysłami i wypowiedziami w ramie w ramię z Lepperem...
  I tym samym był jednym wielkim złem i pośmiewiskiem dla większości dziennikarzy, w tym dla tych tu wymienionych...
  Niewiarygodne...

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 11 razy 9

  wystarczyło kilka razy pójść do tvn24 i już warszawka zachwycona.
  btw Żakowski jest niepoważny, albo nie zdaje sobie sprawy, że Giertych ma mega liberalne poglądy gospodarcze, w przeciwieństwie do niego.
  i jeszcze jedno: czy ci panowie pamiętają co Giertych zrobił jako minister edukacji ? (listy lektur, protesty itd)

 • bnov

  Oceniono 11 razy 9

  trzeba przyznać, że Pan Roman do PO pasuje jak mało kto,
  mafiozi mają przecież swoich consigliere

 • mydeer

  Oceniono 15 razy 9

  Proszę, to już nie wzywamy do palenia kukły Giertycha? No tak, trochę głupio wytykać mu politykę edukacyjną w porównaniu z paniami Hall i Szumilas. "Moim zdaniem to człowiek bardzo pragmatyczny." - i to ma być dla wyborców zaleta, że polityk jest w stanie zmienić poglądy jak chorągiewka?

  Kiedy dokładnie Macierewicz był tym lewakiem, bo coś znaleźć nie mogę.

 • power_mac

  Oceniono 20 razy 8

  A ja myślę, że Żakowski jest postacią... wypitną! A może schizo-wypitną, więc może nawet niebezpieczną?

 • swan_ganz

  Oceniono 20 razy 8

  "Od wielu lat, i to jest spór o charakterze fundamentalnym, są w Polsce środowiska, do których pan należy, które uważają, iż z mocy natury, prawa, obyczaju mają jako jedyne moralne prawo do prowadzenia spraw Polski. To jest zapisane w waszych umysłach, waszych słowach, wypowiedziach, gestach - mówię o panu, o środowisku Unii Wolności, z którą pan był związany, KLD wcześniej, różnego rodzaju grupach, które wiążą się z określonym środowiskiem, z określonymi gazetami, z określonymi poglądami, które od lat wmawiają Polakom, że jedynie słuszne są poglądy Adama Michnika.

  Stworzyliście własny świat, żyjecie w oderwaniu od rzeczywistości, od przeciętnych obywateli, od ludzi, którzy mieszkają poza pewnymi obszarami Warszawy, Gdańska czy Krakowa. Żyjecie w enklawach, gdzie się spotykacie w określonych środowiskach, czytacie te same gazety, komentujecie w ten sam sposób, stworzyliście sobie pewną grupę ludzi i uważacie, że to jest cały świat, cała Polska, cała wasza rzeczywistość.W dużej mierze opanowaliście aparat urzędniczy, media, wymiar sprawiedliwości, banki. Stworzyliście swojego rodzaju korporacje, w których udział jest w ogóle przepustką do tego, aby w Polsce funkcjonować, aby prowadzić biznes, aby mieć możliwości w mediach. Sami siebie nawzajem chwalicie, sami siebie nawzajem wychwalacie, tworząc przeświadczenie i próbując stworzyć takie przeświadczenie u obywateli, że istotne i ważne są tylko i wyłącznie pewne osoby, pewne środowiska i pewne nazwiska."

  to wyżej to fragment przemóienia Giertycha z 2006 roku....

  "Giertych do wora a wór do jeziora" - Żakowski? Przypomnisz kto ukuł to hasło i je potem promował? :-)

 • oelefante

  Oceniono 12 razy 8

  Gdy Giertych był z Kaczyńskim to dla redachtorów był faszystą, ciemnogrodem, symbolem tego co najgorsze. Teraz, gdy jest przeciwko Kaczyńskiemu, jest wybitny. :D

 • awm10

  Oceniono 18 razy 8

  Mój ogląd Giertycha zmienił się od czasu debaty w sejmie (końcówka rządów PiS), gdy wdeptał w ziemię Kurskiego - wówczas oczy mi sie otwierały ze zdumienia. Jak każdy odchodzący z polityki znormalniał, Jest inteligentny, jesli mówi to wie co mówi i waży słowa, przygotowuje grunt.
  Czeka, jest młody - w tej kadencji raczej przesiedzi w swojej kancelarii, ale do polityki wróci - łyknął tego bakcyla i zaraził się. Dojrzewa - pytanie w którą stronę.
  Ciekawa postać, jeszcze o nim usłyszymy.

 • lop_0

  Oceniono 22 razy 8

  Jakby sie sp. Andrzej Lepper przepisal do PO,
  to az strach myslec o ilosci wazeliny ze strony tego redaktorka wobec Pana Andrzeja Leppera.

 • xtalatx

  Oceniono 9 razy 7

  heh, na tym polega sprzedajność.

 • helmio

  Oceniono 11 razy 7

  Od biedy niektórzy mogą uznać Giertycha za sprawnego politykiera (nie polityka) ale na pewno nie można go uznać za wybitną postać. Panie Żakowski, co się z Panem dzieje, gdzie pańska przenikliwość i trzeźwość opinii ???

 • notozobaczymy

  Oceniono 9 razy 7

  O ile mi wiadomo RG jest obecnie adwokatem. Po takich dysputach widać mizerię polskiej publicystyki.

 • disloyall

  Oceniono 15 razy 7

  Salon ze swoimi CYNGLAMI jak ten pan Z. - kiedys pluuli i rzygali na Walese - bo chcial przecwstawic sie kawiorowej komunie.

  Efekt - Lemingi zaglosolwaly na Kwacha - a Walesa, opluty, ponizona dostal 1 (slownie jeden) % glosow.

  A potem....POtem - pan Walesa sie NAWROCIL i dzisiaj jest KRYSZTALOWA P.O.stacia dla Salonu.

  To sama droga maszeruje nasz dzielny wynalazca slowa CIAMCIARAMCIA

 • bnov

  Oceniono 9 razy 7

  PO i jej pismacy są rozrzewniający.
  Giertych jest już cacy, a był tak bardzo be.
  Zatem jest też nadzieja dla Jarosława Kaczyńskiego.

 • oelefante

  Oceniono 9 razy 7

  No fakt... Niesiłowski z czasów ZChN nie ział taką miłością jak obecnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX